Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

ПОДІЯ

17 січня 2014

«У пам'яті народній назавжди»

17 січня голова райдержадміністрації Леонід Мисливець відвідав Козелецьку гімназію №1. Директор гімназії Іван Чиж ознайомив очільника району з роботою, матеріальною базою, особливостями навчального процесу і досягненнями колективу одного з найстаріших і провідних освітніх закладів району.

Леонід Мисливець узяв участь у літературно-мистецькому святі «У пам'яті народній назавжди», підготованому працівниками Козелецької центральної бібліотеки і проведеному на базі гімназії в рамках заходів реалізації завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Голова райдержадміністрації, виступаючи перед гімназистами та викладачами, сказав: «Сьогоднішній захід – це данина поваги великій геніальній особистості, яку зростила й виплекала наша земля і яка відкрила нас для світу. На виконання Указу Президента України у нашому районі, як і в країні, проходитимуть протягом року заходи із вшанування пам'яті Тараса Шевченка».

«Президент України Віктор Янукович наголошує, що український народ має віддати належну шану видатному поету, художнику та мислителю Тарасу Шевченку. Глава держави зауважив, що 2014 рік буде особливим для України, оскільки його проголошено Роком Тараса Шевченка. Ми будемо вшановувати Шевченка не лише 9 березня та 22 травня, а й весь 2014 рік», – підкреслив у виступі голова райдержадміністрації.

За словами Леоніда Мисливця, належне відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря можливе за умови співпраці органів влади, представників сфери освіти, культури і засобів масової інформації. Він закликав педагогів, бібліотекарів брати активну участь у підготовці гідного відзначення ювілею Великого Кобзаря, доносити до молодого покоління важливості постаті Шевченка і його місця в історії України.

На заході були присутні заступник голови райдержадміністрації Світлана Денисенко, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Людмила Сенченко, директор Козелецької центральної бібліотеки Віктор Білоусько, представники засобів масової інформації.

Про роль Тараса Шевченка та його творчості у житті українського народу, про відвідування Кобзарем нашого краю розповіли присутнім завідувач відділу Козелецької центральної бібліотеки Валентина Резніченко і завідувач відділу краєзнавчої роботи та бібліографії Людмила Пилипенко. Бібліографічний огляд літератури «Пророк, народжений Україною» провела Зінаїда Резнікова.

Образ Шевченка завжди надихав на творчість митців. І наш місцевий поет і музикант Микола Руско написав пісню «Кобзар із нами у віках», яку представив співавтор і виконавець Іван Соловей.

Учні гімназії – члени літературної студії «Паростки» – прочитали власні вірші, присвячені Тарасу Шевченку, рідній мові та Україні.

До уваги школярів були представлені відеослайди про життя і творчість Кобзаря.

У фойє гімназії господарі та гості навчального закладу мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Його благословила доля славою святою», організованою працівниками Козелецької центральної бібліотеки. Тематична виставка розгорнута і в самій бібліотеці.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Фото Ігоря Сенченка