Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old

16 червня 2011

                                                                                                 

 Проект

Правила

утримання собак, котів, хижих тварин

у населених пунктах Козелецького району

1. Ці правила поширюються на підприємства, установи, організації, а також на громадян, що тримають собак, котів , хижих та інших тварин у населених пунктах Козелецького району.

2. Підприємства, установи, організації і громадяни - власники собак, котів хижих та інших тварин зобов'язані суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил їх утримання при умові обов'язкового забезпечення безпеки людей.

3. При додержанні вимог, вказаних у пункті 2 цих Правил, дозволяється тримати:

а) собак і котів - у квартирах, а також в будинках, що належать громадянам на правах особистої власності;

б) не дозволяється тримати собак і котів в місцях загального користування (коридори, сходові площадки, горище, підвали і т. ін.);

в) собак у населених пунктах - у вільному вигулі на ізольованій, добре обгородженій території (в ізольованому приміщенні) на прив'язі або без неї;

г) собак на підприємствах, в установах і організаціях для охорони - на блоках, в обладнаних приміщеннях або на прив'язі.

4. Без повідків і намордників дозволяється тримати: собак на пасовищі при гуртах тварин, при оперативному використанні працівниками РВ УМВС в Козелецькому районі, а також собак на полюванні.

5. Підприємствам і організаціям утримання собак і котів допускається за погодженням з Козелецькою районною державною лікарнею ветеринарної медицини.

6. Власники собак, котів зобов'язані:

а) щороку реєструвати (перереєстровувати) всіх своїх собак, котів в органах місцевого самоврядування(міській, селищних, сільських радах),де власник ознайомлюється з правилами утримання тварин.

Собаки, коти повинні бути зареєстровані в 5-денний строк з часу їх появи;

б) щороку доставляти собак та котів, у дільничну ветеринарну установу для огляду, імунізації проти сказу і профілактичних обробок;

в) повідомляти протягом 5 днів ветеринарну установу, що обслуговує даний населений пункт, про придбання собаки, кота, а також про переїзд з ними в інший населений пункт;

г) тримати сторожових собак на прив'язі і спускати їх з прив'язі лише в закритих дворах, що виключають можливість втечі,та нанесення покусів людям; про наявність собак застерігати написом;

д) власникам не допускати, щоб собаки і коти забруднювали квартири, сходові площадки та інші місця загального користування в будинках, дворах і на вулицях; прибирати в усіх випадках екскременти після своїх тварин.

є) регулювати приплід собак і котів;

ж) регулювати чисельність старих і зайвих собак і котів,методами,що виключають жорстоке поводження з тваринами;

з) про будь-яке захворювання собаки або кота негайно повідомляти спеціалістів державної дільничної установи ветеринарної медицини;

і) у випадках загибелі собак чи котів негайно повідомляти спеціалістів державної дільничної установи ветеринарної медицини;

к) негайно повідомляти заклади охорони здоров'я і ветеринарної медицини про випадки укусу або травмування собакою, котом чи іншою твариною людини або свійської тварини, а також доставляти у ветеринарну установу собак і котів, які покусали людей чи тварин або заподіяли їм травми, для огляду і карантинування протягом 10 днів, а покусаних тварин - для огляду і лікування.      

В разі, коли неможливо доставити вказаних тварин, повідомляти про них сільські (міську,селищні) ради для відповідного реагування і забезпечення клінічного ветеринарного нагляду за ними.

л) захоронювати трупи своїх померлих собак та котів,які не травмували перед смертю людей та тварин та не мали ознак захворювання нервової системи у спеціально відведених для цієї мети виконавчими комітетами місцевих Рад місцях(худобомогильниках).

7. Власникам собак і котів дозволяється:

а) виводити собак з жилих та ізольованих приміщень, а також ізольованих територій в загальні двори або на вулицю (з обов'язковим забезпеченням безпеки людей) тільки на короткому повідку і в наморднику; в обов"язковому порядку щеплених проти сказу;

б) перевозити собак і котів усіма видами громадського транспорту з додержанням правил, діючих на даному виді транспорту, при обов'язковому забезпеченні безпеки людей;в обов"язковому порядку щеплених проти сказу;

в) вигулювати собак,в обов"язковому порядку щеплених проти сказу, на пустирях, задніх дворах і в інших місцях, спеціально відведених для цієї мети виконавчими комітетами місцевих Рад народних депутатів.

8. Забороняється:

а) тримати собак, котів і інших тварин незареєстрованими;

б) продавати собак, котів і інших тварин у невстановлених місцях, в тому числі не щеплених в установленому порядку проти сказу;

в) тримати собак і котів у місцях загального користування (коридорах, підвалах, на сходових площадках, горищах тощо)

г) приводити собак і котів у приміщення магазинів, їдалень, на дитячі майданчики, пляжі, парки, сквери, сади та інші місця загального користування;

д) купувати, продавати, а також перевозити всіма видами транспорту собак в інші населені пункти без ветеринарного свідоцтва Форми №1 з відміткою про проведену імунізацію проти сказу;

є) жорстоко поводитись з собаками, котами і іншими тваринами, залишати бездоглядними або безцільно знищувати їх;

ж) викидати трупи собак,котів і інших тварин.

9. Придбання, продаж, показ на виставках і виводках, використання собак на полюванні, а також перевезення собак в інші населені пункти дозволяється при наявності у власника ветеринарного паспорта тварини, ветеринарного свідоцтва Форми №1 з відміткою у ньому про те, що собаку імунізовано проти сказу не більше 12 місяців і не менше 30 днів до вивозу (продажу,показу).

10. Реєстрація собак і котів, що їх тримають громадяни, проводиться сільськими (міською,селищними) радами, видача ветеринарних паспортів, імунізація проти сказу проводиться державною службою ветеринарної медицини.

Реєстрація собак, котів і інших тварин, яких тримають підприємства, установи і організації, проводиться Козелецькою районною державною лікарнею ветеринарної медицини.

11. Власники собак, котів і інших тварин несуть витрати по їх реєстрації, оплаті вартості ветеринарного паспорта,надання платних адміністративних послуг,клінічного огляду у розмірах, що визначаються відповідними постановами Кабінету Міністрів України та тарифами вартості ветеринарних послуг служби ветеринарної медицини.

12. Собаки, незалежно від породи, належності і призначення, в тому числі і ті, що мають ошийники і намордники, які знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, парках, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, а також бездоглядні коти вважаються бродячими і підлягають відлову.

13. Вилученню підлягають собаки і коти, які вдруге покусали людей внаслідок порушення власниками правил тримання, а також у випадках, якщо на це є відповідне рішення органів (установ) санітарно-епідеміологічної чи ветеринарної служб.

14. Відлов бродячих собак і котів та вилучення собак і котів проводяться за ініціативи виконавчих комітетів сільських (міської,селищних) рад для чого створюються госпрозрахункові спеціальні бригади при сільських (міській,селищних) радах, а на території господарств - силами і засобами цих господарств.

15. Собаки і коти, які бродять у мисливських угіддях, знищуються протягом усього року службовими особами мисливських господарств, а мисливцями - в період полювання; породисті мисливські собаки затримуються.

16. Відлов бродячих собак і котів окремими громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини явно загрожують життю чи здоров'ю людей.

Відлов бродячих собак і котів, як правило, проводиться у відсутності сторонніх осіб, особливо дітей, у години, що встановлюються виконавчими комітетами місцевих Рад .

17. Відловлені собаки і коти протягом трьох днів тримаються на карантинних площадках і можуть бути повернуті власникам з дозволу дільничної установи ветеринарної медицини після пред'явлення ветеринарного паспорта та оплати вартості витрат на відлов і утримання сільським (міській,селищним) радам.

Повернені власникам собаки підлягають щепленню проти сказу. Власники зобов'язані протягом 14 днів тримати таких собак в ізольованому місці і за вказівкою спеціаліста державної ветеринарної установи доставляти їх для огляду.

18. Службові особи сільських (міської,селищних) рад, підприємств, установ і організацій, керуючі житловими кооперативами багатоквартирних будинків (ОСБ,КЕЧ) зобов'язані:

а) слідкувати за своєчасною реєстрацією (перереєстрацією) власниками собак і котів та додержанням ними цих Правил;

б) повідомляти працівників госпрозрахункових спеціальних бригад при сільських (міській,селищних) радах про бродячих собак і котів і сприяти виконанню ними своїх обов'язків;

в) тримати підвали, горища та інші підсобні приміщення в будинках закритими або відповідно обладнаними для запобігання проникненню туди тварин;

г) ознайомлювати власників з Правилами тримання собак і котів, повідомляти їх про необхідність реєстрації (перереєстрації) в сільських (міській,селищних) радах, проведення щеплень цих тварин проти сказу з відміткою про це в ветеринарному паспорті, який видається в державних установах ветеринарної медицини району на платній основі.

19. За порушення цих Правил громадяни і службові особи (керівники підприємств, установ і організацій), які є власниками собак, котів або інших тварин, несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

20. Контроль за додержанням цих Правил громадянами, підприємствами, установами і організаціями здійснюється працівниками органів внутрішніх справ(міліція) відповідно до статті 154 Кодексу Законів про адміністративні правопорушення.

У К Р А Ї Н А

КОЗЕЛЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(четверта сесія шостого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

Проект

смт.Козелець

Про затвердження Типового договору оренди нерухомого майна,

що належить до спільної власності територіальних громад сіл,

селищ, міста Козелецького району в новій редакції

З метою підвищення ефективності використання майна спільної вла-сності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району та приве-дення нормативно-правових актів районної ради з питань оренди майна спіль-ної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району у відповідність до Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, керуючись статтями 43, 60 Закону України “Про місцеве самовряду-вання в Україні”, районна рада вирішила:

1. Затвердити Типовий договір оренди нерухомого майна, що нале-жить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелець-кого району, в новій редакції (додається ).

2. Вважати таким, що втратив чинність Типовий договір оренди не-рухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району, затверджений рішенням обласної ради від 24 листопада 2006 року „Про підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького райо-ну шляхом удосконалення орендних відносин”.

3. Виконавчому апарату районної ради довести дане рішення до відома всіх орендодавців майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району та забезпечити контроль за дотриманням ними положень вищезазначеного нормативного акту.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію ра-йонної ради з питань комунальної власності та будівництва.

Голова районної ради В.М.Пономаренко

Додаток

до рішення районної ради

від 2011 року

Проект

Т И П О В И Й Д О Г О В I Р О Р Е Н Д И

нерухомого майна, що належить до спільної власності

територіальних громад сіл, селищ, міста

Козелецького району № ____

“___” ____________________ року

Ми, що нижче підписалися, ____________________________________________________________________ (повна назва Орендодавця) ідентифікаційний код ЄДРПОУ _______________________, місцезнаходження якого: _______________________________________________________________ (адреса) (надалі - ОРЕНДОДАВЕЦЬ) в особi ___________________________________, (посада, П.І.Б.) що діє на підставі ____________________________________________________, (назва, дата, № документа) з одного боку, та _____________________________________________________ (повна назва Орендаря) ідентифікаційний код ЄДРПОУ _____________________, місцезнаходження якого: _____________________________________________________________ (адреса) (надалі - ОРЕНДАР) в особі __________________________________________, (посада, П.І.Б.) що дiє на підставі ____________________________________________________, (назва, дата, № документа) з іншого боку, уклали цей Договір про наведене нижче:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. ОРЕНДОДАВЕЦЬ передає, а ОРЕНДАР приймає в строкове платне користування не житлові приміщення (будівлю, споруду), в будівлі, що є об»єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелець-кого району (надалі Майно), розташованій за адресою: ________________________________ та перебуває в оперативному управлінні (господарському віданні) __________________________________.

1.1.1. Приміщення з ____ кімнат, які знаходяться на __ поверсі вищеза-значеної будівлі, загальною площею (з урахуванням коефіцієнту перерахунку корисної площі в загальну) ______ кв. м., корисною площею ____ кв.м, що має (не має) окремий вхід.

1.1.2. Вартість Майна, визначена згідно зі звітом про оцінку на «___» __________20__ р. і становить за незалежною оцінкою __________ грн.

(При передачі Майна в оренду без застосування конкурсної процедури може бути зазначена балансова вартість.)

1.2. Майно передається в оренду з метою ____________________.

2. УМОВИ ПЕРЕДАЧІ ТА ПОВЕРНЕННЯ ОРЕНДОВА-НОГО МАЙНА

2.1. Орендар вступає у строкове платне користування Майном у термін, указаний у Договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акта приймання-передачі Майна, який є невід»ємною частиною цього Дого-вору (Додаток № 1).

(В акті приймання – передачі майна зазначити технічний стан та забезпеченість об»єкта оренди інженерними комунікаціями.)

2.2. Передача Майна в оренду не тягне за собою виникнення в Оренда-ря права власності на це Майно. Майно залишається у спільній власності тери-торіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району, а Орендар користу-ється ним протягом всього строку оренди.

2.3. У разі припинення цього Договору Майно повертається Орендарем Орендодавцю, у порядку, встановленому при передачі майна Орендарю. Майно вважається поверненим Орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі.

2.4. Обов»язок по складанню Акта приймання-передачі покладається на сторону, яка передає Майно іншій стороні Договору.

3. ОРЕНДНА ПЛАТА

3.1. Орендна плата є платежем у грошовій формі, який Орендар вно-сить Орендодавцю та до районного бюджету незалежно від наслідків діяльності Орендаря і сплачується за весь термін фактичного користування майном, що визначається на підставі акту приймання – передачі в оренду та акту приймання – передачі майна з орендного користування.

3.2. До орендної плати не входить плата за комунальні послуги, вар-тість експлуатаційних витрат, податок на додану вартість.

3.3. Розмір орендної плати визначається на підставі Методики розраху-нку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності терито-ріальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району, затвердженої рішенням районної ради від „___” _________________року (___ сесія ___ скликання), або за результатами конкурсу на право оренди Майна.

3.4. Розмір та порядок розрахунку орендної плати наведено у Додатку № 2 до цього Договору, що є невід»ємною його частиною і становить за базо-вий місяць розрахунку (останній місяць, по якому є інформація про індекс ін-фляції) – ___________ гривень.

Орендна плата за перший (______________ 20__ року) місяць оренди визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за __________________________ 20__ року.

Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, ви-значеному чинним законодавством.

3.5. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру орендної плати за попередній місяць на індекс ін-фляції за наступний місяць.

3.6. Орендну плату Орендар зобов»язаний перераховувати щомісячно не пізніше останнього числа поточного місяця згідно виставлених рахунків Орендодавцем у співвідношенні: ____ % - до обласного бюджету, ___ % - Оре-ндодавцю, згідно Методики розрахунку та порядку використання плати за оре-нду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козеле-цького району.

3.7. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день про-строчення платежу, включаючи день оплати.

У разі недостатності суми здійсненого платежу для виконання грошо-вого зобов»язання у повному обсязі, ця сума погашає вимоги Орендодавця у такій черговості:

- у першу чергу сплачуються проценти і неустойки;

- у другу чергу сплачується сума орендної плати.

3.8. У разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за нею становить загалом не менше ніж три місяці, Орендар також сплачує Орендода-вцю штраф у розмірі __________ % від суми заборгованості.

3.9. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету та/або Орендодавцю, підлягає у встановленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів.

3.10. Розмір орендної плати змінюється Орендодавцем в односторон-ньому порядку у випадку зміни Методики її розрахунку та в інших випадках, передбачених законодавчими актами України та рішеннями обласної ради.

3.11. Зобов»язання Орендаря за сплатою орендної плати забезпечують-ся у вигляді завдатку в розмірі не меншому, ніж орендна плата за перший (ба-зовий) місяць оренди, який вноситься в рахунок плати за останній місяць (____________ (два-три) останні місяці) оренди, а також/або в інший спосіб, ви-значений чинним законодавством.

3.12. У разі припинення (розірвання) Договору оренди Орендар сплачує орендну плату до дня повернення Майна за актом приймання-передачі включ-но. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє Орендаря від обов»язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи санкції, до районного бюджету та Орендодавцю.

4. ВИКОРИСТАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНИХ ВІДРАХУВАНЬ

Амортизаційні відрахування на орендоване Майно нараховуються і ви-користовуються відповідно до чинного законодавства.

У разі необхідності, індивідуальні особливості амортизаційніх відраху-вань конкретизуються у договорі.

5. ОБОВ»ЯЗКИ ОРЕНДАРЯ

5.1. Орендар зобов»язується:

5.1.1. За актом приймання-передачі прийняти орендоване Майно.

5.1.2. Протягом місяця після підписання Договору внести завдаток, пе-редбачений цим Договором. Завдаток вноситься Орендодавцю. Після закінчен-ня основного строку Договору оренди здійснюється перерахування орендної плати за останній місяць (останні місяці) з урахуванням внесеного Орендарем завдатку. У разі порушення Орендарем зобов»язання зі сплати орендної плати він має відшкодувати районному бюджету і Орендодавцю збитки у сумі, на яку вони перевищують розмір завдатку. Якщо в разі припинення Договору за зго-дою Сторін сума сплачених орендних платежів і завдатку перевищить передба-чені Договором платежі за період фактичної оренди, то це перевищення розгля-дається як зайва сума орендної плати (п.3.9. цього Договору).

5.1.2. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призна-чення та умов цього Договору, своєчасно узгоджувати з Орендодавцем будь-які зміни профілю використання орендованого Майна або його частини.

