Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

ПОДІЯ

18 травня 2014

«Народе мій, замучений, розп’ятий…»

Україна в третю неділю травня вшановує пам'ять жертв політичних репресій. Цього дня згадують усіх, хто став жертвами тоталітарного режиму. Сталінські репресії почалися в СРСР наприкінці 1920-х і проходили до 1950-х років включно. На 1937-1938 роки припав пік сталінських репресій. За ці два роки по справах органів НКВД були арештовані 1,57 млн людей, з них 681,69 тис. осіб засуджено до розстрілу. Значну частину від цього числа склали саме українці.

18 травня працівники Козелецької центральної бібліотеки провели годину скорботи «Народе мій, замучений, розп’ятий…», у якому взяли участь представники інтелігенції, громадських організацій району, учні шкіл райцентру.

Відкрила захід завідувач дитячої бібліотеки Любов Чолован, яка звернулася до всіх, особливо до дітей, бути гідними громадянами України, вивчати її історію, берегти культурні надбання.

На заході виступила начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Людмила Сенченко, яка наголосила, що сьогоднішнє покоління повинне винести уроки з історії бути сильними і консолідованими, щоб будувати таку державу, в якій кожен громадянин буде користуватися і пишатися здобутками демократії, вільно жити і працювати на благо своєї сім'ї і всієї країни.

«Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне - не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам'яті жертв страшної трагедії,» – підкреслила Людмила Сенченко.

Завідувач відділу центральної бібліотеки Валентина Резніченко розповіла про історію та причини відзначення Дня вшанування жертв політичних репресій, а бібліотекар Зінаїда Резнікова провела бібліографічний огляд «У жорнах репресій».

Виступаючі закликали пам'ятати репресованих радянським режимом, щоб не допустити повернення тоталітаризму та диктатури, до захисту державності, територіальної цілісності та суверенітету України, прав і свобод українців.

До уваги присутніх було запропоновано перегляд уривків із документальних фільмів «Замордовані покоління» та про Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», де знаходяться могили тисяч репресованих у 30-ї роки минулого століття.

Цього року День вшанування жертв політичних репресій співпав з 70-річчям депортації кримськотатарського народу сталінським режимом, тому учасники заходу не оминули у виступах і цієї трагічної теми.Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять тих, хто загинув від радянського терору.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації