16 березня 2020

 

Актуальна інформація про обмеження і карантин

 

Уряд прийнв рішення щодо запровадження "карантину вихідного дня" до кінця осені.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні 11 листопада, шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №641

 

Роз’яснення Мінекономіки щодо функціонування закладів в умовах адаптивного карантину

 

***

 

Відповідно до рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 20 липня дозволено:

 

- відвідування в закладах позашкільної освіти занять в групах не більше ніж 10 осіб виключно за умови дотримання закладами санітарних та протиепідемічних заходів;

 

- проведення групових занять для дітей віком до 12 років у дитячо-юнацьких спортивних школах з урахуванням вимог Головного Державного санітарного лікаря України від 03.07.2020 року №40 «Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури га спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)»;

 

- роботу з 7-ї до 23-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарської діяльності з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), закладів культури, крім кінотеатрів та крім діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

 

.***

 

З 1 червня громадський транспорт у районі працює у звичайному режимі.

 

***

 

Відповідно до рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 1 червня в регіоні дозволено роботу закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб) за умови одночасного перебування у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали для індивідуальних занять та однієї особи на 5 квадратних метрів площі зали для групових/ командних занять (не більше 10 осіб у групі) з дотриманням вимог, визначених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 26.05.2020 №28 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID -19)».

 

Окрім того комісія на засіданні 29 травня дозволила:

 

- відвідування занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти, проведення професійно-практичної підготовки та державної кваліфікаційної атестації в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, підготовчих заходів до практичної підготовки на виробництві, лабораторних робіт та тренажерних занять, відповідних підготовчих заходів, отримання документів про професійну (професійно-технічну), участь в освітньому процесі, пов’язаному з освітою дорослих, у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах;

 

- міжобласні, міжрайонні та внутрішні пасажирські перевезення автомобільним транспортом в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. У разі здійснення перевезення до регіону, в якому не застосовується послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50 відсотків кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду, позаду.

 

***

 

Районна комісія на засіданні 22 травня продовжила карантин до 22 червня на усій території Козелецького району з урахуванням послаблення карантинних заходів, визначених у постанові Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 за умов дотримання, раніше визначених адміністративних та медико-санітарних заходів.

 

***

 

З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності  (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному брифінгу.

 

***

 

Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. 

 

Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС.

 

***


Під час карантину спортсменам штатних збірних команд дозволено індивідуально тренуватися.

 

15 квітня на засіданні Уряду підтримано внесення зміни до пункту 2 постанови № 211 щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

 

Документ доповнений пунктом 7, який передбачає забезпечення проведення індивідуальних тренувань (біг, хода, їзда на велосипеді, рух на активних візках для спортсменів з інвалідністю) всім спортсменам штатних збірних команд з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю.

 

***

 

Кабінет Міністрів України 8 квітня ухвалив зміни до постанови № 211, розширивши перелік дозволених під час карантину видів господарської діяльності. Рішення прийняте з метою пом’якшення впливу на економіку обмежувальних заходів, запроваджених з метою протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції COVID-19.

 

Відповідно до постанови дозволено:

 

 • діяльність хімчисток, оскільки задіяна мінімальна кількість обслуговуючого персоналу, а відвідувачі не проводять багато часу в приміщенні;
 • роботу будівельників, оскільки робітники здебільшого працюють на відкритому просторі або маленькими групами;
 • заготівлю вторинної сировини, що необхідна для забезпечення безперервного виробництва.

 

***

 

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року, та вніс зміни до деяких своїх актів, ухвалених раніше щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

 

Наразі заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами. Навчання  триває за дистанційною формою. Усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, зібрано на окремому сайті: http://mon-covid19.info 

 

Заборонена діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

 

Крім того, заборонені регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні; пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

 

Також продовжено закриття пунктів пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародних пасажирських перевезень та КПП на в’їзд-виїзд на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м.Севастополя.

 

Водночас, дозволено певні види діяльності з обов’язковим дотриманням правил безпеки та відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, а також використання засобів індивідуального захисту.

 

Зокрема:

 

 • Діяльність закладів громадського харчування щодо адресної доставки замовлень.
 • Торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку.
 • Провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку.
 • Перевезення легковими автомобілями.
 • Перевезення службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції.
 • Перевезення у трамваях, тролейбусах, автобусах, маршрутних таксі дозволяється кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах.

 

***

 

У Чернігові з 27 березня весь громадський транспорт переходить до закінчення карантину на новий порядок роботи і обслуговує тільки працівників підприємств/служб життєзабезпечення міста з метою їх доставки на роботу/з роботи.

 

 • Весь громадський транспорт працює в режимі спеціальних регулярних перевезень: з 06:00 год до 09:00 та з 16:00 до 20:00;
 • Дозволяється проїзд тільки тим, хто має спеціальні перепустки ("Тимчасові посвідчення" встановленого зразка), а також паспорт. Для військових спеціальною перепусткою є військовий квиток;
 • Пільги на безоплатний проїзд у режимі спеціальних перевезень не діють;
 • Перевезення пасажирів - тільки у засобах індивідуального захисту;
 • Дозволяється перевезення пасажирів у кількості не більше 50% від кількості сидячих місць

 

Рух транспорту у м.Чернігів в режимі спецперевезень:

 

 

***

 

До 24 квітня 2020 року закрито пункти пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародного пасажирського залізничного, повітряного, автомобільного (для автобусів) сполучення (крім здійснення перевезень осіб з метою забезпечення захисту національних інтересів або у зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань, а також представників дипломатичних установ та гуманітарних місій)

 

До 24 квітня 2020 року тимчасово заборонено в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства (крім тих, що мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, є подружжям або дітьми громадян України, працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей; водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів). В’їзд в Україну інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з Міністерством закордонних справ.

 

Нормативні документи