5.1.3. Своєчасно та у повному обсязі сплачувати орендну плату.

5.1.4. Утримувати орендоване Майно у повній збереженості, запобігати його пошкодженню та псуванню, своєчасно проводити необхідний поточний ремонт приміщень за рахунок власних коштів, які не підлягають компенсації.

На період проведення ремонту об»єкту оренди Орендар не звільняється від сплати орендної плати, плати за комунальні послуги та інших платежів.

5.1.5. Утримувати Майно та прилеглу територію у належному стані, сплачувати витрати на її прибирання і очистку при забрудненні господарською діяльністю (будівельне сміття, харчові відходи, тощо). Здійснювати обслугову-вання теплових, електричних та вентиляційних мереж, їх необхідний поточний ремонт, а при необхідності забезпечити доступ експлуатуючих організацій до цих мереж з метою їх профілактичного огляду і ремонту. У разі виникнення аварійної ситуації забезпечити доступ протягом всієї доби. Виконувати усі са-нітарні правила.

5.1.6.Сплачувати фактичні витрати за користування електроенергією, іншими комунальними послугами, для чого у місячний термін оформити дого-вори з відповідними службами.

У разі, якщо комунальні послуги сплачує Орендодавець (Балансоутри-мувач орендованого Майна), то цей пункт замінити пунктом наступного змісту: “Протягом 15 робочих днів після підписання цього Договору укласти з Орендо-давцем (балансоутримувачем орендованого Майна) договір про відшкодування витрат Орендодавця (Балансоутримувача) на утримання орендованого Майна та надання комунальних послуг Орендарю.

Не укладення Договору на утримання орендованого Майна та надання комунальних послуг Орендарю є підставою для порушення питання про дост-рокове розірвання Договору.”

Сторони мають право конкретизувати умови цього пункту за необхід-ністю.

5.1.7. За свій рахунок проводити протипожежні заходи, нести матеріа-льну відповідальність за збитки, спричинені пожежею, що виникла в орендова-ному приміщенні з вини Орендаря.

5.1.8. Забезпечувати безперешкодний доступ у будь-який час до орен-дованого майна представників Орендодавця для перевірки його використання за цільовим призначенням та дотримання Орендарем умов договору.

Надавати Орендодавцю за першою вимогою всю необхідну інформа-цію щодо орендованого майна.

5.1.9. Щомісяця, до 17 числа місяця наступного після звітного, надси-лати Орендодавцеві копію платіжного документу про сплату орендної плати до районного бюджету. На вимогу Орендодавця проводити звіряння взаєморозра-хунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звіряння.

5.1.10. У разі припинення або розірвання Договору негайно повернути Орендодавцеві одержане від нього Майно у належному стану, не гіршому, ніж на час передачі його в оренду, з усіма зробленими в ньому поліпшеннями та відшкодувати Орендодавцеві збитки у разі погіршення стану або втрати (част-кової або повної) орендованого Майна з вини Орендаря.

5.1.11. Протягом місяця після укладення цього Договору застрахувати орендоване Майно на суму не менше, ніж його вартість за звітом про оцінку (балансова вартість) на користь Орендодавця у порядку, визначеному чинним законодавством та надати Орендодавцю копії страхового полісу і платіжного доручення. Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк оренди Майно було застрахованим.

5.1.12. Оформити відведення земельної ділянки протягом місяця з мо-менту укладення договору та сплачувати плату за користування земельною ді-лянкою пропорційно до орендованої площі. У разі якщо земельна ділянка нада-на в користування Орендодавцю, Орендар повинен перераховувати плату за ко-ристування земельною ділянкою пропорційно до орендованої площі на рахунок Орендодавця згідно виставлених рахунків.

5.1.13. У разі зміни найменування юридичної особи, адреси, рахунку, телефону письмово повідомити про це Орендодавця в 10-денний термін з на-данням відповідних документів. У разі невиконання цього пункту всі повідом-лення, які направлені за юридичною адресою, вважаються врученими.

5.1.14. В разі реорганізації чи ліквідації або порушенні справи про банк-рутство в господарському суді письмово повідомити про це Орендодавця в 10-дениний термін з моменту виникнення перелічених фактів та надати нотаріаль-но посвідченні копії установчих документів, які враховують реорганізаційні процеси, а також інформацію про правонаступництво.

5.1.15. Здійснити нотаріальне посвідчення та державну реєстрацію цьо-го Договору (якщо це передбачено законодавством) за рахунок своїх коштів.

5.2. При проведенні Орендарем капітального ремонту чи переоблад-нання приміщення, останній несе матеріальну відповідальність за якість ремон-ту та пошкодження, викликані ремонтом в будинку, де знаходиться орендоване приміщення.

5.3. Капітальний ремонт, реконструкція, технічне переобладнання оре-ндованого Майна, проводяться Орендарем тільки з дозволу Орендодавця за ра-хунок власних коштів, які не підлягають компенсації, з наданням проектно-кошторисної документації, виготовленої за рахунок Орендаря до початку про-ведення робіт і затвердженої у встановленому порядку.

5.4. Орендар не має права передавати третім особам свої права та обов»язки за цим договором без згоди Орендодавця.

6. ПРАВА ОРЕНДАРЯ

6.1. Орендар має право:

6.1.1. З дозволу Орендодавця:

- вносити зміни до складу орендованого Майна, проводити його рекон-струкцію, технічне переозброєння, капітальний ремонт, що зумовлює підви-щення його вартості;

- виконувати всі роботи по пристосуванню приміщень до особливостей діяльності за рахунок власних коштів. Вартість пристосувань орендованого майна, здійснених Орендарем, і якi неможливо відокремити без шкоди для майна, компенсації не підлягає.

6.1.2. Здавати частину орендованого приміщення (не більше 40 % оре-ндованих площ) в суборенду іншим особам чи організаціям лише за письмовим дозволом Орендодавця.

Орендодавець має право заборонити передачу Майна в суборенду.

6.2. Орендар не відповідає за зобов»язаннями Орендодавця.

7. ОБОВ»ЯЗКИ ОРЕНДОДАВЦЯ

7.1. Орендодавець зобов»язується :

7.1.1. Передати Орендарю майно, згідно з розділом 2 цього Договору по Акту прийому-передачі, який підписується одночасно з цим Договором, а в разі оренди Майна на строк не менше ніж три роки – після державної реєстрації Договору.

7.1.2. Не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованим Майном на умовах цього Договору.

7.2. Ризик випадкової загибелі чи пошкодження об»єкта оренди несе Орендодавець.

7.3. Договір оренди повинен обов»язково бути погоджений з го-ловою районної ради або головою райдержадміністрації в залежності, у кого в управлінні перебуває майно.

8. ПРАВА ОРЕНДОДАВЦЯ

8.1. Орендодавець має право:

8.1.1. Контролювати наявність, технічний стан, напрямки та ефектив-ність використання Майна, переданого в оренду за цим Договором.

8.1.2. Відмовитися від цього Договору і вимагати повернення орендованого Майна у разі несплати Орендарем орендної плати протягом трьох місяців підряд, або допущення заборгованості з орендної плати у сумі, що перевищує сумарний розмір орендної плати за останні три місяці.

У разі відмови Орендодавця від Договору, Договір є розірваним з мо-менту одержання Орендарем повідомлення Орендодавця про відмову від цього Договору.

8.1.3. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання у разі:

- невикористання орендованого Майна відповідно до умов цього Дого-вору,

- погіршення стану орендованого Майна,

- порушення, невиконання (або неналежного виконання) умов Догово-ру.

9. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

9.1. За невиконання або неналежне виконання зобов»язань за Догово-ром оренди, у тому числі зміну або розірвання його в односторонньому поряд-ку, крім випадків, передбачених цим Договором, сторони несуть відповідаль-ність, передбачену чинним законодавством України.

9.2. Орендодавець не відповідає за зобов»язаннями Орендаря і не несе відповідальності за технічний стан комунікацій. Орендар не відповідає за зо-бов»язаннями Орендодавця, якщо інше не передбачено цим Договором. Орен-дар відповідає за своїми зобов»язаннями і за зобов»язаннями, за якими він є правонаступником, виключно власним майном. Стягнення за цими зо-бов»язаннями не може бути звернене на орендоване Майно.

9.3. Спори, що виникають у ході виконання Договору оренди, вирішу-ються за згодою сторін. Якщо згоди не було досягнуто, спір передається на роз-гляд до господарського суду.

9.4. Якщо Орендар допустив погіршення орендованого майна або його загибель, він повинен відшкодувати Орендодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або загибель майна сталися не з його вини.

За наявності вини Орендар повинен відшкодувати збитки, завдані Оре-ндодавцеві погіршенням майна або його загибеллю, на протязі 15 (п»ятнадцяти) календарних днів з моменту пред»явлення відповідної вимоги Орендодавцем.

У разі несвоєчасного виконання грошового зобов»язання з відшкоду-вання завданих збитків, Орендар повинен сплатити суму боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми за користування чужими грошовими коштами.

9.5. У разі несвоєчасного виконання зобов»язання по сплаті орендної плати, Орендар повинен сплатити Орендодавцю суму боргу з урахуванням ін-дексу інфляції за весь час прострочення, а також 10 % річних від простроченої суми.

9.6. Орендодавець не несе відповідальності за нанесені збитки Оренда-рю внаслідок аварії інженерних комунікацій, які знаходяться в будинку (при-міщенні), наданому Орендарю в оренду, або за його межами.

9.7. У разі звільнення Орендарем приміщення (будівлі, споруди) без письмового попередження, а також складання Акту про передачу об»єкту орен-ди в неналежному стані, Орендар несе матеріальну відповідальність за нанесені у зв»язку з цим збитки в повному їх розмірі та сплачує Орендодавцю орендну плату за весь період користування.

За майно, залишене Орендарем у приміщенні, Орендодавець відповіда-льності не несе.

10. СТРОК ЧИННОСТІ, УМОВИ ЗМІНИ ТА РИПИНЕННЯ ДОГОВОРУ

10.1. Цей Договір діє з „___”______________ 20__ року по „___”_____________20__ року включно.

10.2. Умови цього Договору зберігають силу протягом усього строку його дії, а в частині зобов»язань Орендаря щодо сплати орендної плати – до по-вного виконання зобов»язань.

10.3. Зміни і доповнення до договору допускаються в односторонньому порядку у випадках, передбачених цим договором та за взаємної згоди сторін. Всі пропозиції щодо змін та доповнень розглядаються сторонами у двадцяти-денний строк з дати їх одержання та оформлюються додатковою угодою до До-говору.

10.4. Цей Договір може бути розірвано Орендодавцем в односторон-ньому порядку за наявності підстав, передбачених цим Договором, а також за згодою сторін або на вимогу однієї із сторін за рішенням господарського суду у випадках, передбачених чинним законодавством України.

10.5. У разі припинення або розірвання Договору, поліпшення орендо-ваного Майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відо-кремити від орендованого Майна не завдаючи йому шкоди, визнаються власні-стю Орендаря, а невідокремлювані поліпшення, які не підлягають компенсації – власністю Орендодавця.

10.6. Після закінчення строку дії Договору оренди орендоване майно має бути звільнено і передано Орендодавцю за Актом приймання-передачі. За час фактичного користування об»єктом оренди після припинення дії даного До-говору до передачі приміщення за Актом, Орендар зобов»язаний внести плату за користування приміщенням в розмірі орендної плати.

10.7. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення цього До-говору або зміну його умов після закінчення строку його чинності протягом од-ного місяця Договір уважається продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені цим Договором.

10.8. Реорганізація Орендодавця або перехід права власності на орен-доване Майно третім особам не є підставою для зміни або припинення чинності цього Договору, і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого Майна (його правонаступників), за винятком випадку приватизації орендовано-го Майна Орендарем.

10.9. Чинність цього Договору припиняється внаслідок:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- приватизації орендованого Майна Орендарем ;

- загибелі орендованого Майна;

- достроково за ініціативою Орендодавця за наявності підстав, ви-значених цим Договором, або за взаємною згодою сторін або за рішенням господарського суду;

- банкрутства Орендаря та в інших випадках, прямо передбачених чинним законодавством та умовами цього Договору.

10.10. У разі припинення або розірвання цього Договору Майно протя-гом трьох робочих днів повертається Орендарем __________________________. (Орендодавцю або Балансоутримувачу)

У разі, якщо Орендар затримав повернення Майна, він несе ризик його випадкового знищення або випадкового пошкодження.

10.11. Взаємовідносини сторін, не врегульовані цим Договором, регла-ментуються чинним законодавством.

10.12. Цей Договір укладено в 2-х примірниках, що мають однакову юридичну силу:

1-й примірник – Орендодавцеві;

2-й примірник – Орендарю.

11. Юридичні адреси сторін, банківські реквізити, контактний телефон:

ОРЕНДОДАВЕЦЬ -
ОРЕНДАР -

12. ДОДАТКИ

Додатки до цього Договору є його невід»ємною і складовою части-ною. До цього Договору додаються:

- Акт приймання-передачі орендованого Майна (Додаток № 1);

- Розрахунок орендної плати (Додаток № 2);

- Витяг з Державного реєстру правочинів про державну реєстрацію Догово-ру (у разі оренди нерухомого майна на строк, не менший ніж три роки).

ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР
МП МП

Керуючий справами виконавчого

апарату районної ради В.М.Грищенко

У К Р А Ї Н А

КОЗЕЛЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(четверта сесія шостого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

Проект

смт.Козелець

Про затвердження Методики розрахунку та

порядку використання плати за оренду майна спільної

власності територіальних громад сіл, селищ, міста

Козелецького району в новій редакції

З метою підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району та приведення нормативно-правових актів обласної ради з питань оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району у відповідність до Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, керуючись статтями 43, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада вирішила:

1. Затвердити Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району в новій редакції (додається ).

2. Вважати такою, що втратила чинність Методика розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району, затверджена рішенням районної ради від 24 листопада 2006 року „Про підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району шляхом удосконалення орендних відносин” зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням районної ради від від 6 квітня 2007 року.

3. Виконавчому апарату районної ради довести дане рішення до відома всіх орендодавців майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району та забезпечити контроль за дотриманням ними положень вищезазначеного нормативного акту.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань комунальної власності та будівництва.

Голова районної ради В.М.Пономаренко

Додаток

до рішення районної ради

від 2011 року

Проект

М Е Т О Д И К А

розрахунку та порядок використання плати за оренду майна

спільної власності територіальних громад сіл,

селищ, міста Козелецького району

1. Загальні положення

1.1. Дану Методику розроблено відповідно до пункту 2 статті 19 Закону України „Про оренду державного та комунального майна” з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району: цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу (філії, цеху, дільниці), нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, а також майна, що не увійшло до статутного фонду господарського товариства, створеного у процесі приватизації (корпоратизації).

1.2.У цій Методиці поняття „оцінка”, „незалежна оцінка” вживаються у значеннях, наведених у Законі України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність”, а поняття „бюджет”, „бюджетна установа”, „платіж” – у значеннях, наведених у Бюджетному кодексі України.

2. Орендна плата та пеня

2.1.Орендна плата є обов»язковим фіксованим платежем, який орендар вносить орендодавцеві або/та до обласного бюджету незалежно від наслідків господарської або іншої діяльності.

2.2.Розмір орендної плати визначається за даною Методикою.

У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено за результатами такого визначення.

2.3.Орендна плата за перший місць оренди встановлюється договором оренди, укладеним між орендодавцем та орендарем.

Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

2.4.Розмір орендної плати змінюється орендодавцем в односторонньому порядку протягом терміну дії договору оренди, у разі зміни даної Методики та в інших випадках, передбачених законодавчими актами України та рішеннями обласної ради.

2.5.У випадках, передбачених даною Методикою, проводиться незалежна оцінка вартості об”єктів оренди, яка передує укладенню договору оренди та здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Рецензування звітів про незалежну оцінку об»єктів оренди здійснюється спеціалістом з питань комунальної власності виконавчого апарату районної ради із залученням спеціалістів, які мають відповідну кваліфікацію та управлінням економіки і розвитку інфраструктури райдержадміністрації.

Термін укладення договору оренди не повинен перевищувати 6 місяців з дати проведення незалежної оцінки об»єкта оренди.

2.6. Орендна плата не включає в себе податок на додану вартість, вартість експлуатаційних витрат та комунальних послуг, які сплачуються окремо в розмірах та порядку, встановленому чинним законодавством та договором оренди.

2.7.Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі.

2.8.Суми орендної плати, зайво перераховані до районного бюджету або орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 10 - денний термін від дня одержання його письмової заяви.

2.9.У разі несвоєчасної або в неповному обсязі сплати орендної плати орендар сплачує окремо від орендної плати пеню. Розмір пені визначається у договорі оренди і не може перевищувати розміру, встановленого чинним законодавством. Пеня перераховується Орендодавцю.

3. Порядок розрахунку розміру орендної плати у разі передачі в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу (філії, цеху, дільниці)

3.1. Орендна плата за оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу (філії, цеху, дільниці) розраховується у такій послідовності:

- визначається розмір річної орендної плати, на основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за перший місяць оренди. З урахуванням розміру орендної плати за перший місяць оренди розраховується розмір орендної плати за наступні місяці.

