Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

ПОДІЯ

29 січня 2014

«На Аскольдовій могилі поховали їх…»

29 січня в.о.голови райдержадміністрації Віктор Петров відвідав Козелецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ст. №2, де взяв участь у відкритій годині спілкування «Крути: подвиг і трагедія». Захід, присвячений 96 річниці бою на залізничній станції Крути, підготували працівники Козелецької дитячої бібліотеки спільно з педагогами та учнями школи.

Виступаючи перед присутніми, в.о.голови райдержадміністрації Віктор Петров сказав: «Бій під Крутами – це, безумовно, героїчна, але в той же час і трагічна сторінка в українській історії, з якої ми повинні зробити належні висновки. Неможливо не захоплюватись мужністю і самопожертвою, проявленими київськими студентами, курсантами та гімназистами. Це був прояв патріотизму і героїзму в найвищому розумінні цих слів. За словами Президента України, цей подвиг української молоді назавжди викарбувався золотими літерами на сторінках нашої історії. Самопожертва в ім'я Вітчизни військових курсантів, студентів, гімназистів є прикладом патріотизму та любові до рідної землі.

Бій під Крутами став черговим сумним підтвердженням того факту, що Україна здатна перемогти лише коли вона соборна і єдина. Тому основою сучасної концепції виховання молоді мають стати патріотизм та гордість за власну країну, збереження і відновлення традицій».

З екскурсом в історію України, зокрема трагічних подій 29 січня 1918 року поблизу станції Крути, виступили школярі. До уваги присутніх було представлено відеофільм «Крути. Памятай їх подвиг», читання патріотичних віршів.

Бібліографічний огляд тематичної літератури провела бібліотекар дитячої бібліотеки Ганна Білоусько. Вона розповіла учням про книги, в яких висвітлено події 1918 року, у яких розповідається про подвиг юних оборонців Києва, що на довгі часи став для патріотів України прикладом героїчного подвигу і звитяги в ім’я України та її незалежності. Бібліотекар повідомила, що у фондах Козелецької дитячої бібліотеки є чимало книг, присвячених бою під Крутами, у яких висвітлено архівні матеріали, свідчення учасників тих подій, маловідомі сторінки історії.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв-юнаків, які далекого січневого ранку 1918 року заступили собою шлях на Київ в імя воскреслої сьогодні України.

Начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Людмила Сенченко подякувала колективу бібліотеки і школи за активну участь у проведенні патріотично-виховних заходів і вручила на згадку директору Козелецької ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Оксані Розлач та завідувачу Козелецької дитячої бібліотеки Любові Чолован тематичні календарі, присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, виготовлені за сприяння і підтримки Товариства «Чернігівське земляцтво» в м.Київ.

Звертаючись до присутніх, Людмила Сенченко підкреслила: «Герої та їхні подвиги не вмирають, вони живуть вічно у пам’яті наступних поколінь. Якщо хтось скаже, що боротьба молодих патріотів під Крутами нічим не увінчалась, то буде неправий. Наша присутність тут сьогодні, незалежна держава-Україна, в якій народжуються нові покоління вільних громадян – краще свідчення тому, що романтичний патріотзм цих юнаків виявився сильнішим за силу зброї та жорстокість».

По закінченню учасники заходу розглянули книги, представлені на виставці.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Фото Ігоря Сенченка