Козелецька РДА
  Анонси     Соціальний захист

     Назад

     У зв’язку із набуттям чинності з 01.01.2017 Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон № 1774) Державна служба України з питань праці повідомляє, що починаючи з 01.01.2017 статтею 265 Кодексу законів про працю України запроваджені фінансові санкції стосовно юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (9600 гривень).

     У разі, якщо недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (320000 гривень).

     Крім того, у зв’язку із встановленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 гривень Законом України «Про державний бюджет на 2017 рік» значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України.

     Так,  у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафної санкції складатиме 96 000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

     За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі розмір штрафу складатиме 9600 гривень.

     Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

     У разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», штраф складатиме  32000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

     Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – сьомим  частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України загрожує роботодавцям штрафом у розмірі  3200 гривень.

     Роз'яснення Мінсоцполітики

      

      

     Інструкція про порядок заповнення бланку Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

     Інструкція про порядок заповнення бланку Декларації про доходи і витрати осіб.docx

      

      

     Зима на порозі – час оформити субсидію

     Раніше через штучно занижені тарифи держава дотувала і багатих, і бідних. Загальний обсяг таких прямих дотацій газу і тепла у 2014 році склав понад 120 мільярдів гривень – це сума, що перевищувала 25% Державного бюджету країни.

     Уряд відновив соціальну справедливість, замінивши дотації палива адресними субсидіями споживачам. Заможні можуть і повинні платити за газ, який споживають, самостійно. Державна підтримка надаватиметься тим, хто сьогодні реально потребує допомоги. За адресної схеми надання субсидії лише малозабезпеченим, сума адресних субсидій у 2016 році становить 40 мільярдів гривень, що складає лише 5% Державного бюджету.

     Цього року на субсидії Уряд виділив 40 мільярдів гривень. Це кошти, які надійшли до Державного бюджету від рентних платежів газовидобувних компаній. У 2016 році занижена ціна на газ обійшлася б державі у 170 мільярдів гривень. Ці гроші пішли б на дотацію Нафтогазу. Різниця – 130 мільярдів гривень – це кошти, що їх роками крали з кишень українців, а могли б спрямувати на підвищення соціальних стандартів для них.

     Кожен, хто потребує допомоги на сплату житлово-комунальних послуг, її отримає. Держава це гарантує.

     Джерело: www.teplo.gov.ua

     Для завантаження зображення натисніть на картинку

     Збільшення підтримки малозабезпечених сімей, які виховують дітей

      

      

      

      

     У районі відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» допомогу отримують 142 сім’ї, у яких виховується 389 дітей віком до 18 років, з них 87 сімей – багатодітні, де виховується 306 дітей.

     Середній розмір державної соціальної допомоги багатодітній сім’ї становить 2446,24 гривень.

     Станом на 01.07.2013 державні соціальні допомоги в районі отримують 5,1 тис. осіб, що на 8 % більше (4,7 тис. осіб), ніж на цю дату торік. На виплату державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам за шість місяців 2013 року спрямовано субвенції з державного бюджету на загальну суму 18,4 млн грн, що на 20,7 % більше (14,6 млн грн), ніж у І півріччі 2012 року.

     З січня 2013 року розмір допомоги на кожну дитину у цих сім’ях зріс із 120 до 180 грн для дитини віком від 3 до 13 років та з 230 до 360 грн для дитини, старше 13 років.

     Особлива увага приділяється дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. У районі на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» станом на 01.07.2013 спрямовано 1,2 млн гривень.

     Допомогу на дітей, які перебувають під опікою та піклуванням, у районі отримують 77 осіб на 84 дітини. На виплату цієї допомоги з державного бюджету спрямовано 946,4 тис. гривень.

     Станом на 01.07.2013 державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам отримує 423 особи, з них 162 дітей-інвалідів. На виплату даної допомоги з початку року спрямовано 2,6 млн. гривень. рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення державної соціальної допомоги встановлюється у сумі:

     - для працездатних осіб у розмірі 21 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 240,87 грн.

     - для дітей у розмірі 75% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку: до 6 років – 729 грн; від 6 до 18 років – 907,50 грн; від 18 до 23 років (за умови навчання) – 860,25 грн.

     - для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100 % прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність – 894 грн.

     При цьому для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для дітей одиноких матерів, які не перебувають у шлюбі, для дітей, у яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи, та дітей-інвалідів – на 20%.

     Крім того, розмір державної соціальної допомоги (у тому числі і максимальний) збільшується у 2013 році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 180 грн, а на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 360 грн.

     Перелік документів, необхідних для отримання допомоги:

     - заява;

     - документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї;

     - довідка про склад сім’ї;

     - декларація про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);

     - довідка про наявність та розмір земельної ділянки та земельної частки (паю).

     За призначенням допомоги необхідно звертатися до органів праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї.