3.2. Розмір річної орендної плати за оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу визначається за формулою:

Опл = Вз  Сор.ц , де Опл - розмір річної орендної плати, грн.;

Вз – вартість необоротних основних засобів (без незавершеного будівництва) за незалежною оцінкою на час оцінки об»єкта оренди, грн.

Оцінка об»єкту оренди здійснюється згідно з Методикою оцінки об»єктів оренди, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.1995 №629 (у редакції постанови КМУ від 02.01.2003 року № 3).

Сор.ц - орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, визначена згідно з додатком №1.

3.3. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:

Опл

Опл. місячна = ----------  Іп.р.  Ім.;

де Опл. місячна - орендна плата за перший місяць оренди, грн.;

Опл - річна орендна плата, грн.;

Іп.р. - індекс інфляції за період з дати проведення незалежної оцінки необоротних основних засобів по дату укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати;

Ім. - індекс інфляції за перший місяць оренди, який встановлюється Держкомстатом України.

4.Порядок розрахунку розміру орендної плати у разі передачі майна в оренду, установам, закладам, організаціям, що повністю або частково фінансуються з районного бюджету

4.1.Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) та іншого окремого індивідуально-визначеного майна установами, закладами, організаціями, що фінансуються з районного бюджету, становить одну гривню, при умові обов»язкового проведення орендарем робіт по постійному підтриманню у належному стані орендованого майна.

4.2. В даному випадку передача майна в суборенду забороняється.

5. Порядок розрахунку розміру орендної плати у разі передачі майна в оренду державним та комунальним закладам охорони здоров»я, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів

5.1.Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), а також іншого окремого індивідуально-визначеного майна державними та комунальними закладами охорони здоров»я, які повністю утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, а також Товариством Червоного Хреста України та його місцевими організаціями, становить одну гривню, при умові обов»язкового проведення орендарем робіт по постійному підтриманню у належному стані орендованого майна.

5.2. Розмір орендної плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) державними та комунальними закладами охорони здоров»я, які частково фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, визначається з використання орендної ставки 5 відсотків.

6. Порядок розрахунку розміру орендної плати у разі передачі майна в оренду установам, закладам, організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів (крім районного), а також крім випадків передачі майна закладам охорони здоров»я державної та комунальної форми власності

6.1.У разі передачі в оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) бюджетним установам, закладам та організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів (крім обласного), а також крім випадків передачі майна закладам охорони здоров»я державної та комунальної форми власності, розмір місячної орендної плати розраховується з використанням місячної ставки орендної плати за оренду 1 кв.м. загальної площі об»єктів нерухомості, в залежності від зони місцезнаходження об»єкта оренди на території міста, селища, села.

Розподіл зон встановлюється виконавчими комітетами відповідних рад за місцезнаходженням об»єктів оренди.

6.2. Розмір місячної орендної плати за перший місяць оренди визначається за формулою :

Опл. місячна = Скв.м.  Пприм.  Kц.викор.  Kякості  Ім.;

де Опл. місячна - розмір місячної орендної плати за перший місяць оренди, грн.;

Скв.м. - місячна ставка орендної плати за оренду 1 кв.м. загальної площі, яка визначена в додатку №3, грн.;

Пприм. - загальна площа об»єкта оренди нерухомого майна (для приміщень - з урахуванням збільшення на коефіцієнт перерахунку корисної площі в загальну, який розраховується згідно з розділом 12 цієї Методики), кв.м.;

Kц.викор - коефіцієнт цільового використання, який враховує цільове використання об»єкта оренди, визначений в графі 4 додатку № 2;

Kякості - коефіцієнт якості, який враховує благоустрій та рівень інженерного обладнання об»єкта оренди, визначений в додатку №4. При наявності кількох підстав, коефіцієнт Kякості визначається методом множення відповідних коефіцієнтів;

Ім. - індекс інфляції за перший місяць оренди, який встановлюється Держкомстатом України.

7.Порядок розрахунку розміру орендної плати у разі передачі в оренду нерухомого майна фізичним та юридичним особам для здійснення комерційної господарської діяльності (підприємництва)

7.1.У разі оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами для здійснення комерційної господарської діяльності (підприємництва), розмір річної орендної плати визначається за формулою:

Опл = Вп  Сор ,

де Опл - розмір річної орендної плати, грн.;

Вп - вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки майна, грн.;

Сор - орендна ставка, визначена в графі 3 додатку № 2.

7.2. Якщо орендоване нежитлове приміщення є частиною будівлі (споруди), то оцінка вартості цього приміщення проводиться безпосередньо або опосередковано з урахуванням вартості будівлі (споруди) в цілому за формулою:

Вб

Вп = ------  Пп; Пб

де Вп - вартість орендованого приміщення, яке є частиною будівлі (споруди), грн.;

Вб - вартість будівлі (споруди) в цілому (без вартості підвальних приміщень, якщо вони не використовуються орендарем), визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.;

Пб - площа будівлі (споруди) в цілому (без площі підвальних приміщень, якщо вони не використовуються орендарем), кв.м.;

Пп - площа орендованого приміщення з урахуванням збільшення на коефіцієнт перерахунку корисної площі в загальну, кв.м. (розраховується згідно з розділом 12 цієї Методики).

7.3. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою :

Опл

Опл. місячна = ----------  Іп.р.  Ім.; 12

де Опл. місячна - орендна плата за перший місяць оренди, грн.;

Опл - розмір річної орендної плати, грн.;

Іп.р. - індекс інфляції з дати проведення незалежної оцінки до дати укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати;

Ім. - індекс інфляції за перший місяць оренди, який встановлюється Держкомстатом України.

7.4.У разі використання орендарем об»єкта оренди за кількома цільовими призначеннями для визначення орендної плати - необхідно провести зонування об»єкта оренди (визначення площ для здійснення кожного з видів діяльності орендаря) з подальшим застосуванням для кожної зони відповідних орендних ставок і обов»язковим фіксуванням площ зон у розрахунку орендної плати.

8. Порядок розрахунку розміру орендної плати у разі передачі нерухомого майна в оренду фізичним та юридичним особам для здійснення некомерційної господарської та іншої діяльності

8.1.У разі оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами для здійснення некомерційної господарської та іншої діяльності, розмір річної орендної плати визначається за формулою:

Опл = Вп  Сор ,

де Опл - розмір річної орендної плати, грн.;

Вп - вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки майна, грн.;

Сор - орендна ставка, визначена в графі 3 додатку №2.

8.2.Якщо орендоване нежитлове приміщення є частиною будівлі (споруди), то оцінка вартості цього приміщення проводиться безпосередньо або опосередковано з урахуванням вартості будівлі (споруди) в цілому за формулою:

Вб

Вп = -------  Пп; Пб

де Вп - вартість орендованого приміщення, яке є частиною будівлі (споруди), грн.;

Вб - вартість будівлі (споруди) в цілому (без вартості підвальних приміщень, якщо вони не використовуються орендарем), визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.;

Пб - площа будівлі (споруди) в цілому (без площі підвальних приміщень, якщо вони не використовуються орендарем), кв.м.;

Пп - площа орендованого приміщення з урахуванням збільшення на коефіцієнт перерахунку корисної площі в загальну, кв.м. (розраховується згідно з розділом 12 цієї Методики).

8.3. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:

Опл

Опл. місячна = --------  Іп.р.  Ім.;

12

де Опл. місячна - орендна плата за перший місяць оренди, грн.;

Опл - річна орендна плата, грн.;

Іп.р. - індекс інфляції з дати проведення незалежної оцінки до дати укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати;

Ім. - індекс інфляції за перший місяць оренди, який встановлюється Держкомстатом України.

8.4. У разі оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) загальною площею не більше 50 кв.м., розмір місячної орендної плати може розраховуватися в залежності від зони місцезнаходження об»єкта оренди на території міста, селища, села. Розподіл зон встановлюється виконавчими комітетами відповідних рад за місцезнаходженням об»єктів оренди.

Розмір місячної орендної плати за перший місяць оренди визначається за формулою :

Опл. місячна = Скв.м.  Пприм.  Кц.викор.  Kякості  Ім.;

де Опл. місячна - розмір місячної орендної плати за перший місяць оренди, грн.;

Скв.м. - місячна ставка орендної плати за оренду 1 кв.м. загальної площі, визначена в додатку №3, грн.;

Пприм. - загальна площа орендованого об»єкта (для приміщень - з урахуванням збільшення на коефіцієнт перерахунку корисної площі в загальну, який розраховується згідно з розділом 12 цієї Методики), кв.м.;

Кц.викор. - коефіцієнт цільового використання, що враховує цільове використання об»єкту оренди, який визначений в графі 4 додатку №2.;

Kякості - коефіцієнт якості, який враховує благоустрій та рівень інженерного обладнання об»єктів оренди, який визначений в додатку №4. При наявності кількох підстав, коефіцієнт якості визначається методом множення відповідних коефіцієнтів;

Ім. - індекс інфляції за перший місяць оренди, який встановлюється Держкомстатом України.

8.5.У разі використання орендарем об»єкта оренди за кількома цільовими призначеннями для визначення орендної плати - необхідно провести зонування об»єкта оренди (визначення площ для здійснення кожного з видів діяльності орендаря) з подальшим застосуванням для кожної зони відповідних орендних ставок і обов»язковим фіксуванням площ зон у розрахунку орендної плати.

9. Порядок розрахунку розміру орендної плати у разі передачі в оренду окремого індивідуально визначеного майна

9.1.У разі оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого), розмір річної орендної плати встановлюється за згодою сторін, але не менш як 10 відсотків вартості орендованого майна, визначеної шляхом проведення незалежної оцінки, крім випадків, передбачених цією Методикою.

9.2. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою :

Опл

Опл. місячна = ----------  Іп.р.  Ім. ,

12

де Опл. місячна - орендна плата за перший місяць оренди, грн.;

Опл - річна орендна плата, грн.;

Іп.р. - індекс інфляції з дати проведення незалежної оцінки до дати укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати;

Ім. - індекс інфляції за перший місяць оренди, який встановлюється Держкомстатом України.

10. Плата за розміщення обладнання стільникового, супутникового та інших видів зв»язку, об»єктів реклами, банкоматів, торгівельних автоматів, що відпускають продовольчі товари

Плата за розміщення на об`єктах нерухомого майна обладнання стільникового, супутникового та інших видів зв`язку встановлюється у розмірі не менше 1000 гривень (одне місце) за перший місяць користування, а за кожний наступний місяць плата визначається з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць.

Плата за розміщення на об`єктах нерухомого майна рекламних щитів, розмір "3 х 6" (площа 18 кв.м.), встановлюється у розмірі не менше 500 гривень (одне місце) за перший місяць користування, а за кожний наступний місяць плата визначається з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць.

У разі розміщення рекламних щитів іншого розміру плата за розміщення розраховується пропорційно розміру.

Плата за розміщення на об`єктах нерухомого майна банкоматів встановлюється у розмірі не менше 500 гривень (одне місце) за перший місяць користування, а за кожний наступний місяць плата визначається з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць.

Плата за розміщення на площах об»єктів нерухомості торгівельних автоматів, що відпускають продовольчі товари, встановлюється у розмірі не менше 150 гривень (одне місце) за перший місяць користування, а за кожний наступний місяць плата за користування визначається з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць.

11. Порядок розрахунку розміру добової та погодинної орендної плати

11.1. У разі, коли об`єкт оренди використовується орендарем неповний місяць або неповний робочий день, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності - на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.

11.2. Розмір добової орендної плати розраховується за формулою:

О пл.добова = Опл. місячна : Кд.,

де О пл.добова – добова орендна плата, грн.;

Опл. місячна – місячна орендна плата, розрахована за цією Методикою, грн.;

Кд. – кількість діб роботи об`єкта оренди (доступу до об`єкта оренди) протягом місяця відповідно до встановленого режиму користування орендованим майном.

Розмір місячної орендної плати за неповний місяць оренди розраховується шляхом множення добової орендної плати на кількість робочих днів орендаря в місяць в орендованому приміщенні.

11.3. Розмір погодинної орендної плати розраховується по формулі:

О пл. погодинна = О пл.добова : К г. ,

де О пл. погодинна – погодинна орендна плата в грн.;

О пл.добова – добова орендна плата, розрахована за цією Методикою, грн.;

Кг. – кількість годин роботи об`єкта оренди (доступу до об`єкта оренди) протягом доби відповідно до встановленого режиму користування орендованим майном.

Розмір місячної орендної плати за неповний місяць оренди та неповний робочий день оренди розраховується шляхом множення погодинної орендної плати на кількість робочих годин орендаря на добу та на кількість робочих днів орендаря в місяць в орендованому приміщенні.

12. Визначення загальної площі приміщень, що передаються в оренду

12.1. Якщо орендоване нежитлове приміщення є частиною будівлі (споруди), то загальною площею приміщень, що передаються в оренду, вважається корисна площа кімнат, що передаються в оренду для використання за будь-яким призначенням, збільшена на коефіцієнт перерахунку корисної площі в загальну.

Пприм. = Пкімн.  Кпер.;

де Пприм. - загальна площа приміщень, що здаються в оренду, кв. м;

Пкімн. – корисна площа кімнат, що передаються в оренду для використання за будь-яким призначенням, кв.м;

Кпер. - коефіцієнт перерахунку корисної площі будівлі в загальну, який розраховується шляхом ділення загальної площі всієї будівлі (споруди) на корисну площу будівлі (без врахування площі вестибулів, фойє, східців, коридорів, санітарних кімнат, ліфтових площадок, підвальних приміщень, якщо вони не використовуються орендарем, тощо).

13. Розрахунок розміру орендної плати у разі передачі майна в суборенду

Розмір плати за суборенду нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна розраховується згідно з чинним законодавством та в порядку, встановленому цією Методикою.

14.Оплата комунальних послуг, утримання об»єкта оренди

14.1.Орендар самостійно та своєчасно проводить оплату комунальних послуг відповідним підприємствам-постачальникам таких послуг, або відшкодовує орендодавцю витрати на оплату комунальних послуг за окремими рахунками на підставі договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг орендарю.

Рахунки орендодавця повинні містити: вид послуги, тариф, обсяг в натуральному вигляді (кількість), одиниці виміру.

14.2.Витрати на утримання нерухомого майна, переданого в оренду одночасно кільком підприємствам, організаціям та установам і прибудинкової території та оплата комунальних послуг та енергоносіїв орендарями, здійснюється таким чином:

- при наявності у орендаря засобів обліку електроенергії, води, теплової енергії та газу за фактичними показаннями засобів обліку;

- при наявності загальнобудинкового засобу обліку електроенергії (в неподільній частині) залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів;

- за послуги опалення пропорційно займаної ними загальної опалювальної площі;

- при наявності загальнобудинкового засобу обліку води (в неподільній частині) в разі однієї категорії споживачів – орендодавця та орендарів, пропорційно кількості працюючих; у випадку наявності різних категорій споживачів при відшкодуванні орендарями витрат на оплату послуг водопостачання та водовідведення (при наявності чи відсутності загальнобудинкового засобу обліку води) відповідно до норм витрат води споживачами, затверджених рішеннями виконавчих комітетів органів самоврядування та кількості працюючих.

15. Порядок надання фізичним та юридичним особам пільг з орендної плати

15.1.За рекомендаціями постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та будівництва орендодавці можуть надавати пільги щодо сплати орендної плати підприємствам (некомерційним), установам, закладам, організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів.

За наявності обґрунтованого звернення орендаря, відповідним рішенням обласної ради, за поданням постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та будівництва , можуть надаватися пільги з орендної плати іншим фізичним та юридичним особам.

15.2.Пільги щодо орендної плати надаються шляхом зменшення орендної ставки у відсотках до вартості орендованого майна або зменшення місячної ставки орендної плати за один квадратний метр орендованих площ (в залежності від порядку розрахунку орендної плати).

15.3.Пільга надається з дати звернення орендаря на адресу орендодавця терміном до одного року.

15.4.Орендарі, які бажають отримати пільги щодо орендної плати, подають на адресу орендодавців відповідне клопотання із пропозиціями про розмір пільг та термін їх надання. В клопотанні наводиться обґрунтування неможливості сплачувати орендну плату в повному обсязі.

15.5.Голова районної ради в тижневий термін розглядає надані орендодавцем матеріали і, у разі відсутності підстав для відмови, надсилає відповідні матеріали на розгляд постійній комісії ради з питань комунальної власності та будівництва (надалі комісія) та надає свої пропозиції щодо розміру пільг та терміну їх надання.

15.6.Комісія розглядає питання щодо можливості надання пільг з орендної плати та приймає відповідні рекомендації або рішення, які надсилає голові районної ради та орендодавцю.

15.7.Прийняті рекомендації (рішення) постійної комісії районної ради з питань , а також рішення районної ради з питань встановлення пільгового розміру орендної плати є підставою для внесення відповідних змін у договори оренди. Орендодавець у триденний термін після отримання висновків комісії укладає з орендарем додаткову угоду, яка є невід»ємною частиною основного договору оренди, в якій зазначається розмір пільг, терміни їх надання, умови за яких такі пільги надаються, виконання зобов»язань та відповідальність за їх невиконання. За згодою сторін у додатковій угоді можуть бути передбачені й інші умови. Додаткова угода в обов»язковому порядку погоджується з головою районної ради.

