back

Звернення голови Козелецької РДА Юрія Заславського з нагоди Дня Гідності та Свободи

21 листопада 2020

21 листопада наша держава відзначає всенародне свято – День Гідності та Свободи. Свято із глибоким історичним корінням та особливою актуальністю. Проте 21 листопада – це, перш за все, можливість вшанувати всіх, хто ціною своїх життів, своєю силою, терпінням і вірою у перемогу справедливості відстоювали та продовжують відстоювати гідність українського народу, його свободу та незалежність. Цей день – данина пам’яті українських патріотів, сподвижників революційного руху проти беззаконня та несправедливості, які виступили на захист демократичних цінностей.

 

Події 2004-го, кінця 2013 року – початку 2014-го назавжди змінили хід історії не лише України, а й всього світу. Українці підтвердили своє право бути повноцінними господарями держави, продемонстрували щире прагнення до вільного життя та європейського майбутнього.

 

Єднання, братерство, захист демократичних цінностей, національних інтересів, прав і свобод людини та громадянина стали основоположними принципами під час Майдану та Революції гідності. Любов до рідного краю, спільна боротьба за свою Батьківщину, за свободу, гідність, за право на майбутнє – всі ці фактори нівелювали штучно насаджений поділ країни за етнічною чи мовною ознаками.

 

І ті, хто стояв на Майдані, і ті, хто тоді залишився осторонь – тепер всі разом захищаємо Україну від зовнішнього ворога, від прямого вторгнення російського агресора. Разом будуємо нашу країну. І як ніколи потребуємо загальнонаціональної єдності, аби розвиватися та впроваджувати такі потрібні реформи. Бо Україна є, була і буде вільною, незалежною і суверенною державою!

 

Пишаймося тим, що ми є гідними нащадками своєї Батьківщини. Гідність, Єдність та Свобода – це ті принципи, які об’єднали прагнення мільйонів українців до кращого життя. Тепер – ми незламні у своїх переконаннях і впевнені у перемозі.

 

У цей день ми згадуємо й тих, хто нині захищає нашу свободу та незалежність. Дякуємо їм за мужність, патріотизм, витримку і терпіння. Молимося за своїх побратимів та земляків, які тримають оборону на сході України. Тиснемо мужні руки волонтерам, які підтримують наших воїнів. Світла пам’ять Героям Небесної Сотні, бійцям АТО/ООC, що загинули в боротьбі за правду, справедливість, за нашу свободу!

 

Нам же, творцям мирного сьогодення, належить своїми справами довести, що ми дійсно високо цінуємо внесок кожного з них у розбудову єдиної, цілісної, непохитної України. Держава ніколи не зможе замінити дітям батька, матері сина, дружині чоловіка, але має зробити все можливе, аби сім’ї загиблих мали якомога менше проблем. Разом із тим, кожен громадянин може підтримати родину героя – своїм шанобливим ставленням, словом розуміння і підтримки. Кожен громадянин може в міру своїх можливостей підтримувати українських військових. Головне – не стояти осторонь, не бути байдужими. Адже те, що відбувається у державі, стосується усіх нас.

 

Історія, яка відбувається сьогодні, закладає підґрунтя майбутнього України. Молімося за єдину, цілісну незалежну Україну, її та нашу щасливу долю!

 

Ми переможемо, бо з нами правда, бо з нами Бог!

З повагою 

голова Козелецької райдержадміністрації

Юрій Заславський