     Соціальна допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання уповноваженого представника сім`ї за умови подання довідок про склад сім’ї і про неотримання такої допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

     З питань отримання додаткової інформації щодо надання державної соціальної підтримки радимо звертатися за телефоном «гарячої лінії» управління соціального захисту населення Козелецької райдержадміністрації 4-21-34, 4-19-56

     За інформацією відділу адресних соціальних виплат управління соціального захисту населення райдержадміністрації

     Ефективність державної політики сприймається через призму соціального захисту громадян, що стає пріоритетним завданням для всіх рівнів влади. Кожен українець має відчути підтримку держави, користуватися соціальними гарантіями.

     1. Трудова пенсія – у залежності від трудового стажу та осучасненого заробітку З травня 2012 року осучаснено індивідуальний заробіток пенсіонерів до середньомісячної заробітної плати за 2007 рік та підвищено пенсії у порівнянні з 2008 роком на 67%. У результаті люди, що вийшли на заслужений відпочинок до 2008 року додатково отримують щомісячно у середньому 103,6 грн. Управлінням за 2012 рік призначено 538 пенсій, 2 пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги», проведено 1897 поточних перерахунків пенсій , 20 масових перерахунків. У порівнянні з 2011 роком пенсія зросла на 19%. До бюджету управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі за 2012 рік надійшло 86267,0 тис. грн власних коштів, що на 6531,0 тис.грн більше, ніж у 2011 році. Середній розмір пенсійної виплати становить 1236,89 грн. Заборгованості з виплати пенсії на 01.01.2013 року немає.

     2. Членам сімей померлих інвалідів – підвищення пенсійних виплат З 1 травня 2012 року підвищено пенсійні виплати для членів сімей померлих інвалідів війни з 28% до 42% прожиткового мінімуму для непрацездатних. Отже, члени сімей померлих інвалідів війни з травня щомісячно отримують додатково у середньому 119 грн.

     3. Учасникам війни – підвищення розміру пенсійних виплат З травня учасники війни отримують додатково в середньому 42,5 грн. Відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» в районі перераховано підвищення до пенсій особам, нагородженим орденами і медалями (середній розмір збільшення склав 174,81 грн), учасникам війни та в’язням концтаборів, які не нагороджені (середній розмір збільшення склав 166,17 грн).

     4. Кожному інваліду війни – підвищення розмірів одноразової допомоги до 5 травня. У 2012 році майже вдвічі збільшено розмір одноразової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни. До дня Перемоги збільшений розмір допомоги отримали 4651 ветеранів війни району, в тому числі 372 інваліди війни: 1 групи 139 осіб – з 1200 до 2200 грн. 2 групи 111 осіб – з 1020 до 1920 грн. 3 групм 122 особи – з 920 до 1720 грн. На виплату даної допомоги спрямовано 1660 тис.грн. Усі виплати здійснено стовідсотково.

     5. Психічно хворим сімейний затишок. З 17 червня 2012 року в 10 разів збільшено розміри допомоги особам, які проживають разом з інвалідом 1 чи 2-ї групи внаслідок психічного розгляду, на догляд за ним, з 109.4 грн. до 1094 грн. З кожним підвищенням розміру мінімальної заробітної плати постійно зростає і розмір даної виплати. У районі допомогу по догляду за психічно хворими інвалідами 1-ої та 2-ої групи одержує 74 особи.

     6. Запровадження окремої бюджетної програми для реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. Реабілітацію дітей – інвалідів, в тому числі і дітей хворих на дитячий церебральний параліч, в районі здійснює центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Протягом року реабілітацію пройшли 118 дітей-інвалідів.

      

      

     . Посилення соціального захисту малозабезпечених сімей. У змінах до державного бюджету на 2012 рік враховано додаткові видатки для призначення підвищених розмірів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Станом на 1 січня 2013 року в управлінні праці та соціального захисту населення отримують таку допомогу 123 малозабезпечені сім’ї, в яких виховується 405 дітей до 18 років, з них 80 багатодітних сімей, де виховується 339 дітей. З січня 2012 року розмір допомоги на кожну дитину у малозабезпечених сім’ях зріс з 60 до 120 грн. для дитини віком від 3 до 13 років та зі 100 до 230 грн. для дитини, старших 13 років. Середній розмір допомоги багатодітної малозабезпеченої сім’ї становить 2497,57 грн.

     Назад     22 Березня 2017 16:04
     10 Березня 2017 16:38
     06 Березня 2017 10:17
     06 Березня 2017 10:15
     03 Березня 2017 08:55
     27 Лютого 2017 15:34
     22 Лютого 2017 12:49
     22 Лютого 2017 12:13
     16 Лютого 2017 12:44
     15 Лютого 2017 09:45
     10 Лютого 2017 14:30
     09 Лютого 2017 12:26

     Чи хотіли б ви бачити сторінку Козелецької РДА у соцмережах для участі у прийнятті управлінських рішень органів районної влади?