Козелецька РДА
   Анонси
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 Архівний відділ

                 Назад

                 АРХІВНИЙ ВІДДІЛ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
                 
                 

                 Адреса:17000, Чернігівська область, смт Козелець, вул.Соборності, б.86Б

                 Телефон/факс:(04646) 2-14-38

                 e-mail:ch.dpi2508@sfs.gov.ua

                 Начальник відділу:Ляхова Наталія Григорівна

                 
                 
                 Графік роботи
                 понеділок-пятниця 08:00-17:00
                 перерва 13:00-14:00
                 Приймальні дні
                 понеділок, середа, п’ятниця 09:00-16:00
                 остання п’ятниця місяця санітарний день
                 
                 
                 ***
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 ***
                 
                 
                 Архівний відділ Козелецького району

                 Національний архівний фонд – надбання національної та світової культури, тому збережені документи складають невід’ємну частину нашого життя. Прагнення зберегти та примножити документальну пам’ять народу та держави в ім’я інтересів нинішніх та прийдешніх поколінь –обов’язок цивілізованого суспільства.

                 В Козелецькому районі діють дві місцеві архівні установи: документи, віднесені до Національного архівного фонду зберігаються у архівному відділі районної державної адміністрації, соціально значущі документи з особового складу ліквідованих установ, що не належать до Національного архівного фонду знаходяться на зберіганні в трудовому архіві Козелецького району. Крім того, кожне підприємство, установа, організація має свій архівний підрозділ, де працюють не професійні архівісти, а просто відповідальні за роботу з архівними документами, які сумлінно виконують свій обов’язок по збереженню і використанню документальних скарбів нашого району.

                 Бережно зберігають архіви документи про минуле нашої країни. Розвиток архівної справи в Козелецькому районі розпочався з часу створення районного архіву при районному виконавчому комітеті на початку 30-х років 20 століття. В листопаді 1930 р. ВУЦВК ухвалив створити районні архівосховища для концентрації в них документів райвиконкомів, установ і організацій, які діяли на території районів. Законодавчо створення районних архівів було закріплене постановою ВУЦВК і РНК УСРР від 20 червня 1932 р. «Про Центральне архівне управління УСРР, його місцеві органи та установи, що є при ньому та при його місцевих органах».

                 До 1937 року архів був підпорядкований райвиконкому, контролювався і був підзвітний Архівному управлінню. З вересня 1937-го по 1941 роки – знаходився у РВ НКВС. З вересня 1941-го по вересень 1943 року припиняв свою діяльність у зв’язку з окупацією території району німецько-фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни.

                 Після визволення Козелецького району від фашистських загарбників у вересні 1943 року архів відновив свою діяльність.

                 Основним завданням стало виявлення документів періоду окупації. Після відновлення діяльності підприємств, установ та організації, районний архів спрямував свою роботу на організацію діловодства в них, упорядкування та описування документів.

                 Відповідно до постанови Ради Міністрів України від 3 січня 1959 року № 20 "Про затвердження Положення про районні і міські архіви" Козелецький районний архів був виведений з підпорядкування районного відділу МВС УРСР, переданий до виконкому Козелецької районної Ради депутатів трудящих і став його структурним підрозділом.

                 Архівосховище районного архіву знаходилось у приміщенні по вул. Леніна, 7, де на стелажах та у шафах зберігалися архівні документи.

                 Надійшли на зберігання фонди райвиконкому, міськвиконкому, селищної ради та сільвиконкомів, райпромкомбінату, машинно-тракторних станцій, сільськогосподарських артілей (колгоспів), бюджетних установ району. Указом Президії Верховної ради Української РСР від 30 листопада 1960 року ліквідовано Олишівський район і частина його території передана Козелецькому району, а в грудні 1962 року ліквідований Остерський район і вся його територія приєднана до Козелецького району. Територія Козелецького району стала найбільшою по площі, а відповідно великою стала зона комплектування архіву. Бракувало площі архівосховища для приймання документів.

                 В 1980 році архівосховище районного архіву було переміщене в підвальне приміщення будівлі селищної ради по вул Піонерській,9 (нині Ф.Сидорука). На той час це було покращення умов зберігання документів. Але вже через декілька років архівосховище невідповідало вимогам зберігання документів.

                 З 1959 по 1983 рік архів очолювала Дмитренко Антоніна Миколаївна

                 В 1992 році в зв’язку з утворенням районної державної адміністрації районний архів був реорганізований в архівний відділ Козелецької районної державної адміністрації (в 1994-1995 роках – архівний відділ Козелецької районної Ради народних депутатів), який діє нині. Його завідувачем, а з січня 2000 року – начальником архівного відділу працювала Гудим Надія Миколаївна. З червня 2015 року архівний відділ очолює Ляхова Наталія Григорівна.

                 Архівний відділ працює над накопиченням документів, які формуються у процесі національного державотворення. У документах, які зберігаються у архівному відділі, відображені всі аспекти соціально-економічного розвитку району: розпорядження чи накази з основної діяльності установ, протоколи сесій, засідань виконкомів рад, засідань правлінь, загальних зборів членів сільгоспформувань, річні бухгалтерські звіти, інші документи, у яких зафіксовано етапи становлення району в незалежній державі. За цими документами наступні покоління вивчатимуть історію нашого сьогодення.

                 Архівний відділ Козелецької районної державної адміністрації є структурним підрозділом районної державної адміністрації.

                 
                 

                 Назад                 18 Липня 2018 16:16
                 12 Липня 2018 15:21
                 10 Липня 2018 15:25
                 10 Липня 2018 12:50
                 04 Липня 2018 08:35
                 13 Червня 2018 10:38
                 11 Червня 2018 14:11
                 07 Червня 2018 15:39
                 14 Травня 2018 10:15
                 19 Квітня 2018 18:06
                 30 Березня 2018 14:41
                 12 Грудня 2017 11:10

                 Чи задоволені Ви роботою ЦНАП та умовами, створеними для відвідувачів?