16 березня 2020
Відповідне рішення ухвалено на засіданні 11 листопада, шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №641
Відповідно до рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 20 липня дозволено:
- відвідування в закладах позашкільної освіти занять в групах не більше ніж 10 осіб виключно за умови дотримання закладами санітарних та протиепідемічних заходів;
- проведення групових занять для дітей віком до 12 років у дитячо-юнацьких спортивних школах з урахуванням вимог Головного Державного санітарного лікаря України від 03.07.2020 року №40 «Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури га спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)»;
- роботу з 7-ї до 23-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарської діяльності з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), закладів культури, крім кінотеатрів та крім діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
.***
З 1 червня громадський транспорт у районі працює у звичайному режимі.
***
Відповідно до рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 1 червня в регіоні дозволено роботу закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб) за умови одночасного перебування у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали для індивідуальних занять та однієї особи на 5 квадратних метрів площі зали для групових/ командних занять (не більше 10 осіб у групі) з дотриманням вимог, визначених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 26.05.2020 №28 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID -19)».
Окрім того комісія на засіданні 29 травня дозволила:
- відвідування занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти, проведення професійно-практичної підготовки та державної кваліфікаційної атестації в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, підготовчих заходів до практичної підготовки на виробництві, лабораторних робіт та тренажерних занять, відповідних підготовчих заходів, отримання документів про професійну (професійно-технічну), участь в освітньому процесі, пов’язаному з освітою дорослих, у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах;
- міжобласні, міжрайонні та внутрішні пасажирські перевезення автомобільним транспортом в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. У разі здійснення перевезення до регіону, в якому не застосовується послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50 відсотків кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду, позаду.
***
Районна комісія на засіданні 22 травня продовжила карантин до 22 червня на усій території Козелецького району з урахуванням послаблення карантинних заходів, визначених у постанові Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 за умов дотримання, раніше визначених адміністративних та медико-санітарних заходів.
***
З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному брифінгу.
***
Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС.
***
15 квітня на засіданні Уряду підтримано внесення зміни до пункту 2 постанови № 211 щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Документ доповнений пунктом 7, який передбачає забезпечення проведення індивідуальних тренувань (біг, хода, їзда на велосипеді, рух на активних візках для спортсменів з інвалідністю) всім спортсменам штатних збірних команд з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю.
***
Кабінет Міністрів України 8 квітня ухвалив зміни до постанови № 211, розширивши перелік дозволених під час карантину видів господарської діяльності. Рішення прийняте з метою пом’якшення впливу на економіку обмежувальних заходів, запроваджених з метою протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції COVID-19.
Відповідно до постанови дозволено:
***
Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року, та вніс зміни до деяких своїх актів, ухвалених раніше щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Наразі заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами. Навчання триває за дистанційною формою. Усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, зібрано на окремому сайті: http://mon-covid19.info
Заборонена діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.
Крім того, заборонені регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні; пасажирські перевезення авіаційним транспортом.
Також продовжено закриття пунктів пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародних пасажирських перевезень та КПП на в’їзд-виїзд на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м.Севастополя.
Водночас, дозволено певні види діяльності з обов’язковим дотриманням правил безпеки та відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, а також використання засобів індивідуального захисту.
Зокрема:
***
У Чернігові з 27 березня весь громадський транспорт переходить до закінчення карантину на новий порядок роботи і обслуговує тільки працівників підприємств/служб життєзабезпечення міста з метою їх доставки на роботу/з роботи.
Рух транспорту у м.Чернігів в режимі спецперевезень:
***
До 24 квітня 2020 року закрито пункти пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародного пасажирського залізничного, повітряного, автомобільного (для автобусів) сполучення (крім здійснення перевезень осіб з метою забезпечення захисту національних інтересів або у зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань, а також представників дипломатичних установ та гуманітарних місій)
До 24 квітня 2020 року тимчасово заборонено в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства (крім тих, що мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, є подружжям або дітьми громадян України, працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей; водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів). В’їзд в Україну інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з Міністерством закордонних справ.