30 листопада 2017

Герб і прапор є складовою символіки Козелеччини і засвідчують історичні, культурні та інші її традиції.

 

Герб - у щиті, розтятому на синє, червоне, синє та червоне поля дзвіниця собору Різдва Богородиці, над нею - 2 золоті квітки козельці.

 

Великий герб Козелецького району- щит з гербом району підтримують з одного боку козак з золотою булавою в руці, з іншого давньоруський воїн. Щит увінчано золотою короною, під щитом йде синя стрічка з золотим написом "Козелецький район".

У великому гербі давньоруський воїн свідчить про заселення регіону ще за часів Київської Русі та існування тут укріплених міст Остра, Моровійська та Лутави: козак з булавою - вказує, що Козелеччина була Батьківщиною гетьмана Кирила Розумовського, а також на визначну роль району у період існування української Козацької держави. Щит увінчує стилізована золота корона, що засвідчує належність герба саме району (зубці корони вирішені у формі листків дерев).

 

Прапор Козелецького району - прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, яке складається з чотирьох вертикальних смуг - блакитної, малинової, блакитної та малинової (співвідношення їх ширин рівне 1:2:1:2), посередині прапора жовта квітка козельця.

Сині смуги (на прапорі - блакитні) означають р.Дніпро та р.Десну, що протікають по території району. Червоні поля (на прапорі - малинові) відображають славні козацькі традиції краю, а дзвіниця собору Різдва Богородиці (вона подана стилізовано) підкреслює високу духовність жителів району. Квіти козельці є асоціативним символом, що вказує на назву району, підкреслюють багатство його природніх ресурсів, відображають єдність всіх територіальних громад. Золоте забарвлення означає добробут і щедрість, а також уособлює сільськогосподарський профіль району.