У разі прийняття районною радою або постійною комісією районної ради з питань комунальної власності та будівництва рішення щодо відмови у наданні пільг з орендної плати, орендодавець протягом трьох днів з моменту прийняття такого рішення письмово повідомляє про це орендаря.

15.8 Пільги щодо орендної плати орендарям об»єктів, управління якими здійснює безпосередньо районна рада, надаються за розпорядженням голови районної ради за поданням постійної комісії районної ради з питань комунальної власності.

15.9 Пільги, щодо орендної плати орендарю об»єктів, управління яким здійснює безпосередньо райдержадміністрація, надаються за розпорядженням голови РДА за поданням постійної комісії районної ради з питань комунальної власності.

15.10.У разі надання орендарем прийнятого в оренду майна в суборенду, раніше встановлені пільги відміняються з моменту укладення договору суборенди.

16. Порядок розподілу та використання орендної плати

16.1.Орендна плата, розрахована згідно з цією Методикою, перераховується :

16.2.У разі коли орендодавцем майна виступає районна рада:

- за оренду цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць) - в повному обсязі до районного бюджету;

-за оренду нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна - 70 відсотків орендної плати до районного бюджету, 30 відсотків – на спец рахунок районної ради;

-за майно, що не ввійшло до статутного фонду господарського товариства, створеного у процесі приватизації (корпоратизації) — в повному обсязі до районного бюджету.

16.3. У разі коли орендодавцем виступає райдержадміністрація:

- за оренду нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна – 50% до районного бюджету, 50% - організації балансоутримувачу.

16.4. У разі коли орендодавцем майна виступає комунальне підприємство:

- за оренду нерухомого майна - 50 відсотків орендної плати орендодавцю, 50 відсотків до районного бюджету;

- за оренду окремого індивідуально визначеного майна підприємства (крім нерухомого) - в повному обсязі орендодавцю.

16.5. У разі коли орендодавцем майна виступає бюджетна установа (заклад;, що повністю або частково фінансується з районного бюджету ):

- за оренду нерухомого майна та окремого індивідуально визначеного майна - 100 відсотків бюджетній установі (закладу) в оперативному управління якої це майно перебуває.

16.6. Комунальні підприємства використовують отриману орендну плату в першу чергу на відновлення орендованих основних засобів і фінансування капітальних вкладень, а за оренду індивідуально визначеного майна - на поповнення власних обігових коштів.

16.7. Бюджетні установи (заклади) використовують отриману орендну плату відповідно до затвердженого кошторису установи.

17. Звітність по орендних платежах

17.1. Комунальні підприємства, організації, установи, заклади -орендодавці, щоквартально до 20 числа наступного місяця після звітного звітують по орендним платежам фінансовому управлінню райдержадміністрації за формою, визначеною в додатку № 5

17.2. Фінансове управління райдержадміністрації інформує районну рад

у щоквартально до 25 числа місяця наступного за кварталом.

Додаток №1

до Методики розрахунку та порядку використання

плати за оренду майна спільної власності територіальних

громад сіл селищ, міста Козелецького району

Орендні ставки (Сор ) за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств

Цільове використання Орендна ставка, (відсотків від вартості об»єкта)
Торгівлі 10%
послуги електроенергетики 8%
лісове господарство, поліграфічні послуги, автотранспортних послуг 7%
освіти, науки та охорони здоров»я, фармацевтичної галузі, готельно-туристичних послуг, професійно- технічного навчання, технічної інвентаризації об»єктів нерухомості, спортивно-оздоровчих послуг, проектно-технічних послуг, будівельної галузі, інформаційних послуг, кінообслуговування, консалтингових послуг 6%
Інші об»єкти 5%

Додаток №2

до Методики розрахунку та порядку використання плати за

оренду майна спільної власності територіальних громад сіл

селищ, міста Козелецького району

Орендні ставки (Соп ) та коефіцієнт цільового використання (Кц.викор) об»єктів нерухомого майна, що передаються в оренду

№ п/п Використання орендарем об»єктів нерухомого майна за цільовим призначенням: Орендна ставка (Соп) (відсотків до вартості майна) Коефіцієнт цільового використання (Кц.викор)
1. Розміщення казино, нічних клубів, гральних автоматів; 100% 17,0
розміщення виробників реклами; проведення концертів та іншої видовищно - розважальної діяльності; 35% 6,0
розміщення банків та їх відділень, пунктів обміну іноземної валюти. 35% 6,0
2. Торгівля, розміщення:
супермаркетів, підприємств оптової торгівлі; 20% 3,4
торговельних об»єктів з продажу: - продовольчих товарів, в асортиментному переліку яких є товари підакцизної групи; - товарів непродовольчої групи; - відео та аудіо продукції, компакт-дисків; 18% 3,0
торговельних об»єктів з продажу: - товарів продовольчої групи, якщо в асортиментному переліку відсутні товари підакцизної групи (крім закладів торгівлі плодоовочевою продукцією); 15% 2,6
торговельних об»єктів з продажу: - книжкової продукції; - шкільно-письмових товарів (в частині площ, які використовуються з цією метою); - періодичних видань; 12% 2,0
фірмових магазинів вітчизняних промислових підприємств (крім товарів підакцизної групи). 8% 1,4
торговельних об»єктів з продажу плодоовочевої продукції (в частині площ, які використовуються з цією метою). 6% 1,0
4. Громадське харчування, розміщення:
ресторанів з нічним режимом роботи. 35% 6,0
ресторанів без нічного режиму роботи. 30% 5,0
барів, кафе, закусочних, буфетів, кафетеріїв, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи 20% 3,4
їдалень, дитячих кафе, буфетів, закусочних, кафетеріїв, фаст-фудів, кафе-морозиво (без реалізації горілчаних виробів). 8% 1,4
5. Охорона здоров»я, розміщення:
приватних закладів охорони здоров»я та осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність у галузі охорони здоров»я; 20% 3,4
аптек та аптечних пунктів, які реалізують готові ліки; 10% 1,7
торгівельних об»єктів з продажу окулярів, лінз, скелець; 20% 3,4
підприємств по виготовленню та реалізації медичного обладнання. 7% 1,2
аптек, які самостійно виготовляють ліки. 4% 0,7
аптек та аптечних пунктів комунального підприємства "Ліки України" Чернігівської обласної ради 2% 0,35
6. Виробництво, розміщення:
підприємств по виготовленню, ремонту та реалізації ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, антикваріату, зброї 30% 5,0
підприємств поліграфії 10% 1,7
виробничих підприємств, (будівлі виробничого призначення, цехи, майстерні, експлуатаційні дільниці). 6% 1,0
організацій, що провадять діяльність з будівництва та ремонту об»єктів нерухомості 21% 3,6
- транспортних підприємств 18% 3,0
- підприємства, що провадять діяльність, пов»язану з сільським господарством 5% 0,9
7. Послуги, розміщення:
бірж, брокерських, маклерських, реєлторських контор, агентств нерухомості, ломбардів; 30% 5,0
офісів дилерів, консалтингових компаній; 18% 3,0
офісів страхових компаній; 30% 5,0
бірж, що мають статус неприбуткових організацій; 18% 3,0
приватних юридичних консультацій та нотаріальних контор, організацій по наданню аудиторських послуг, суб»єктів оціночної діяльності; 20% 3,4
організацій, що займаються туристичною діяльністю; 22% 3,8
підприємств автосервісу; 20% 3,4
підприємств газопостачання; станцій кабельного телебачення; пунктів ксерокопіювання; комп»ютерних клубів та Інтернет – кафе; 15% 2,6
приватних спортивних оздоровчих комплексів та залів; 17% 2,9
Фотоательє; 7% 1,2
- підприємств побутового обслуговування населення (крім підприємств автосервісу); - підприємств по наданню послуг у житлово-експлуатаційній сфері та ритуальних послуг; - підприємств телефонного зв»язку; - недержавних проектних, топографо-геодезичних та проектно-вишукувальних, науково-дослідних підприємств. 6% 1,0
8. Адміністративні приміщення, розміщення:
політичних партій та їх осередків; 12% 2,0
благодійних, громадських, релігійних організацій та фондів: не більше 50 кв. метрів 3% 0,5
понад 50 кв. метрів; 7% 1,2
органів управління підприємств, установ приватної форми власності (офісні приміщення), крім офісів, зазначених у цій Методиці 15% 2,6
закладів (суб»єктів) культури, освіти, науки, оздоровчих закладів для дітей та молоді, санаторно-курортних закладів для дітей. 5% 0,9
Бюджетних установ, крім установ комунальної власності області, для всіх орендованих приміщень 3% 0,5
9. Використання приміщень під склади та гаражі. 12% 2,0
10. Організація виставкової діяльності 10% 1,7
11. Організація виставкової діяльності (без продажу), виставок народних майстрів, художників, скульпторів 3% 0,5
12. Розміщення:
- закладів, які безпосередньо організовують дозвілля дітей та юнацтва у позаурочний час; - майстерень художників, скульпторів, народних майстрів; - творчих спілок та творчих майстерень; - державних проектних, топографо-геодезичних та проектно-вишукувальних, науково-дослідних установ; - підприємств торгівлі, магазинів, відділів, визначених органами місцевого самоврядування для обслуговування пільгових категорій громадян (учасників Великої Вітчизняної війни, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, хворих на цукровий діабет, багатодітних сімей тощо - в частині площ, які використовуються з цією метою); - спеціалізованих магазинів дитячого харчування, молочні кухні. 3% 0,5
13. Інше використання нерухомого майна 15% 2,6

Додаток №3

до Методики розрахунку та порядку використання

плати за оренду майна спільної власності територіальних громад

сіл, селищ, міста Козелецького району

Місячна ставка (С кв.м.) орендної плати за оренду 1 кв.м. загальної площі об»єктів нерухомості, в залежності від місцезнаходження об»єктів оренди

Міста та селища міського типу *
Місцезнаходження об»єкта оренди Ставка орендної плати, грн.
Центральна зона 3,00
Середня зона 2,45
Периферійна зона 1,50
Села
Ставка орендної плати, грн. 1,50

* у разі, якщо виконавчими комітетами відповідних рад за місцезнаходженням об»єктів оренди не проведено розподілу зон, то використовується ставка як за центральну зону.

Додаток №4

до Методики розрахунку та порядку

використання плати за оренду майна спільної

власності територіальних громад сіл селищ,

міста Козелецького району

Коефіцієнт якості (К якості) який враховує благоустрій та рівень інженерного обладнання об»єкта оренди

Показник Підстава застосування
1. 1,35 за об»єкти нерухомості, що мають окремий вхід
2. 1,2 за приміщення, що знаходяться на першому поверсі
3. 1,0 за приміщення, що знаходяться на другому поверсі
4. 0,9 за приміщення, що знаходяться на третьому поверсі *
5. 0,8 за приміщення, що знаходяться на знаходяться на четвертому поверсі і вище (в тому числі на горищі) *
6. 0,9 за напівпідвальні приміщення (цокольний поверх)
7. 0,7 за підвальні приміщення, що мають окремий вхід з вулиці
8. 0,5 за підвальні приміщення, що мають окремий вхід з двору або під»їзду
9. 0,9 за приміщення, які не мають водозабезпечення
10. 0,9 за приміщення, які не мають санітарно-технічного забезпечення
11. 0,8 за приміщення, які не мають тепло забезпечення

Примітка : * у разі, якщо будівля, в якій приміщення передаються в оренду, оснащена ліфтом, то використовується коефіцієнт 1,0.

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради В.М.Грищенко

Додаток №5

до Методики розрахунку та порядку

використання орендної плати за оренду

майна спільної власності територіальних

громад сіл, селищ, міста Козелецького району

З В І Т

про надходження орендної плати за _________________ (І квартал, півріччя, 9 місяців, рік)

(назва підприємства, установи, закладу)

№ п/п Орендар Оренд. площа загаль, кв.м. Заборг.за попере-дні періоди, грн., всього В тому числі: перед установоюзакладом, підприєм-ством, грн.; перед рай. бюдже-том, грн. Нараховано орендної плати (без ПДВ), грн., всього Сплачено орендної плати за звітний період, грн., всього В тому числі: установі, закладу кому-нальному підприємству ; до рай. бюджету Заборго-ваність за звітний період, грн., всього В тому числі: перед установою, закладом, підприємст-вом, грн..; перед районним бюджетомгрн. Примітки (заходи, які проводились по ліквідації заборгованості)
Всього

Керівник:

МП (прізвище та ініціали) (підпис)

Виконавець:

МП (прізвище та ініціали) (підпис)

"______" ______________201___ року

тел.: _______________

У К Р А Ї Н А

КОЗЕЛЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

<

(четверта сесія шостого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

Проект

смт.Козелець

Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу

на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл,

селищ, міста Козелецького району в новій редакції

З метою підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району та приведення нормативно-правових актів районної ради з питань оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району у відповідність до Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, керуючись статтями 43, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада вирішила:

1. Затвердити Положення про порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району в новій редакції (додається ).

2. Вважати таким, що втратило чинність Положення про порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району, затверджене рішенням районної ради від 24 листопада 2006 року „Про підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району шляхом удосконалення орендних відносин” зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням районної ради від від 6 квітня 2007 року.

3.Виконавчому апарату районної ради довести дане рішення до відома всіх орендодавців майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району та забезпечити контроль за дотриманням ними положень вищезазначеного нормативного акту.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань комунальної власності та будівництва.

Голова районної ради В.М.Пономаренко

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок проведення конкурсу на право оренди майна

спільної власності територіальних громад сіл,

селищ, міста Козелецького району

1. Загальні положення

1.Дане Положення розроблене відповідно до Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, з метою визначення порядку проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району.

2.Об»єктами права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району, на які поширюється дія цього Положення є:

- цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, організацій, їх структурні підрозділи (філії, цехи, дільниці);

- нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення);

- окреме індивідуально визначене майно (транспортні засоби, технологічне обладнання, устаткування тощо).

3.Конкурс на право оренди об»єкта (надалі - конкурс) проводить конкурсна комісія, утворена орендодавцем. Комісія може бути утворена як для визначення орендаря одного конкретного об»єкта, так і для визначення орендарів групи об»єктів.

4.Критерієм визначення переможця конкурсу є - найбільша запропонована орендна плата при обов»язковому забезпеченні виконання інших умов конкурсу.

2. Оголошення конкурсу

5.Конкурс оголошується за ініціативою орендодавця за умови відсутності заяви від особи, яка відповідно до законодавства має право на отримання відповідного комунального майна в оренду поза конкурсом.

6. Перед оголошенням конкурсу орендодавець повинен узгодити кандидатуру до складу конкурсної комісії від Козелецької районної ради.

8.Перед оголошенням конкурсу орендодавець може звернутися:

- до відповідного органу місцевого самоврядування для отримання пропозицій щодо бажаних напрямів використання об»єкта оренди відповідно до потреб населення міста, району міста. У разі надання таких пропозицій органу місцевого самоврядування пропонується надати кандидатуру до складу конкурсної комісії (за згодою).

9.Оголошення про конкурс оприлюднюється в газеті "Новини Придесення", а також, за рішенням орендодавця, у інших засобах масової інформації

Оголошення про конкурс оприлюднюється не пізніше ніж за 15 календарних днів до дати проведення конкурсу.

Оголошення про проведення конкурсу на право оренди повинно містити такі відомості:

- інформацію про об»єкт оренди (назва, місцезнаходження, у разі оренди цілісного майнового комплексу - також обсяг і основну номенклатуру продукції, у тому числі експортну, кількість і склад робочих місць, рівень прибутковості об»єкта за останні три роки, розмір дебіторської та кредиторської заборгованості, наявність майна в заставі, податковій заставі, в оренді);

- умови конкурсу;

- кінцевий термін прийняття заяв фізичних і юридичних осіб на участь у конкурсі та їх пропозицій;

- перелік матеріалів, які подають претенденти на участь у конкурсі.

Термін прийняття заяв від претендентів на участь у конкурсі закінчується за 2 календарних дні до дати проведення конкурсу.

10.У разі необхідності орендодавець забезпечує огляд об»єкта оренди членами конкурсної комісії, а після оприлюднення оголошення про конкурс – всіма зацікавленими особами.

3. Умови конкурсу

11.Умовами конкурсу є:

- розмір орендної плати та забезпечення зобов»язань по її сплаті;

- ефективне використання об»єкта оренди за цільовим призначенням (у разі оренди цілісного майнового комплексу – відповідно до напрямку виробничої діяльності підприємства);

- дотримання вимог експлуатації об»єкта;

- компенсація переможцем конкурсу витрат орендодавця на здійснення незалежної оцінки об»єкта оренди, витрат на публікацію оголошення про конкурс.

Іншими умовами конкурсу, залежно від специфіки об»єкта оренди, можуть бути:

- здійснення певних видів ремонтних робіт;

- виготовлення продукції в обсягах, необхідних для задоволення потреб регіону;

- збереження/створення нових робочих місць;

- дотримання умов належного утримання об»єктів соціально-культурного призначення;

- ужиття заходів для захисту навколишнього середовища з метою дотримання екологічних норм експлуатації;

- інші умови.

12.Основним критерієм визначення переможця конкурсу є максимальний розмір орендної плати при обов»язковому забезпеченні виконання інших умов конкурсу.

13.Для участі в конкурсі фізичні та юридичні особи подають на адресу орендодавця такі матеріали:

13.1.Заяву про участь у конкурсі.

