back

Розпочато кримінальне провадження за фактом порушення правил охорони вод

07 липня 2016

У суспільстві викликала резонанс інформація, опублікована 04.07.2016 в ряді засобів масової інформації, в тому числі Інтернет-видань, щодо масової загибелі риби в річці Остер поблизу с. Гламазди та смт. Козелець. Крім того, на відео ресурсі YouTube опубліковано відеозаписи, на яких зафіксовано випадки масової загибелі риби.

З метою встановлення причин загибелі об’єктів тваринного світу ніжинською місцевою прокуратурою інформацію за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.242 Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування здійснює Козелецьке відділення поліції Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області, процесуальне керівництво здійснює Козелецький відділ Ніжинської місцевої прокуратури.

На даний час організовано проведення огляду русла річки Остер із залученням спеціалістів-екоглогів з метою відібрання зразків води для проведення експертних досліджень. Крім того, проводяться інші невідкладні слідчі (розшукові) дії з метою становлення об’єктивних обставин події.

Стан досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні керівництвом місцевої прокуратури взято під особистий контроль.

 

Для довідки:

Стаття 242 Кримінального кодексу України:

Порушення правил охорони вод

1. Порушення правил охорони вод (водних об'єктів), якщо це спричинило забруднення поверхневих чи підземних вод і водоносних горизонтів, джерел питних, лікувальних вод або зміну їхніх природних властивостей, або виснаження водних джерел і створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля, -

карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або обмеженням волі на той самий строк.

2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель або захворювання людей, масову загибель об'єктів тваринного і рослинного світу або інші тяжкі наслідки, -

караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.