back

Підтримка й розвиток медичної галузі Козелеччини у фокусі  державної влади й місцевого самоврядування

11 лютого 2021

Новий адміністративно-територіальний устрій зумовив зміну системи управління й у Чернігівському районі, до складу якого увійшла територія колишнього Козелецького району, адже 90% повноважень від райради та райдержадміністрації перейшли до Остерської міської, Деснянської, Козелецької селищних, Кіптівської сільської ради. На початку року до громад у власність передали заклади освіти та культури. Нині ж Козелецька райдержадміністрація веде перемовини щодо питання правильного оформлення процедури передачі прав засновника медзакладів та утримання закладів для надання якісних безперебійних медичних послуг жителям кожної громади Козелеччини.

 

«Райдержадміністрація та райрада забезпечували діяльність комунальних некомерційних підприємств Козелецької ЦРЛ та Козелецького РЦ ПМСД, які обслуговували жителів всього району. Ці заклади повинні перейти зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста у власність територіальної громади, проте жодна громада самотужки не зможе їх утримувати. Інструментом вирішення таких спільних питань має стати договір міжмуніципальної співпраці, що мають укласти територіальні громади, жителі яких користуються послугами ЦРЛ чи РЦ ПМСД», - зазначив Юрій Заславський.

Днями представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та законодавчої влади відвідали КНП КРР «Козелецька ЦРЛ».  У ході зустрічі народний депутат України Борис Приходько, Юрій Заславський, Валентин Бригинець оглянули приймальне відділення з відділенням невідкладної допомоги  на базі опорного медичного закладу КНП КРР "Козелецька ЦРЛ", що реалізується за проєктом «EMERGENCY 2020» Президента України Володимира Зеленського. Нині в ньому вже проведено всі кабельні комунікації для медичного обладнання та завершуються внутрішні ремонтні роботи. У межах реалізації цього інвестиційного проєкту у лікарні також встановлять комп’ютерний томограф (КТ), придбаний за кошти державного бюджету на суму понад 11 млн. грн. Ця універсальна діагностична система розроблена на основі останніх досягнень в області комп'ютерної томографії, яка дозволяє проводити динамічні об`ємні дослідження з низькою дозою опромінення, швидко і точно поставити діагноз.

«Минулого року ми покращили матеріально-технічний стан районної лікарні та спрямували понад 1,5 млн. грн. районному бюджету. Зокрема, закупили джерело безперебійного живлення (281, 2 тис.грн), понад 1 млн. грн. спрямували на купівлю медичного обладнання для кисневої терапії хворих на коронавірус, а саме, 4 кисневих концентратори, апарат ШВЛ, кошти на який надали й Кіптівська, Остерська, Деснянська громади. У користування ЦРЛ передали електрогенератор. Придбали медичне обладнання для реанімації (115,3  тис. грн) та камеру для дезінфекції одягу, постільної білизни, книг та інших речей (137, 9 тис. грн).  На суму 339,5 тис.грн відремонтували приміщення основного корпусу КНП КРР «Козелецька ЦРЛ» та приміщення зубопротезної лабораторії для розміщення КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської облради, забезпечивши жителів району швидкою медичною допомогою. На виготовлення проєктно-кошторисної документації до проєкту «Реконструкція приймального відділення з відділенням невідкладної допомоги КНП КРР «Козелецька ЦРЛ» спрямували 350 тис.грн. На капітальний ремонт покрівлі Козелецької ЦРЛ спрямували 42 тис. грн, що в цілому дає змогу надалі після передачі прав засновника зосередитися на подальшому розвитку та підтримці медичної галузі краю, адже ми й жителі району доклали чимало зусиль, щоб зберегти вторинну ланку, яка надає найбільший комплекс послуг у районі,а минулого року під час збільшення кількості хворих на коронавірус саме наші лікарі інфекційного відділення Козелецькохї ЦРЛ рятували життя важкохворим на коронавірус жителям не тільки нашого, а й сусіднього Бобровицького району», - підкреслив Юрій Заславський.

 

Директор КНП КРР «Козелецька ЦРЛ» Вячеславом Приліпко висловив сподівання на плідну співпрацю, адже капільного ремонту потребує і вся лікарня. У планах директора й відкриття сучасного рентген-кабінету, що покращить та значно розширить комплекс надання рентгенологічних  послуг.

Нагадуємо, що на реконструкцію приймального відділення з державного бюджету виділено майже 7 млн. тис. грн. та реконструйовано систему газопостачання кисню для запобігання пандемії COVID-19 на суму 4,5 млн. грн.

Суттєво покращився стан медичного забезпечення закладу з підписанням договору з НСЗ України. Підприємство закупило нове медичне обладнання та технічні засоби на суму понад 8 млн. грн. Лікарня укомплектована сучасним обладнанням - діагностичною рентгенівською системою, системою ультразвукової діагностики, імуноферментним аналізатором (ІФА-тести), 10 лікарняними ліжками «Біомед», ліжком для приймання пологів та інше. У межах коштів, які надійшли від НСЗ України за програмою медичних гарантій також виготовлено проєктно-кошторисну документацію на систему автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу на суму 30 тис.грн. Таку систему нині встановлюють у головному корпусі КНП КРПР «Козелецька ЦРЛ». У будівлі КНП КРР «Козелецька ЦРЛ» планують влаштувати лікарняний ліфт. Вже сплатили аванс за проєктної-кошторисну документацію в сумі 15 тис. грн. За кошти, що надійшли за надані платні послуги підприємство придбало 3 ноутбуки (31 тис. грн).  

Головний спеціаліст з інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю Козелецької РДА