13.2.Відомості про кандидата на участь у конкурсі:

а) для кандидатів , які є юридичними особами:

- завірену копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи;

- завірену копію довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

- завірені копії установчих документів;

- завірену копію довідки про реєстрацію особи, як платника податків;

- завірені копії ліцензій на здійснення певних видів господарської діяльності, у разі їх наявності;

- звіт про фінансові результати з урахуванням дебіторської і кредиторської заборгованостей;

- довідку від кандидата про те, що до нього не порушено справу про банкрутство.

б) для кандидатів, які є фізичними особами:

- копію документа, що посвідчує особу претендента на участь у конкурсі, або належним чином оформлену довіреність, видану представнику фізичної особи;

- свідоцтво про реєстрацію фізичної особи як суб»єкта підприємницької діяльності;

- декларацію про доходи фізичної особи або завірену в установленому порядку копію звіту суб»єкта підприємницької діяльності – фізичної особи – платника єдиного податку.

Кандидати на участь у конкурсі повідомляють про засоби зв»язку з ними (телефони, електрона адреса, тощо).

13.3.Зобов»язання (пропозиції) щодо виконання умов конкурсу та виду способу забезпечення зобов»язань за договором оренди.

Пропозиції щодо розміру орендної плати вносяться в день проведення конкурсу.

13.4.Пропозиції претендентів на участь у конкурсі мають відповідати умовам конкурсу. Орендодавець не має права змінювати умови проведення конкурсу після оприлюднення оголошення про конкурс.

14.Пропозиції (крім пропозицій щодо розміру орендної плати) та інші матеріали від претендентів на участь у конкурсі надаються орендодавцю у конвертах з написом „На конкурс”, запечатаних та посвідчених печаткою заявника.

Конверти передаються голові комісії перед черговим засіданням конкурсної комісії, на якому вони розпечатуються. Надані претендентами матеріали та пропозиції (крім пропозиції щодо розміру орендної плати) розглядаються на засіданнях конкурсної комісії з метою формування списку осіб, допущених до подання конкурсних пропозицій орендної плати.

Список осіб, допущених до подання конкурсних пропозицій орендної плати, затверджується наказом орендодавця. Орендодавець протягом робочого дня після затвердження списку повідомляє учасників конкурсу тими засобами зв»язку, які вони обрали, про дату, час і місце проведення конкурсу.

Особи, які не були допущені до подання конкурсних пропозицій орендної плати протягом трьох робочих днів письмово повідомляються орендодавцем з відповідним обґрунтуванням підстав відхилення їх заяви на участь у конкурсі.

4.Конкурсна комісія

15. .До складу конкурсної комісії (далі - комісія) входять представники орендодавця, районної ради, райдержадміністрації, а в разі розгляду питань захисту навколишнього середовища, дотримання умов належного утримання об»єктів соціально-культурного призначення - також органу місцевого самоврядування за місцем розташування об»єкта/

16.Комісія утворюється в кількості від 5 до 7 осіб у складі голови комісії, заступника голови комісії, секретаря та членів комісії. Склад комісії затверджується наказом або розпорядженням орендодавця.

17.Комісія розпочинає роботу з моменту підписання наказу (розпорядження) про її створення.

18.Керує діяльністю комісії й організовує її роботу голова комісії, який призначається з числа представників орендодавця. Голова комісії у межах своєї компетенції скликає засідання комісії, головує на засіданнях і організовує підготовку матеріалів на розгляд комісії. Голова комісії має ухвальний голос, якщо при прийнятті рішення про визначення переможця конкурсу голоси членів комісії розділилися порівну.

Заступник голови комісії призначається з числа представників райдержадміністрації та виконує обов»язки голови комісії, у разі його відсутності.

19.Основними завданнями та функціями комісії є:

- розроблення умов проведення конкурсу та визначення терміну прийняття заяв від фізичних та юридичних осіб про участь у конкурсі;

- розгляд матеріалів і пропозицій претендентів на участь у конкурсі та підготовка для затвердження орендодавцем списку учасників, допущених до подання конкурсних пропозицій розміру орендної плати;

- проведення конкурсу з використанням відкритості пропонування розміру орендної плати за принципом аукціону;

- складання протоколів за наслідками кожного засідання комісії та подання їх на затвердження орендодавцеві.

20. Комісія під час своєї діяльності має право звертатися за консультаціями до інших компетентних органів.

21.Засідання комісії є закритими, крім засідання, під час якого проводиться конкурс з використанням відкритості пропонування розміру орендної плати за принципом аукціону.

Відповідальні працівники орендодавця, які забезпечують проведення конкурсу, в установленому законодавством порядку несуть відповідальність за розголошення такої інформації:

- про претендентів на участь у конкурсі, їх кількість та надані ними конкурсні пропозиції (до визначення переможця);

- яка міститься в документах, наданих претендентами;

- про режим роботи та склад конкурсної комісії.

22.Засідання комісії є правомочними за умови участі в них: при чисельності комісії 5 чоловік – не менше 3 чоловік; при чисельності 6 чоловік – не менше 4 чоловік; при чисельності 7 чоловік – не менше 5 чоловік.

5. Процедура проведення конкурсу

23.Конкурс проводиться з використанням відкритості пропонування розміру орендної плати за принципом аукціону, на якому визначається переможець конкурсу.

У разі надходження однієї заяви на участь у конкурсі з пропозиціями, які відповідають умовам конкурсу, передача майна в оренду відбувається в порядку, визначеному Положенням про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду. У разі відсутності пропозицій, які б відповідали умовам конкурсу, конкурс уважається таким, що не відбувся, про що орендодавцем видається відповідний наказ (розпорядження).

24.У разі надходження двох або більше заяв з пропозиціями, які відповідають умовам конкурсу, переможець конкурсу визначається за критерієм найбільшої запропонованої орендної плати за перший місяць оренди.

25.На дату проведення конкурсу комісія проводить відкрите засідання за участю учасників конкурсу (їх уповноважених осіб). На цьому засіданні уповноважені особи учасників конкурсу подають свої конкурсні пропозиції щодо розміру орендної плати за перший місць оренди в запечатаних непрозорих конвертах. Секретар комісії реєструє в протоколі засідання конкурсної комісії кожного учасника, який подав конкурсну пропозицію орендної плати, і видає їй картку з номером учасника. На конвертах зареєстрованих учасників конкурсу робиться відмітка про реєстрацію із зазначенням номера учасника. Реєстрація конкурсних пропозицій завершується за 10 хвилин до початку проведення конкурсу.

26.Голова комісії в присутності членів комісії та учасників конкурсу, розпечатує конверти і оголошує зміст пропозицій у порядку послідовності реєстраційних номерів.

27.Після оголошення всіх конкурсних пропозицій орендної плати конкурс проводиться у вигляді торгів „з голосу” головою конкурсної комісії. Початком цього етапу конкурсу уважається момент оголошення головою комісії найвищої орендної плати, запропонованої учасниками в конкурсних пропозиціях, яка вважається початком торгів. Голова комісії пропонує учасникам вносити пропозиції. Якщо після триразового оголошення розміру орендної плати не буде запропоновано більший розмір орендної плати, голова комісії оголошує про набуття права на оренду учасником, який запропонував найвищу орендну плату.

28.У процесі визначення учасника конкурсу, який запропонував найвищий розмір орендної плати, учасники конкурсу піднімають картку зі своїм номером, повернутим до голови комісії, називають свою пропозицію та заповнюють і підписують бланк пропозиції, наданий секретарем комісії, в якому зазначаються реєстраційний номер учасника і запропонована сума .

29.Збільшення ціни здійснюється учасниками з кроком, який установлюється конкурсною комісією, але не може бути меншим за 1% стартової (початкової) ціни.

Якщо після того, як голова комісії тричі оголосив останню пропозицію, від учасників конкурсу не надійдуть пропозиції щодо більш високої ціни, голова комісії оголошує „Вирішено”, називає номер учасника, який запропонував найвищу ціну (розмір орендної плати за перший місяць оренди), і оголошує його переможцем конкурсу.

30.За результатами проведення конкурсу складається протокол, у якому зазначаються: відомості про учасників; встановлений на торгах початковий розмір орендної плати; пропозиції учасників (підписані бланки з пропозиціями додаються); результат конкурсу. Протокол підписується всіма членами комісії та переможцем конкурсу і не пізніше наступного робочого дня після підписання направляється відповідному орендодавцю на затвердження.

31. Протокол про результати конкурсу затверджує орендодавець, який повідомляє про результати конкурсу всіх учасників і публікує їх у газеті "Новини Придесення" та надає копію протоколу районній раді.

32. 3а результатами конкурсу з переможцем конкурсу орендодавець укладає договір оренди. До умов договору оренди включаються орендна плата у розмірі, запропонованому переможцем конкурсу та інші пропозиції переможця конкурсу.

В процесі виконання договору оренди розмір орендної плати може змінюватись з ініціативи орендодавця у зв»язку із затвердженням районною радою змін і доповнень до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району або прийняття її у новій редакції.

33. Діяльність комісії припиняється: у разі відсутності заяв про участь у конкурсі - з оголошеного кінцевого терміну прийняття пропозицій учасників конкурсу, у разі проведення конкурсу - з дати укладення договору оренди, а якщо договір не буде укладено, - на підставі наказу, виданого орендодавцем

34. . Спори. що виникли в результаті проведення конкурсу, вирішуються в встановленому законодавством порядку.

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради В.М.Грищенко

У К Р А Ї Н А

КОЗЕЛЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(четверта сесія шостого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

Проект

смт.Козелець

Про затвердження Положення про порядок передачі

майна спільної власності територіальних громад сіл,

селищ, міста Козелецького району в новій редакції

З метою підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району та приведення нормативно-правових актів обласної ради з питань оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району у відповідність до Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, керуючись статтями 43, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада вирішила:

1. Затвердити Положення про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецькому районі в оренду в новій редакції (додається ).

2. Вважати таким, що втратило чинність Положення про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району в оренду, затверджене рішенням районної ради від 24 листопада 2006 року „Про підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району шляхом удосконалення орендних відносин” зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням районної ради від від 6 квітня 2007 року.

3. Виконавчому апарату районної ради довести дане рішення до відома всіх орендодавців майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району та забезпечити контроль за дотриманням ними положень вищезазначеного нормативного акту.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань комунальної власності та будівництва.

Голова районної ради В.М.Пономаренко

Додаток

до рішення районної ради

від 2011 року

Проект

Положення

про порядок передачі майна спільної

власності територіальних громад сіл, селищ,

міста Козелецького району в оренду

Розділ 1. Загальні положення.

1.Дане Положення розроблене відповідно до Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, з метою врегулювання та конкретизації відносин, пов»язаних з передачею майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району в оренду.

2.Об»єктами права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району, на які поширюється дія цього Положення, є :

- цілісні майнові комплекси комунальних підприємств (крім комунальних некомерційних підприємств), їх структурні підрозділи (філії, цехи, дільниці);

- нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення);

- інше окреме індивідуально визначене майно (транспортні засоби, технологічне обладнання, устаткування тощо).

3.Об»єктами права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району, на які не поширюється дія цього Положення є:

- земельні ділянки, природні ресурси, грошові кошти.

4.Орендодавцями майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району є:

-Козелецька районна рада, щодо майна, яким безпосередньо управляє районна рада;

- Козелецька райдержадміністрація, щодо майна, яким безпосередньо управляє райдержадміністрація;

- суб»єкти, за якими закріплене таке майно на праві господарського відання чи оперативного управління, а саме:

-комунальні підприємства, установи, заклади — з письмового дозволу голови районної ради або голови райдержадміністрації (у разі передачі з оренду нерухомого майна) яке знаходиться в їх управлінні;

Орендодавцем цілісних майнових комплексів підприємств (їх структурних підрозділів), а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, виступає районна рада.

5.Ініціатива щодо оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до чинного законодавства, а також від орендодавців, зазначених у цьому Положенні.

6.Майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району передається в оренду виключно на конкурсних засадах, крім випадків передачі в оренду майна особам, які відповідно до законодавства мають право на укладення договору оренди поза конкурсом.

7.Порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району визначається відповідним Положенням, яке затверджується обласною радою.

Розділ 2.Порядок передачі в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства (його структурного підрозділу).

8.За наявності ініціативи щодо передачі в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу, районна рада у триденний термін повідомляє про це трудовий колектив комунального підприємства, його структурного підрозділу, щодо якого майна подано заяву про оренду.

9.Трудовий колектив протягом п»ятнадцяти днів, враховуючи день отримання повідомлення про наявність ініціативи щодо оренди цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, має право прийняти рішення про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, утворити господарське товариство та подати районній раді заяву щодо оренди відповідного майна.

10.Створене членами трудового колективу господарське товариство має переважне право перед іншими фізичними та юридичними особами на укладення договору оренди майна того підприємства, його структурного підрозділу, де створене це товариство.

11.Фізичні та юридичні особи, які мають намір укласти договір оренди цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу направляють на адресу управління комунального майна обласної ради відповідну заяву із пропозиціями щодо умов майбутнього договору оренди, а також наступні документи:

- завірені у встановленому порядку копії: свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи або суб»єкта – фізичної особи-підприємця, паспорта (стор. 1,2,11) для фізичної особи, довідки про включення до ЄДРПОУ, установчих документів, довідки про взяття на облік платника податків, ліцензії на здійснення окремого виду діяльності, у разі її наявності;

- витяг з протоколу загальних зборів (конференції) трудового колективу працівників підприємства, його структурного підрозділу про рішення щодо створення господарського товариства та затвердження його статуту;

- витяг з протоколу загальних зборів (конференції) трудового колективу працівників підприємства, його структурного підрозділу про рішення взяти в оренду цілісний майновий комплекс підприємства, його структурний підрозділ;

- звіт про фінансові результати з урахуванням дебіторської і кредиторської заборгованостей на останню звітну дату;

- копію декларації про доходи фізичної особи за попередній рік;

- інформацію щодо платіжних реквізитів та про наявні відкриті рахунки в банківських установах;

- пропозиції щодо способу забезпечення зобов»язань за договором оренди, у разі його укладення.

12.Районна рада у п»ятиденний строк після дати реєстрації заяви надсилає для погодження копії отриманих матеріалів на адресу Козелецької районної державної адміністрації, у разі перебування підприємства щодо якого надійшла заява про оренду у сфері її управління, а також органу антимонопольного комітету України, у разі наявності підстав, зазначених у частині 2 статті 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”.

13.Органи, зазначені у пункті 12 цього Положення, розглядають подані матеріали і протягом п»ятнадцяти днів після їх надходження надсилають районній свої висновки щодо можливості оренди, умов договору оренди або про відмову в укладенні договору оренди цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу.

Якщо районна рада не одержала у встановлений термін висновків, дозволу, відмови, укладення договору оренди вважається погодженим.

14.Районна протягом п»яти днів після закінчення терміну погодження умов оренди цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу з органами, зазначеними у пункті 12 цього Положення, а у випадках, коли заява про оренду не потребує узгодження, протягом п»ятнадцяти днів після дати її надходження, розпочинає процедуру проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району та повідомляє про це заявника або відмовляє в задоволенні заяви і повідомляє про це заявника з обґрунтуванням причин відмови.

При цьому, термін заходів, пов»язаних з проведенням конкурсу та укладенням договору оренди, не повинен перевищувати трьох місяців з дати реєстрації заяви про оренду.

15.У разі надходження заяви про оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу від осіб, які відповідно до законодавства мають право на укладення договору оренди поза конкурсом, управління комунального майна обласної ради з врахуванням вимог та термінів, визначених пунктами 13 та 15 цього Положення, дає згоду на укладення договору оренди та розпочинає заходи, пов»язані з його укладенням або відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника з обґрунтуванням причин відмови.

При цьому, термін укладення договору оренди не повинен перевищувати двох місяців з дати реєстрації заяви про оренду.

Передача цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів у суборенду забороняється.

Розділ 3. Порядок передачі в оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області .

16.Фізичні та юридичні особи, які мають намір укласти договір оренди нерухомого майна, направляють на адресу орендодавця відповідну заяву із пропозиціями щодо умов цільового використання майна, а також наступні документи:

- завірені у встановленому порядку копії: свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи або суб»єкта – фізичної особи-підприємця, паспорта (стор. 1,2,11) для фізичної особи, довідки про включення до ЄДРПОУ, установчих документів, довідки про взяття на облік платника податків, ліцензії на здійснення окремого виду діяльності, у разі її наявності;

- витяг з протоколу загальних зборів (конференції) трудового колективу працівників підприємства, його структурного підрозділу про рішення щодо створення господарського товариства та затвердження його статуту;

- витяг з протоколу загальних зборів (конференції) трудового колективу працівників підприємства, його структурного підрозділу про рішення взяти в оренду цілісний майновий комплекс підприємства, його структурний підрозділ;

- звіт про фінансові результати з урахуванням дебіторської і кредиторської заборгованостей на останню звітну дату, крім заявників бюджетних установ;

- копію декларації про доходи фізичної особи за попередній рік;

- інформацію щодо платіжних реквізитів та про наявні відкриті рахунки в банківських установах;

- пропозиції щодо способу забезпечення зобов»язань за договором оренди, у разі його укладення.

