Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

ПОДІЯ

16 травня 2014

Відновлення історичної правди і справедливості

Напередодні Дня вшанування пам'яті жертв політичних репресій у селищі Козелець побував практикуючий юрист, краєзнавець, який цікавиться історією Віктор Моренець. Він уродженець м.Прилук, а зараз проживає у м.Київ.

Мета його візиту – презентування книг «Земля, полита кров’ю» та «Ічнянці в Армії УНР». У цих книгах – невідома багатьом війна за Україну 1918-1920 років на Чернігівщині, яка не закінчилася у 1920 року, а тривала набагато довше, ніж вважається.

Віктор Моренець зустрівся з колективом Козелецької центральної бібліотеки та керівництвом Козелецької гімназії №1, подарувавши цим закладам книги. Автор передав свої книги усім бібліотекам району.

Участь у заході взяв голова райдержадміністрації Сергій Андреєв, який подякував Віктору Моренцю за великий і безцінний для теперішніх і майбутніх поколінь вклад у відновлення історичної правди і справедливості.

«Символічно, що цей захід відбувається напередодні вшанування жертв політичних репресій, адже більшість людей, які в ті чи інші роки ХХ ст. боролися за Україну, були репресовані та знищені радянською владою. Але без того національного руху опору, могутнього джерела нашої національної стійкості, неможливим було б відродження сучасної України,» – підкреслив Сергій Андреєв.

Вшановуючи пам'ять жертв політичних репресій, ми віддаємо шану всім творцям української державності ХХ ст., бо з їхньої мрії постала наша соборна незалежна Україна. І книги, що відкривають нові невідомі сторінки нашої історії щодо національно-визвольної боротьби є найкращою пошаною до світлої пам’яті тих, хто поклав голови за волю і свободу народу. Пам'ять про них є святою і вічною для нас.

Завідувач дитячої бібліотеки Любов Чолован та директор гімназії №1 Іван Чиж були вдячні краєзнавцю за книги, адже школярі матимуть змогу дізнатися більше про історію Чернігівщини в контексті загальної історії нашої держави, про героїчну боротьбу багатьох поколінь українців, що має стати для них прикладом патріотизму і відданості рідній землі й народу. Керівники закладів ознайомили голову райдержадміністрації з роботою своїх колективів, розповіли про матеріальне забезпечення та поділилися проблемами.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації