back

​​​​​​​Обережно! Мобільне шахрайство (Фінансовий номер)

22 липня 2020

Ми звикли вказувати свій номер телефону всюди: в анкетах-опитувальниках, різноманітних сервісах, при реєстрації на сайтах, оформлюючи покупки, підписуючись на розсилки, навіть, як код доступу при реєстрації в якійсь системі.

 

Ваш фінансовий номер телефону не є секретним, а даремно, бо шахраї, на жаль, можуть легко цим скористатись, якщо не дотримуватись певних правил.

 

Як же шахраї можуть викрасти фінансовий номер телефону?

 

●     У вас вкрали телефон, і на вашій сім картці стандартний пароль, який легко дібрати. Наприклад, "1111" або “0000”. Шахрай відновлює вашу SIM-картку, як «втрачену» і отримує доступ до вашого рахунку в банку.

 

●     Або шахрай телефонує вам з декількох номерів телефонів, переказує вам якусь суму на телефонний рахунок і, маючи дані останніх дзвінків та суми поповнення рахунку, блокує вашу картку та перевипускає нову, з якою вже й отримує доступ до ваших банківських рахунків.

 

Що шахрай може зробити з вашою SIM-карткою?

 

Викрасти гроші з ваших рахунків, придбати товари або взяти онлайн-кредити!
 

Що робити?

 

●     Тримайте свій фінансовий номер телефону в таємниці, для цього заведіть окрему SIM-карту зі складним 8-значним паролем.

 

●     Перейдіть на контрактне обслуговування і тоді ваш номер не можна бути викрасти.

 

●     Відключіть послугу віддаленої заміни SIM-карти у свого мобільного оператора.

 

●     Будьте пильними, якщо вам телефонують з незнайомих номерів та ще і поповнюють рахунок. Якщо таке сталося, терміново телефонуйте в банк, заблокуйте свої картки і обліковий запис інтернет-банкінгу.

 

Більше інформації читай на #ШахрайГудбай за посиланням https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/

 

Потрапив в руки шахрая? Телефонуй в Кіберполіцію – 0 800 505 170 або звернись онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/

 

Маєш сумніви щодо ситуації? Телефонуй на гарячу лінію Національного банку України - 0 800 505 240.