17. Орендодавці, у разі надходження заяви про надання в оренду нерухомого майна (крім цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу), при наявності вільних площ, у п»ятиденний термін після надходження заяви, подають на адресу районної ради або райдержадміністрації (в залежності у кого майно знаходиться в управлінні) клопотання про надання дозволу на передачу в оренду майна із зазначенням об»єкта оренди, доцільності передачі його з оренду, інформації про загальну та корисну площу об»єкта оренди і напрямів його цільового використання, а також:

- проект договору оренди;

- розрахунок розміру орендної плати ( у разі передачі майна бюджетній установи, організації або майна, площа якого не перевищує 50 кв. м.);

-звіт про незалежну оцінку нерухомого майна (крім випадків передачі майна бюджетним установам і організаціям та майна, площа, якого не перевищує 50 кв. м.);

- документи, які потрібно надати для нотаріального посвідчення договору оренди згідно з переліком, визначеним в Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (для укладення договорів терміном більше одного року);

- погодження органу управління у сфері охорони культурної спадщини у разі належності майна до об»єктів культурної спадщини.

До клопотання додаються копії матеріалів, отриманих від заявника

18. Районна рада або райдержадміністрація розглядає подані їй матеріали, їх комплектність, рецензує звіт про незалежну оцінку майна (при цьому орендодавець забезпечує надання звіту, що відповідає вимогам: чинного законодавства, в установлений термін) і протягом п»ятнадцяти днів, після надходження матеріалів, надсилає орендодавцю листа, у якому повідомляється про надання йому дозволу на передачу в оренду конкретного нерухомого майна та зазначаються пропозиції щодо умов майбутнього договору оренди. У разі відмови надається вмотивоване обґрунтування.

Якщо орендодавець не одержав у встановлений термін дозволу, висновку, відмови в задоволенні клопотання, дозвіл на передачу майна в оренду вважається наданим.

19.Орендодавці протягом п»яти днів з дня отримання дозволу на передачу майна в оренду або після закінчення терміну погодження клопотання на передачу майна в оренду, розпочинають процедуру проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району та повідомляють про це заявника, або відмовляють в задоволенні заяви і повідомляють про це заявника з обґрунтуванням причин відмови.

При цьому, термін заходів, пов»язаних з проведенням конкурсу та укладенням договору оренди, не повинен перевищувати трьох місяців з дати реєстрації заяви про оренду.

20.У разі надходження на адресу орендодавців, визначених в абзаці 4 пункту 3 цього Положення заяви про оренду від осіб, які мають право відповідно до законодавства на укладення договору оренди поза конкурсом, орендодавці з врахуванням вимог, визначених пунктом 17 цього Положення, протягом п»яти днів з дня отримання дозволу на передачу майна в оренду або після закінчення терміну погодження клопотання на передачу майна в оренду дають згоду та розпочинають заходи, пов»язані з укладенням договору оренди або відмовляють в задоволенні заяви про оренду і повідомляють про це заявника з обґрунтуванням причин відмови.

При цьому, термін укладення договору оренди не повинен перевищувати двох місяців з дати реєстрації заяви про оренду.

21.У випадках, коли орендодавцями майна виступають Козелецька районна рада або районна державна адміністрація відповідні заяви фізичних та юридичних осіб розглядаються протягом п»ятнадцяти днів після дати їх надходження з прийняттям в цей строк рішення щодо початку процедури проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району або щодо укладення договору оренди, або щодо відмови в задоволенні заяви з повідомленням заявника про причини відмови.

При цьому, термін заходів, пов»язаних з проведенням конкурсу та укладенням договору оренди, не повинен перевищувати трьох місяців з дати реєстрації заяви про оренду.

Розділ 4. Порядок передачі в оренду окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого).

22.Фізичні та юридичні особи, які мають намір укласти договір оренди окремого індивідуально визначеного майна, направляють на адресу орендодавця відповідну заяву із пропозиціями щодо умов майбутнього договору оренди, а також наступні документи:

- завірені у встановленому порядку копії: свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи або суб»єкта – фізичної особи-підприємця, паспорта (стор. 1,2,11) для фізичної особи, довідки про включення до ЄДРПОУ, установчих документів, довідки про взяття на облік платника податків, ліцензії на здійснення окремого виду діяльності, у разі її наявності;

- витяг з протоколу загальних зборів (конференції) трудового колективу працівників підприємства, його структурного підрозділу про рішення щодо створення господарського товариства та затвердження його статуту;

- витяг з протоколу загальних зборів (конференції) трудового колективу працівників підприємства, його структурного підрозділу про рішення взяти в оренду цілісний майновий комплекс підприємства, його структурний підрозділ;

- звіт про фінансові результати з урахуванням дебіторської і кредиторської заборгованостей на останню звітну дату, крім заявників бюджетних установ;

- копію декларації про доходи фізичної особи за попередній рік;

- інформацію щодо платіжних реквізитів та про наявні відкриті рахунки в банківських установах;

- пропозиції щодо способу забезпечення зобов»язань за договором оренди, у разі його укладення.

23.У разі надходження на адресу орендодавця заяви від особи, яка має право відповідно до законодавства на укладення договору оренди поза конкурсом, орендодавець протягом п»ятнадцяти днів дає згоду на укладення договору оренди та розпочинає заходи, пов»язані з укладенням договору оренди або відмовляє в задоволенні заяви і повідомляє про це заявника з обґрунтуванням причин відмови.

При цьому, термін укладення договору оренди не повинен перевищувати двох місяців з дати реєстрації заяви про оренду.

24.У разі надходження на адресу орендодавця заяви про оренду від особи, яка не має пріоритету на право укладення договору оренду поза конкурсом, орендодавець протягом п»ятнадцяти днів приймає рішення щодо початку процедури проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району, або щодо відмови в задоволенні заяви та повідомляє про це заявника з обґрунтуванням причин відмови.

При цьому, термін заходів, пов»язаних з проведенням конкурсу та укладенням договору оренди, не повинен перевищувати трьох місяців з дати реєстрації заяви про оренду.

Розділ 5. Порядок укладення договорів оренди.

25.Договори оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району укладаються у порядку, визначеному законодавством України, з урахуванням вимог, передбачених цим Положенням.

26.Укладений сторонами договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати типовому договору оренди майна, який затверджується районною радою.

27.Договори оренди та зміни до них підлягають попередньому погодженню районною радою, крім договорів оренди, що укладаються безпосередньо районною радою.

28. Орендодавці, отримавши дозвіл на передачу майна в оренду, готують проект договору оренди та подають три зареєстровані, підписані керівником та скріплені печаткою примірники на розгляд суб»єкта, якому майно передається в оренду, вказавши при цьому термін для відповіді.

29. 0тримавши проект договору оренди, суб»єкт договору, при відсутності зауважень, підписує всі примірники, скріплює їх печаткою і зареєструвавши, повертає два примірники орендодавцю. Орендодавець один примірник договору передає районній раді.

30. Розбіжності, що виникають при укладенні договору оренди, оформляються протоколом розбіжностей і вирішуються шляхом переговорів або у судовому порядку.

Орендодавцю забороняється без узгодження з головою районної ради або головою райдержадміністрації погоджуватися з протоколом розбіжностей.

31.Зміни та доповнення до договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області вносяться сторонами в порядку, передбаченому законодавством України.

32.Договір оренди окремого індивідуально визначеного майна (транспортного засобу, устаткування) укладається сторонами у порядку, встановленому чинним законодавством України.

Після укладення договору оренди окремого індивідуально визначеного майна, орендодавець повідомляє про такі дії голові районної ради і надає завірену копію договору оренди.

33. Термін договору оренди визначається за погодженням сторін.

34. Після закінчення терміну договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов»язки, має переважне право, за інших рівних умов, на продовження договору на новий термін. Продовженню договору на новий термін з орендарем, який належним чином виконував свої обов»язки, передує отримання орендодавцем дозволу на право передачі майна в оренду у порядку, передбаченому цим Положенням.

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради В.М.Грищенко

У К Р А Ї Н А

КОЗЕЛЕЦЬКА РАЙОННА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(четверта сесія шостого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

Проект

смт.Козелець

Про затвердження Положення про порядок відчуження

та списання майна, що є спільною власністю територіальних

громад сіл, селищ, міста Козелецького району, у новій редакції

З метою подальшого удосконалення нормативно-правового акта Ко-зелецької районної ради з питань відчуження та списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району, при-ведення його у відповідність до Порядку відчуження об»єктів державної вла-сності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 червня 2007 року №803, та до Порядку списання об»єктів державної власності, за-твердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року, керуючись статтями 43, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада вирішила:

1. Затвердити Положення про порядок відчуження та списання майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецько-го району, у новій редакції згідно з додатком .

2. Вважати таким, що втратило чинність, рішення районної ради від 30 травня 2008 року «Про затвердження Положення про порядок відчу-ження та списання майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району» зі змінами, внесеними рішенням районної ради від 5 червня 2009 року.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію об-ласної ради з питань комунальної власності та будівництва.

Голова районної ради В.М.Пономаренко

Додаток

до рішення районної ради

від 2011 року

Проект

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок відчуження та списання майна, що є спільною

власністю територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району

Загальні положення

1. Положення про порядок відчуження та списання майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міста Козелецького району (надалі - Положення) розроблене відповідно до Господарського кодексу України, Законів України "Про місцеве самоврядування в Украї-ні", "Про оренду державного та комунального майна", "Про приватизацію державного майна", "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", з урахуванням законодавства про оцінку майна та інших законодав-чих та нормативно-правових актів з питань управління та відчуження майна.

2. Положення визначає порядок відчуження та списання майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міста Ко-зелецького району (надалі - майно), перебуває на бухгалтерському обліку та використовується:

-організаціями, установами, закладами, які фінансуються із район-ного бюджету - на праві оперативного управління;

- комунальними підприємствами - на праві господарського відання;

- районною радою, районною державною адміністрацією та її структурними підрозділами – на праві управління,

а також майна, переданого в оренду, майна, яке не ввійшло до ста-тутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі .

3. Дія цього Положення не поширюється на відчуження:

- цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх стру-ктурних підрозділів;

- індивідуально визначеного нерухомого майна, об»єктів незавер-шеного будівництва та законсервованих об»єктів, що в установленому по-рядку включені або пропонуються для включення до переліків об»єктів, що підлягають приватизації, відчуження яких регулюється положеннями Закону України "Про приватизацію державного майна", інших законів та нормативно-правових актів з приватизації майна;

- майна, на яке відповідно до нормативно-правових актів України встановлені обмеження (застава, податкова застава, накладення арешту, то-що);

- майна, порядок відчуження якого визначається окремим зако-ном;

- майна, що не ввійшло до статутних фондів господарських това-риств у процесі приватизації (корпоратизації) і відчуження якого здійсню-ється шляхом приватизації;

- майна, на яке відповідно до законодавства встановлена заборона на відчуження.

4. Дія цього Положення не поширюється на списання:

- цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх стру-ктурних підрозділів;

- майна, правовий режим якого встановлюється відповідними зако-нами (житловий фонд, матеріальний резерв, об»єкти цивільної оборони то-що).

5. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:

майно - матеріальні активи, які відповідно до нормативно-правових актів віднесені до основних фондів (засобів) та об»єкти незаве-ршеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні ма-теріальні активи);

відчуження майна – передача права власності на майно, яке пе-ребуває на балансах підприємств, організацій, установ, іншим юридичним чи фізичним особам за процедурами та у спосіб, що передбачені цим По-ложенням;

списання майна – процедура вилучення шляхом ліквідації (зни-щення) майна з активу у разі його відповідності критеріям, передбаченим цим Положенням;

процедура списання майна – сукупність дій управління комуна-льного майна, підприємств, організацій, установ та інших осіб, зазначених у цьому Положенні, спрямованих на списання майна відповідно до вимог цього Положення;

оцінка майна – процес визначення його вартості на дату оцінки (на будь-яке число місяця), яка збігається з датою інвентаризації, за проце-дурою, встановленою нормативно-правовими актами з оцінки майна, і є ре-зультатом практичної діяльності суб»єкта оціночної діяльності.

Інші терміни, які використовуються у цьому Положенні, вжива-ються у значеннях, визначених відповідними нормативно-правовими акта-ми, що регулюють питання управління майном, його оцінки та бухгалтер-ського обліку.

Відчуження майна

6. З балансів підприємств, організацій, установ може бути відчужене майно крім зазначеного в пункті 3 цього Положення.

7. Відчуження майна проводиться безпосередньо підприємст-вами, організаціями, установами після отримання на це відповідного дозволу. Організаційні заходи щодо надання дозволу на відчуження майна проводяться районною радою та районною державною адміністрацією.

Дозвіл на відчуження майна надається за таких умов:

- відчуження майна не обмежує провадження суб»єктом господарю-вання виробничої та іншої діяльності та/або відповідно до економічних, тех-нічних (або інших) показників подальше використання майна є неможливе та/або економічно недоцільне;

- відчуження майна не впливає на цілісність майнового комплексу суб»єкта господарювання або його структурного підрозділу.

8. Для розгляду питання про надання дозволу на відчуження майна підприємство, організація, установа надає такі документи:

- звернення з техніко-економічним обґрунтуванням доцільності відчуження майна та напрямів використання коштів, відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження даним майном, визначення впливу відчуження майна на цілісність майнового комплексу і провадження ви-робничої та іншої діяльності;

- погодження відповідного галузевого управління обласної державної адміністрації (для заявників, що перебувають у сфері управління обласної дер-жавної адміністрації);

- відомість про вартість майна, яке пропонується до відчуження, згідно з даними бухгалтерського обліку на дату оцінки (додаток 1);

- акт технічного стану майна, складений на дату оцінки та затвердже-ний керівником підприємства, організації, установи (довільної форми);

- звіт про оцінку майна, яке пропонується до відчуження;

- письмовий запит відповідного управління районної державної адмі-ністрації (для заявників, що перебувають у відповідній сфері управління ) або керівника установи, організації, яка перебуває в сфері управління районної ради або райдержадміністрації про здійснення рецензування звіту про оцінку майна;

- за наявності заборгованості з виплати заробітної плати – відомості про загальну суму заборгованості із заробітної плати і графік погашення такої заборгованості, а також про наявність у підприємства заборгованості за подат-ками і зборами(обов»язковими платежами) до бюджетів та державних цільових фондів (для комунальних підприємств, установ, закладів).

Строк подання документів, визначених пунктом 8, не може пе-ревищувати 2 місяці від дати оцінки. За вимогою районної ради або рай-держадміністрації заявник подає додатково інформацію та документи, необ-хідні для прийняття обґрунтованого рішення.

9. Незалежна оцінка майна, яке пропонується до відчуження, прово-диться суб»єктами оціночної діяльності - суб»єктами господарювання, які ма-ють сертифікат суб»єкта оціночної діяльності, відповідно до Закону України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Украї-ні”.

Замовником оцінки майна, що пропонується для відчуження, є під-приємство (організація, установа), яке є балансоутримувачем цього майна. При цьому, у разі відчуження будівель та споруд, витрати по проведенню оцінки можуть відшкодовуватися покупцем, що передбачається в умовах продажу об»єкта та у відповідному договорі купівлі-продажу.

Звіт про оцінку майна оформлюється відповідно до вимог стандарту №1 „Загальні засади оцінки майна і майнових прав”, затвердженого постано-вою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 №1440 та стандарту №2 „Оцінка нерухомого майна”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1442.

Рецензування звіту про оцінку майна здійснюється відповідно до ви-мог статті 13 Закону України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” та пунктів 62-67 стандарту №1 „Загальні засади оцінки майна і майнових прав”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1440, спеціалістами виконавчого апарату районної ра-ди та управління економіки райдержадміністрації , які мають на те відповідні повноваження та кваліфікаційні документи.

Висновок про вартість майна, за результатами рецензування затвер-джується постійною комісією районної ради з питань комунальної власності та будівництва шляхом нанесення на „Висновок про вартість майна” відмітки про затвердження, скріпленої печаткою та підписом голови ради або райдержадміні-страції.

Затверджений висновок про вартість майна дійсний до закінчення строку дозволу на відчуження цього майна, визначений пунктом 13.

10. Початкова вартість майна визначається на підставі затвердженого висновку про вартість майна.

11. Після проведення оцінки майна забороняється здійснювати дії щодо об»єкта відчуження, які можуть призвести до зміни його вартості.

12. Відчуження майна (крім будівель та споруд) проводиться у та-кому порядку:

- вартістю за одиницю у розмірі до 2500 гривень – з письмового до-зволу заступника голови районної ради або заступника голови райдержадміні-страції;

- вартістю від 2500 гривень до 5000 гривень - з письмового до-зволу заступника голови районної ради за поданням постійної комісії район-ної ради з питань комунальної власності та будівництва;

- вартістю понад 5000 гривень - за розпорядженням голови ра-йонної ради або райдержадміністрації за поданням постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та будівництва.

Відчуження будівель та споруд (незалежно від вартості) проводиться на підставі рішення районної ради за поданням постійної комісії районної ра-ди з питань комунальної власності та будівництва.

13. Дозвіл (погодження) щодо відчуження майна надається лис-том заступника голови районної ради або заступника голови райдержадмініст-рації, або розпорядженням голови районної ради або голови райдержадмініст-рації, або рішенням ради.

