back

Повідомлення прокуратури

29 грудня 2016

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли” від 20.09.2016 спрощено процедуру передачі земельних ділянок, що входять до складу спадщини, на баланс територіальних громад та врегульовано певні прогалини у законодавстві.

         Зокрема, внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України, відповідно до яких заява про визнання спадщини відумерлою може подаватись як за останнім відомим місцем проживання спадкодавця, так за місцем знаходження його нерухомого майна.

         Окрім того, заява про визнання спадщини відумерлою може також бути подана кредитором спадкодавця, а якщо до складу спадщини входять земельні ділянки сільськогосподарського призначення – власниками або користувачами суміжних земельних ділянок.

         Зазначеним Законом особам, які мають право або зобов’язані подавати заяву про визнання спадщини відумерлою, дозволено отримувати інформацію зі  Спадкового реєстру про заведену спадкову справу та видане свідоцтво про право на спадщину.

Особи, які мають право або зобов’язані подавати заяву про визнання спадщини відумерлою, мають право на безоплатне одержання інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію смерті громадян.

         Окрім цього, внесено зміни до ч.1 ст.5 Закону України “Про судовий збір”, які набирають чинності з 01.01.2017,  згідно яких органи місцевого самоврядування звільняються від сплати судового збору за подання заяви про визнання спадщини відумерлою.

 За інформацією Козелецького відділу Ніжинської місцевої прокуратури