back

Верховний суд підтвердив принципову позицію прокурора

08 травня 2019

Посадовець одного із сіл Козелецького району будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, наділеною повноваженнями здійснювати функцію представника органу місцевого самоврядування, умисно не виконав постанову суду, що набрала законної сили.

 

Апеляційним судом Чернігівської області встановлено, що на виконання постанови суду, яка набрала законної сили, посадовцю не утворювало жодних складнощів підписати вже виготовлений документ і поставити печатку, проте останній цього робити не хотів, оскільки мав особистий інтерес - не ділити будинок, залишений у спадщину після смерті матері з рідними сестрами.

 

За принципової позиції прокурора, вироком Апеляційного суду Чернігівської області посадовця визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. З ст. 382 КК України, призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно- господарськими функціями в органах місцевого самоврядування та в органах державної влади строком на 2 роки. На підставі ст. 75 КК України звільнено його від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши 2 роки іспитового строку.

 

Не погоджуючись із вироком суду захисник посадовця оскаржив його в касаційному порядку.

 

Однак, постановою Верховного суду від 03.04.2019 касаційну скаргу захисника залишено без задоволення, а вирок Апеляційного суду Чернігівської області від 14.06.2018 щодо посадовця залишено без змін.

За інформацією Козелецького відділу

Ніжинської місцевої прокуратури Чернігівської області