Термін прийняття рішення про надання дозволу на відчуження майна становить:

- у разі надання дозволу листом заступника голови районної ради або заступника голови райдержадміністрації - не більше 30 робочих днів від часу надходження до районної ради або райдержадміністрації повного комплекту документів, визначених пунктом 8 цього Положення, та затвер-дження висновку про вартість майна;

- у разі надання дозволу розпорядженням голови районної ради або голови райдержадміністрації, рішенням районної ради - не більше 15 робочих днів від дати надходження рекомендацій постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та будівництва, або рішення районної ради.

Строк дії дозволу (погодження) щодо відчуження майна не пере-вищує 12 місяців від дати його надання.

14. Відчуження майна здійснюється виключно на конкурентних засадах - через біржі, на аукціоні.

Відчуження майна через біржі здійснюється відповідно до Закону України "Про товарну біржу" з урахуванням вимог цього Положення.

Заявник (балансоутримувач), після отримання дозволу (погодження), забезпечує укладення договору з юридичною особою, яка має угоду про про-даж майна, що перебуває у державній власності, з Фондом державного майна України.

При цьому заявник надає відповідній юридичній особі документ, що підтверджує надання дозволу на відчуження цього майна.

Договір повинен передбачати строки проведення аукціону; поча-ткову вартість продажу; розмір і порядок виплати винагороди; взаємні зо-бов»язання; умови розірвання договору та майнову відповідальність сто-рін; умови щодо публікації інформаційних повідомлень про відчуження; інші умови на розсуд сторін.

Інформація про майно, що підлягає продажу на аукціоні, публікуєть-ся не пізніше ніж за 15 робочих днів до дати проведення аукціону, у місцевих засобах масової інформації і повинна містити такі відомості: назву майна, його місцезнаходження, відомості про майно, початкову вартість продажу, фіксова-ні умови продажу (зокрема відшкодування витрат, пов»язаних з продажем майна), кінцевий термін прийняття заяв про участь в аукціоні, час та місце ознайомлення з майном, час та місце проведення аукціону, адресу, номер те-лефону, час роботи служби з організації аукціону.

Аукціон проводиться за наявності не менш як двох учасників.

Кінцевий термін прийняття заяв про участь в аукціоні – три дні до початку аукціону.

Аукціон проводиться ведучим (ліцитатором). Початком торгів ува-жається момент оголошення початкової вартості продажу об»єкта. Кожна на-ступна вартість, запропонована учасниками на аукціоні, повинна перевищува-ти попередню не менш як на 10 відсотків (крок аукціону).

Під час аукціону ведеться протокол, який підписується ліцитатором та покупцем (його представником), який одержав право на придбання об»єкта. Протокол у триденний термін після проведення аукціону надсилається підпри-ємству (організації, установі), на балансі якого перебуває майно для затвер-дження.

Право власності у покупця майна за договором виникає з моменту передачі об»єкта продажу. Затверджений протокол є підставою для укладання протягом 10 днів договору купівлі-продажу між переможцем аукціону та під-приємством (організацією, установою).

Договір включає: відомості про підприємство (організацію, устано-ву) та покупця; назву та коротку характеристику об»єкта продажу; остаточну ціну продажу об»єкта; взаємні зобов»язання підприємства (організації, устано-ви) та покупця; момент передачі об»єкта продажу покупцю (після сплати по-вної вартості придбаного майна); номери поточних рахунків; назви і адреси банківських установ; порядок розрахунків за придбане майно; інші умови на розсуд сторін.

Покупець зобов»язаний внести зазначені платежі протягом 30 кален-дарних днів з моменту підписання договору купівлі-продажу. Термін сплати може бути продовжено ще на 30 календарних днів за умови сплати не менш як 50 відсотків від ціни продажу об»єкта.

Підприємство (організація, установа) здійснює у встановленому по-рядку передачу майна покупцю після повної сплати ним грошових коштів за придбане майно шляхом укладання акту приймання – передачі.

Якщо майно не продано, підприємство (організація, установа), на балансі якого перебуває об»єкт продажу, може прийняти рішення про повтор-ний його продаж.

У разі повторного проведення аукціону можлива зміна умов прода-жу, включаючи початкову вартість. У цьому випадку початкову вартість може бути зменшено не більш як на 30 відсотків.

Дозвіл на зменшення початкової вартості майна надається у тако-му порядку:

- затвердженою початковою вартістю майна у розмірі до 100000 гривень – заступником голови районної ради або заступником голови райдер-жадміністрації згідно з рекомендаціями постійної комісії районної ради з пи-тань комунальної власності та будівництва;

- затвердженою початковою вартістю майна у розмірі понад 100000 гривень - за розпорядженням голови районної ради або голови райде-ржадміністрації за поданням постійної комісії районної ради з питань комуна-льної власності та будівництва.

Повторний аукціон проводиться за наявності не менш як одного уча-сника.

За наявності лише одного учасника при проведенні повторного аук-ціону, об»єкт може бути продано за початковою вартістю.

У повторному аукціоні не може брати участь переможець попере-днього аукціону, якщо ним не виконані умови договору купівлі-продажу.

15. Кошти, отримані підприємствами, установами, закладами від відчуження майна (крім будівель і споруд), за вирахуванням плати за по-слуги та суми податків, залишаються у їх розпорядженні з правом подальшого використання на ремонт, модернізацію або придбання нових основних за-собів.

За наявності у комунального підприємства, установи, закладу за-боргованості з виплати заробітної плати – в першу чергу на цільове пога-шення такої заборгованості, а також на погашення заборгованості за подат-ками і зборами (обов»язковими платежами) до бюджетів та державних ці-льових фондів, пов»язаних із заробітною платою, та інших.

Кошти, отримані підприємствами, установами, закладами від від-чуження будівель і споруд, вносяться в дохід районного бюджету.

16. Підприємства, установи, заклади зобов»язані письмово повід-омити районну раду про використання коштів, отриманих у результаті від-чуження майна, протягом 30 днів (з моменту реалізації) шляхом подання звіту за встановленою формою (додаток 2).

17. Керівники підприємств, установ та закладів несуть відповідаль-ність згідно з чинним законодавством за дотримання порядку відчуження майна відповідно до цього Положення, за достовірність інформації, наданої до районної ради, та за цільове використання коштів, отриманих від реалізації майна.

Відчуження майна, переданого в оренду

18. Відчуження майна, переданого в оренду, здійснюється оре-ндодавцем з ініціативи орендаря в порядку, зазначеному пунктом 12, та за умови наявності відповідних положень у договорі оренди. При відчуженні майна, переданого в оренду, підлягає компенсації вартість необхідних витрат на невід»ємні поліпшення, які з дозволу орендодавця та управління комуна-льного майна здійснювались орендарем за рахунок його власних коштів і призвели до збільшення ринкової вартості об»єкта, якщо інше не передбачено договором оренди.

Оцінка орендованого майна, що містить невід»ємні поліпшення, здійснені орендарем за час його оренди, проводиться з урахуванням нормати-вно-правових актів з оцінки майна під час приватизації.

19.Для отримання дозволу на відчуження майна орендодавець подає:

а) документи, зазначені в пункті 8 цього Положення;

б) пропозиції щодо умов продажу майна та проект змін до догово-ру оренди (вартості орендованого майна, переліку орендованого майна, оре-ндної плати тощо);

в) документи, що підтверджують проведені орендарем розрахунки за виконані поліпшення орендованого майна, яке пропонується до відчуження, у тому числі за придбані матеріали, конструкції тощо, які неможливо відокре-мити від нього без заподіяння йому шкоди;

г)аудиторський висновок щодо підтвердження фінансування здійс-нених поліпшень орендованого майна, яке пропонується до відчуження, за ра-хунок коштів орендаря;

д) інші документи для ідентифікації та оцінки невід»ємних поліп-шень, надання яких передбачено Порядком оцінки орендованого нерухомого майна, що містить невід»ємні поліпшення, здійснені за час оренди, під час приватизації, затвердженим наказом ФДМУ від 27.02.2004 №377 та зареєст-рованим в Міністерстві юстиції України від 18.03.2004 за №343/8942.

20. Термін прийняття рішення про надання дозволу на відчужен-ня майна чи відмову становить:

- у разі надання дозволу листом заступника голови районної ради або заступником голови райдержадміністрації - не більше 30 робочих днів від часу надходження до районної ради або райдержадміністрації повного ком-плекту документів, визначених пунктом 19 цього Положення, та затвер-дження висновку про вартість майна;

- у разі надання дозволу розпорядженням голови районної ради або голови райдержадміністрації - не більше 15 робочих днів від дати надхо-дження рекомендацій постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та будівництва.

Дозвіл надається із визначенням

- змін до договору оренди;

- умов продажу майна.

21. Всі зміни та доповнення до договорів оренди, пов»язані з від-чуженням орендованого майна, вносяться після реалізації майна на підставі попередніх умов між орендодавцем та орендарем.

22. Одержані внаслідок відчуження майна кошти (за вирахуван-ням вартості необхідних невід»ємних поліпшень (якщо це передбачено договором), яка має бути погоджена з орендодавцем та управлінням ко-мунального майна) використовуються відповідно до вимог договору оре-нди та згідно з пунктом 15 цього Положення.

Ринкова вартість необхідних невід»ємних поліпшень, що були здійснені за рахунок власних коштів орендаря і підлягають компенсації, розраховуються відповідно до нормативно-правових актів з оцінки майна. Зміна вартості орендованого майна в результаті його продажу способами, зазначеними пунктом 14 цього Положення, в частині визначення частки комунальної власності та частки орендаря у цьому майні, здійснюється у порядку, визначеному пунктом 67 Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінетом Міністрів України від 10.12.2003 №1891.

23. Відчуження орендованого майна здійснюється відповідно до пунктів 6-17 цього Положення.

Списання майна

24. Списання майна, що перебуває на балансах підприємств, уста-нов, закладів здійснюється після отримання на це відповідного дозволу.

Організаційні заходи щодо надання дозволу (погодження) на спи-сання майна проводяться районною радою або райдержадміністрацією.

25. З балансів підприємств, установ, закладів може бути списане майно, що відповідає таким критеріям:

а) непридатне для подальшого використання, виявлене в резуль-таті інвентаризації як нестача, морально застаріле, фізично зношене. Крім того підлягають списанню будівлі, споруди, що підлягають знесенню у зв»язку з будівництвом нових об»єктів, розширенням, реконструкцією та технічним переоснащенням підприємства та такі, що зруйновані внаслідок атмосферного впливу і тривалого використання;

б) пошкоджене внаслідок аварій чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим та/або економічно недоцільним);

в) яке не може бути в установленому порядку відчужене, безо-платно передане іншим підприємствам, організаціям, установам або щодо якого не можуть бути визначені інші способи управління.

При цьому списання майна, виявленого в результаті інвентаризації як нестача, здійснюється після відшкодування його вартості, крім випадків нестачі, спричиненої діями, що переслідуються в кримінальному або адміністративному порядку, коли списання здійснюється по факту виявлення збитків, завданих про-типравними діями.

26. Знос майна, що за даними бухгалтерського обліку становить 100 відсотків вартості, та/або відповідність майна критеріям, що визначаються підпунктом „в” пункту 25 цього Положення, не може бути достатньою підста-вою для його списання.

27. Списання майна проводиться за первісною або за відновлюва-ною вартістю (у разі проведення індексації або переоцінки).

28. Списання повністю амортизованих основних фондів з балансів комунальних некомерційних підприємств, установ, закладів проводиться у такому порядку:

- вартістю за одиницю (комплект) в розмірі до 2500 гривень – за рішенням керівника підприємства, організації, установи за погодженням го-лови районної ради або голови райдержадміністрації ;

- вартістю за одиницю (комплект) в розмірі від 2500 гривень до 5000 гривень – за письмовим дозволом голови районної ради або голови рай-держадміністрації за поданням постійної комісії районної ради з питань ко-мунальної власності та будівництва;

- вартістю за одиницю (комплект) в розмірі від 5000 гривень до 20000 гривень - за розпорядженням голови районної ради за поданням по-стійної комісії обласної ради з питань комунальної власності та будівництва;

- вартістю понад 20000 гривень – за рішення районної ради за по-данням постійної комісії обласної ради з питань комунальної власності та бу-дівництва.

Списання повністю амортизованих основних фондів з балансів ко-мунальних комерційних підприємств проводиться у такому порядку:

- вартістю за одиницю (комплект) в розмірі до 10000 гривень - за рішенням керівника підприємства, організації, установи, що є розпорядником коштів;

- вартістю за одиницю (комплект) в розмірі від 10000 гривень до 20000 гривень – за розпорядженням голови районної ради або голови райдержадміністрації за поданням постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та будівництва;

- вартістю за одиницю (комплект) в розмірі понад 20000 гривень - за рішенням районної ради за поданням постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та будівництва.

Списання з балансу не повністю амортизованих основних фондів (крім нерухомого майна), а також прискорена амортизація основних фондів підприємств, організацій, установ незалежно від вартості за одиницю (ком-плект) проводиться за розпорядженням голови районної ради за поданням по-стійної комісії районної ради з питань комунальної власності та будівництва.

Списання з балансу підприємств, установ, закладів нерухомого май-на до закінчення періоду нарахування зносу на нього проводиться на підставі рішення районної ради.

29. Для розгляду питання про надання дозволу на списання майна відповідний балансоутримувач надає до районної ради або райдержад-міністрації:

- звернення з техніко-економічним обгрунтуванням необхідності списання майна;

- погодження галузевого управління чи відділу районної державної адміністрації (для заявників, що перебувають у сфері управління районної державної адміністрації);

- протокол засідання комісії, складений відповідно до вимог п. 32, з додатками;

- відомість про вартість майна, яке пропонується до списання, згідно з даними бухгалтерського обліку за встановленою формою (дода-ток 3) за винятком об»єктів незавершеного будівництва;

- відомість про земельну ділянку, на якій розташоване нерухоме майно, із зазначенням напрямів подальшого використання земельних ді-лянок, які вивільняються, а також копії відповідних підтвердних докуме-нтів, зокрема державного акта на право постійного користування землею, кадастрового плану;

- інформація про об»єкти незавершеного будівництва за встано-вленими формами (додатки 4, 5, 6) у разі списання об»єктів незавершеного будівництва;

- пропозиції щодо внесення змін до договору оренди (переліку і ва-ртості орендованого майна, орендної плати) та довідка щодо використання амортизаційних відрахувань (у разі списання майна, переданого в оренду);

- відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпо-рядження майном, що пропонується до списання (разом з відповідними підтвердними документами).

Дозвіл на списання майна надається листом голови районної ради або голови райдержадміністрації, розпорядженням голови районної ради або голови райдержадміністрації, або рішенням районної ради.

Термін прийняття рішення про надання дозволу на списання майна чи обґрунтовану відмову з визначенням інших шляхів використання майна становить:

- у разі надання дозволу листом голови районної ради або голови райдержадміністрації - не більше 30 робочих днів від часу надходження до районної ради або райдержадміністрації повного комплекту документів, ви-значених пунктом 29 цього Положення;

- у разі надання дозволу розпорядженням голови районної ради або голови райдержадміністрації, або рішенням районної ради - не більше 15 робочих днів від дати надходження відповідно рекомендацій постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та будівництва, або рішення районної ради.

30.Для визначення непридатності майна і встановлення неможли-вості та/або неефективності проведення його відновлювального ремонту чи неможливості застосування інших шляхів його використання, а також для оформлення необхідної документації на списання майна наказом керівника відповідного балансоутримувача створюється комісія (або постійно діюча ко-місія), у складі:

- керівника або його заступника (голова комісії);

- начальника відповідного структурного підрозділу (служби);

- головного бухгалтера або його заступника;

- осіб, на яких покладено відповідальність за збереження основних за-собів;

працівників інженерних, технічних, технологічних, будівельних та інших служб підприємства, які добре знають об»єкт основних засобів.

Для встановлення факту непридатності використання майна, що пе-ребуває під наглядом державних інспекцій (автомобілів, підйомників тощо), балансоутримувач залучає для участі в роботі комісії представника відповідної інспекції, який підписує акт про списання або передає комісії свій письмовий висновок, що додається до акта.

До складу комісії (постійно діючої комісії) можуть входити інші по-садові особи.

У випадку списання нерухомого майна до складу комісії обов»язково включається представник районної ради чи райдержадміністрації та інші фахівці, залучені районною радою чи райдержадміністрацією .

У разі потреби районна рада або райдержадміністрація може залучати до складу комісій фахівців районної державної адміністрації, правоохоронних органів, представників відповідної інспекції (в випадку установлення неприда-тності майна, яке перебуває під наглядом державних інспекцій), членів постій-ної комісії районної ради з питань комунальної власності та будівництва та інших (за згодою).

31.При списанні майна комісія (постійно діюча комісія) відповідного балансоутримувача:

а) проводить інвентаризацію майна, яке пропонується до списання, та за її результатами складає акт за встановленою формою (додаток 7);

б) проводить огляд майна, що підлягає списанню, використовуючи при цьому необхідну технічну документацію (технічні паспорти, поетаж-ні плани, відомості дефектів тощо), а також дані бухгалтерського обліку;

в) установлює економічну (технічну) доцільність чи недоцільність від-новлення та/або подальшого використання майна та вносить відповідні пропозиції;

г) установлює конкретні причини списання майна: знищене (вияв-лене як нестача), фізичне або моральне зношення, реконструкція, порушен-ня технічних (технологічних) умов експлуатації чи зберігання, аварія тощо;

д) установлює можливість використання окремих вузлів, деталей, матеріалів об»єкта, який підлягає списанню, і забезпечує контроль за прове-денням їх оцінки;

є) здійснює контроль за вилученням із списаного майна, придат-них вузлів, деталей та матеріалів з кольорових та дорогоцінних металів, ви-значає їх кількість, вагу і контролює здачу на відповідний склад і оприбутку-вання на відповідних балансових рахунках;

ж) складає акти на списання майна за встановленими типовими формами з обліку та списання основних засобів.

У тих випадках, коли обладнання списується у зв»язку з бу-дівництвом нових, розширенням, реконструкцією та технічним переоблад-нанням діючих об»єктів, комісія повинна перевірити відповідність призначе-ного до списання обладнання, обладнанню, передбаченому в плані розширен-ня, реконструкції і технічного переобладнання діючих підприємств, цехів (виробництв), що затверджений вищестоящою організацією, і зробити в акті на їх списання посилання на пункт та дату затвердження плану.

32.За результатами роботи комісія складає протокол засідання комісії, до якого додаються:

- акт інвентаризації майна, яке пропонується до списання;

- акт на списання майна;

- акт технічного стану майна довільної форми, затверджений керівником;

- інші документи (про аварії, стихійне лихо, висновки відповід-них інспекцій, державних органів тощо, за наявності).

У протоколі засідання комісії зазначаються терміни проведення інвентаризації та огляду майна, пропозиції щодо шляхів використання майна, яке не підлягає списанню, заходи щодо відшкодування вартості майна, виявленого як нестача (знищеного, розукомплектованого). Прото-кол підписується всіма членами комісії. Члени комісії, які мають заува-ження до протоколу засідання комісії, надають письмові обґрунтування щодо цих зауважень чи незгоди з протоколом.

В актах на списання вказуються дані, які характеризують об»єкт: рік виготовлення або будівництва, дата введення його в експлуатацію, первісна вартість (переоцінена), сума нарахованого зносу за даними бух-галтерського обліку, кількість проведених капітальних ремонтів та інше. При списанні автотранспортних засобів, крім того, вказується пробіг автомо-біля і дається технічна характеристика агрегатів та деталей автомобіля.

В актах детально вказуються причини вибуття майна, стан ос-новних частин, деталей та вузлів, конструктивних елементів та обгрун-товується економічна (технічна) недоцільність та/або неможливість їх відновлення.

При списанні майна, яке вибуло внаслідок аварій, до акта про списання додається належним чином оформлена копія акта про аварію, де пояснюються причини, які призвели до аварії.

Протокол засідання комісії, акт інвентаризації та акти на списання майна затверджуються керівником відповідного балансоутримувача.

33. Розбирання та демонтаж майна, яке пропонується до списання, проводиться тільки після отримання відповідного дозволу на списання цьо-го майна.

34. Усі деталі, вузли й агрегати розібраного та демонтованого об-ладнання, які придатні для ремонту іншого обладнання, чи для подаль-шого використання, а також матеріали, отримані від ліквідації майна, оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку за-пасів.

Непридатні для використання деталі та матеріали оприбутковують-ся як вторинна сировина.

35.Оцінка придатних деталей, вузлів, агрегатів, матеріалів, сирови-ни, отриманих унаслідок списання об»єктів, здійснюється комісією (створе-ною згідно з вимогами п. 30 цього Положення) для визначення їх справедливої вартості. Справедлива вартість визначається з урахуванням первісної вартості матеріальних цінностей та фізичного і морального зношення.

При необхідності оцінка зазначених матеріальних цінностей може здійснюватись відповідно до нормативно-правових актів з оцінки майна.

36. Вилучені після демонтажу об»єктів списання деталі і вузли, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, підлягають здачі суб»єктам господарювання, які здійснюють діяльність із збирання та пер-винної обробки брухту і відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного ка-міння на підставі ліцензій, одержаних відповідно до вимог Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності”.

Забороняється знищувати, викидати, здавати в лом з кольорових і чорних металів техніку, апаратуру, прилади та інші вироби, що містять дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння, без попереднього їх вилу-чення й одночасного оприбуткування корисних деталей.

Безоплатна передача, списання і реалізація техніки, апаратури та інших основних засобів за цінами, нижчими від вартості дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що містяться в них, забороняються.

37. Збитки від ліквідації неповністю амортизованих основних за-собів відносяться на результати господарської діяльності підприємств, ор-ганізацій, установ, за винятком випадків, коли інше передбачено чинним за-конодавством.

38. Кошти, отримані балансоутримувачами від реалізації списаних матеріальних цінностей, за здані у вигляді брухту і відходів чорні, кольорові метали, дорогоцінні метали (у тому числі відходи від використання фотома-теріалів і кіноплівки), дорогоцінне каміння, у розмірах, що згідно із законо-давством залишаються у розпорядженні балансоутримувачів, витрачаються на покриття витрат, пов»язаних з організацією збирання і транспортування зазначених матеріалів на приймальні пункти, на ремонт, модернізацію чи придбання нових основних засобів.

39. Посадові особи, які порушили порядок зберігання матеріальних цінностей або безгосподарно ставились до них (знищення, виявлення як не-стача та ін.), несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Ви-значення та відшкодування сум збитків здійснюється відповідно до поста-нови Кабінету Міністрів України від 22.01.96 №116 „Про затвердження Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей”, Закону України «Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкрадан-ням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних ме-талів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей" та інших актів за-конодавства, чинних на момент здійснення процедури списання майна.

Відшкодування збитків здійснюється у встановленому законодав-ством порядку.

40. У місячний термін після закінчення процедури розбирання, де-монтажу та оприбуткування балансоутримувачі подають до районної ради обо райдержадміністрації звіт про списання майна за встановленою формою (додаток 8), підписаний комісією та затверджений відповідно керівником.

41. Керівники підприємств, організацій, установ та члени комісій є відповідальними згідно з чинним законодавством за достовірність інформа-ції, наданої до районної ради обо райдержадміністрації , та за дотримання по-рядку списання.

Особливості списання майна, переданого в орен-ду, та майна, що не ввійшло до статутних фондів господарських това-риств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі

42. Списання майна, переданого в оренду, здійснюється за ініціати-вою орендаря з дозволу орендодавця та за умови наявності відповідних умов в договорі оренди.

43. Списання майна, що не ввійшло до статутних фондів господар-ських товариств в процесі приватизації (корпоратизації), але перебуває на їх балансі (в тому числі у процедурах банкрутства), здійснюється з ініціативи господарського товариства або районної ради. Списання такого майна здійс-нюється з урахуванням наявних договірних зобов»язань щодо такого майна. Господарським товариством в обов»язковому порядку включається до комісії представник районної ради.

Отриманий дозвіл є підставою для укладення договору між орга-ном управління (районна рада або райдержадміністрація) та суб»єктом госпо-дарювання про списання майна із визначенням умов його списання.

Районна рада або райдержадміністрація здійснює контроль за вико-нанням умов договору про списання, а у разі їх порушення вживає відповід-них заходів та визначає згідно з законодавством подальші шляхи використан-ня оборотних та необоротних активів, отриманих в результаті списання май-на.

44. Списання майна, переданого в оренду, нарахований знос на яке менш як 100 відсотків, здійснюється за умови донарахування орендарем амо-ртизації на це майно за рахунок прибутку, що залишається у його розпоря-дженні. Амортизаційні відрахування використовуються надалі відповідно до умов договору оренди.

Витрати на списання майна, переданого в оренду, включаються до складу витрат орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди.

45. Матеріальні оборотні активи, отримані в результаті списання майна, переданого в оренду, використовуються відповідно до умов договору оренди, а необоротні активи (у частині необоротних засобів) уключаються до складу орендованого майна.

46. Кошти, що надійшли в результаті списання майна, що не ввійш-ло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації (кор-поратизації), але перебуває на їх балансі, спрямовуються до районного бю-джету.

47. Процедура списання майна, переданого в оренду, майна, яке не ввійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, здійснюється відповідно до норм цього Положен-ня.

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради В.М.Грищенко

Додаток 1

До Положення про порядок відчуження та списання майна,

що є спільною власністю територіальних громад сіл,

селищ , міста Козелецького району

ЗАТВЕРДЖУЮ

Керівник підприємства, установи

_______________ ________________________

(підпис) (прізвище, ініціали)

„_____” _____________________200 ___ р.

М.П.

Відомість про вартість майна, яке пропонується до відчуження

За станом на „____” ___________________ 200__ р.

№ п/п Назва інвентарного об»єкта Рік випуску Номер об»єкта: інвентарний, заводський Кількість капітальних ремонтів (дата проведення останнього) Вартість останнього капітального ремонту, грн. Балансова (первісна) вартість, грн. Сума нарахованого зносу, грн. Балансова (залишкова) вартість, грн.
Всього:

Дані про дорогоцінні метали:

(подаються у разі їх наявності за кожним інвентарним об»єктом)

Головний бухгалтер підприємства _______________________________ _____________________________________________________

(підпис) (прізвище, ініціали)

Додаток 2

До Положення про порядок відчуження та списання майна,

що є спільною власністю територіальних громад сіл,

селищ , міста Козелецького району

(назва підприємства, установи)
(місцезнаходження)
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ _____________________

Звіт за результатами відчуження та використання коштів, отриманих від продажу майна

№ п/п Назва, місцезнаходжен-ня підприємства, установи Назва органу, який надав дозвіл (пого-дження) на відчу-ження № та дата докумен-та, яким був наданий дозвіл (пого-дження) Назва, інв. № об»єкта продажу Назва, місцезнаходження посередника з продажу Назва, місцезнаходження покупця Номер, дата реєстрації контракту (договору купівлі-продажу) Сума коштів, отриманих від продажу, № рахунку Використання коштів згідно з ТЕО: призначення; обсяг Використання коштів практичне призначення обсяг Примітка

Керівник __________________ ____________________________

(підпис) (прізвище, ініціали)

Головний бухгалтер __________________ _____________________________

(підпис) (прізвище, ініціали)

Додаток 3

До Положення про порядок відчуження та списання майна,

що є спільною власністю територіальних громад сіл,

селищ , міста Козелецького району

ЗАТВЕРДЖУЮ

Керівник підприємства, установи

_______________ ________________________

(підпис) (прізвище, ініціали) _________

„_____” _____________________200 ___ р.

М.П.

Відомість про вартість майна, яке пропонується до списання

За станом на „____” ___________________ 200__ р.

№ п/п Назва інвентарного об»єкта Рік випуску Номер об»єкта: інвентарний, заводський Кількість капітальних ремонтів (дата проведення останнього) Вартість останнього капітального ремонту, грн. Балансова (первісна) вартість, грн. Сума нарахованого зносу, грн. Балансова (залишкова) вартість, грн
Всього:

Дані про дорогоцінні метали:

(подаються у разі їх наявності за кожним інвентарним об»єктом)

Головний бухгалтер __________________ _____________________________

(підпис) (прізвище, ініціали)

Додаток 4

До Положення про порядок відчуження та списання майна,

що є спільною власністю територіальних громад сіл,

селищ , міста Козелецького району

Підприємство, організація _______________________________________

Місцезнаходження підприємства, організації _____________________________________

ПЕРЕЛІК незавершених об»єктів культурно-побутового, адміністративного, виробничого призначення

Назва об»єкта, його місцезнаходження. Замовник Проектна потужність Генпідрядник Генпроек-тувальник Характер будівництва (нове будів., розширення, реконструкція) Обсяг кап. вкладень, що освоєні на_______р. за даними балансу: з індексацією; без індексації Початок будівни-цтва (рік, місяць) Дата консервації або припинен-ня будівництва Строк будівництва за нормами або за проектом (місяців)

Керівник _____________________________________________ М.П.

Додаток 5

До Положення про порядок відчуження та списання майна,

що є спільною власністю територіальних громад сіл,

селищ , міста Козелецького району

Найменування (замовника ) забудовника_______________________________________

відомча підпорядкованість _______________________________________

ідентифікаційний код за ЄДРПОУ _______________________________________

Найменування будови _______________________________________

проектна потужність _______________________________________

АКТ про припинення будівництва

Найменування і призначення об»єктів, робіт,затрат, припинених будівництвом Дата початку будівництва Дата припинення робіт по будівництву Затверджена загальна вартість (млн. грн.): всього; в т.ч. будівельно-монтажні роботи Вартість виконаних робіт на дату припинення будівництва (млн. грн.): по дог. ціні з уточн. складових, виходячи з норм і поточних цін; В т.ч. будівельно-монтажні роботи Фактичні затрати на на дату припинення буд-ва за балансом забудовника (млн. грн.) Причина припинення будівництва Кошти, необхідні для розрахунку з підрядною організацією, включаючи незавершене будівництво (млн. грн.): за договірною ціною; в т.ч. будівельно-монтажні роботи Затрати необхідні для консервації або ліквідації будівництва (млн. грн.) : всього; в т.ч. будівельно-монтажні роботи

Примітка. Акт складається по кожній будові із зазначенням окремо припинених будівництвом об»єктів.

Керівник підприємства, що будується _______________ ____________________________

(підпис) (прізвище, ініціали)

М.П.

Керівник підрядної будівельної організації ______________ _____________________________

(підпис) (прізвище, ініціали)

М.П.

Додаток 6

До Положення про порядок відчуження та списання майна,

що є спільною власністю територіальних громад сіл,

селищ , міста Козелецького району

Найменування замовника _______________________________________

його відомча підпорядкованість _______________________________________

ідентифікаційний код за ЄДРПОУ _______________________________________

Найменування проектної організації _______________________________________

підпорядкованість _______________________________________

АКТ про припинення проектно-вишукувальних робіт по нездійсненому будівництву

Найменування проекту будови, об»єкта Ким і коли затверджено завдання на проектування Загальна кошторисна вартість виконаних проектно-вишукувальних робіт, (млн. грн.) Кошторисна вартість виконаних проектно-вишукувальних робіт за договірною ціною до їх припинення, (млн. грн.) Стадії виконаних робіт і причина їх припинення Обгрунтування припинення проектно-вишукувальних робіт

Керівник підприємства (замовник проекта) _______________________________

Додаток 7

До Положення про порядок відчуження та списання майна,

що є спільною власністю територіальних громад сіл,

селищ , міста Козелецького району

ЗАТВЕРДЖУЮ

Керівник підприємства, установи

_______________ ________________________

(підпис) (прізвище, ініціали) _________

„_____” _____________________200 ___ р.

М.П.

Акт інвентаризації майна, яке пропонується до списання

___________________________________________________________

(назва об»єкта (підприємства, цеху, дільниці, тощо), де проводилась інвентаризація)

На підставі наказу (розпорядження) від „___” _____________________ 200___р. № ______ комісією у складі

_____________________________________________________________________________________________________________________

___

__________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

(посади, прізвища та ініціали членів комісії)

проведено інвентаризацію майна , яке пропонується до списання і обліковується на балансовому рахунку

№ ________________ станом на „____” ______________________ 200_____р.

Інвентаризацію розпочато „_____” ______________________ 200_____р.

інвентаризацію закінчено „_____” ______________________ 200_____р.

При інвентаризації встановлено таке:

№ п/п Назва об»єкта Рік випуску Номер об»єкта: Інвентарний, Заводський, паспорта Обліковується за станом на „___”_______________р.: Фактично виявлено: кількість, вартість, грн.; За даними бухгалтерського обліку: кількість, вартість, грн. Примітка
всього

Всього за актом:

а) порядкових номерів _________________________________________________________________________

(літерами)

б) загальна кількість одиниць, фактично ___________________________________________________________________

(літерами)

в) на суму, грн., фактично _______________________________________________________________________

(літерами)

Голова комісії ____________________ _________________________________ _________________________________

(посади, прізвища та ініціали членів комісії)

Члени комісії: ____________________ _________________________________ __________________________________

(посади, прізвища та ініціали членів комісії)

____________________ _________________________________ ______________________________________

(посади, прізвища та ініціали членів комісії)

____________________ _________________________________ _____________________________________

(посади, прізвища та ініціали членів комісії)

Додаток 8

До Положення про порядок відчуження та списання майна,

що є спільною власністю територіальних громад сіл,

селищ , міста Козелецького району

(назва підприємства, установи) (місцезнаходження) Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ До Положення про порядок відчуження та списання, майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Козелецького району Чернігівської області

ЗАТВЕРДЖУЮ

Керівник підприємства, установи _____________ ______________________

(підпис) (прізвище, ініціали)

„_____” ___________________200 ___ р.

М.П.

Звіт про списання майна

№ п/п Назва об»єкта Рік побудови (випуску) Інвентарний номер Заводський номер Витрати на списання об»єкта
Оприбутковано від списання: Придат. Вузлів, агрегатів: Шт., Вартість; матеріалів: Од. Виміру, Вартість; Сировини: Од. Виміру, Вартість; Основних засобів: Од. Виміру, Вартість; Загальна вартість по об»єкту, грн. Отримано коштів від реалізації матеріалів, сировини, тощо, грн. Напрями використання коштів Напрями використання коштів

Голова комісії ____________________ _________________________________ _________________________________

(посади, прізвища та ініціали членів комісії)

Члени комісії: ____________________ _________________________________ __________________________________

(посади, прізвища та ініціали членів комісії)

____________________ _________________________________ ______________________________________

(посади, прізвища та ініціали членів комісії)

____________________ _________________________________ _____________________________________

(посади, прізвища та ініціали членів комісії)