back

Андрій Прокопенко проінспектував хід будівельних робіт на об’єктах «Великого будівництва» в Козелецькому районі

11 вересня 2020

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом з в.о. голови Козелцької РДА Станіславом Пономаренком 10 вересня перевіривли хід будівельних робіт на трьох об’єктах «Велике будівництво» в Козелецькому районі. Спочатку вони заїхали в с.Лемеші. Тут завершено будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Загальна сума проєкту складає 5,6 млн. грн. Незабаром завезуть і встановлять сучасне медичне обладнання. Офісні меблі для приміщень амбулаторії придбає КНП «Козелецький РЦ ПМСД». Дотепер пацієнтів села та прилеглих територій приймали в двох орендованих кабінетах у місцевій школі, нині ж усі послуги первинної медицини надаватимуть у комфортних та пристосованих до цьго умовах. Простора світла будівля площею 237 м2 буде зручною і комфортною медперсоналу і відвідувачам. Є можливість розширити перелік послуг. За словами жителів, є нагальна потреба в аптечному пункті. 

 

У амбулаторії працюватимуть три фахівці: головний лікар - молодий спеціаліст з Остра, медсестра і санітарка. Наразі Козелецька об’єднана територіальна громада підшукує житло для лікаря. Відкриття амбулаторії стане важливою і довгоочікуваною подією для понад 2 тис. жителів п'яти сіл в радіусі 15 км. Окрім, власне, Лемешів, територія дільниці охоплює ще 4 села - Гладке, Шуляки, Патюти, Ставиське. Нині триває процес передачі власності на баланс Козелецької територіальної громади. Амбулаторію відкриють вже найближчим часом.

Наступний об'єкт, який був проінспектований очільниками області та району - КНП КРР "Козелецька ЦРЛ". Тут в рамках Президентського проєкту "EMERGENCY" проводиться масштабна модернізація приймального відділення. В екстрених випадках – це перше місце, куди потрапляє пацієнт. Функціоналом передбачено надання повного спектра спеціалізованої допомоги - екстреної медицини, а також прийом громадян, які звернулися самостійно. Для цього на першому поверсі облаштовують два окремих входи. Окрім невідкладної допомоги, тут проводитимуть лабораторні дослідження, діагностичні процедури. Це відділення, за словами Андрія Прокопенка, буде забезпечене сучасним обладнанням. Протокол подальшого лікування визначатиметься саме тут. Роботи вже йдуть повним ходом. Загальна площа приміщень, які підлягають реконструкції, 645 м2.

 

Окрім внутрішнього капітального ремонту, будівлю утеплять і пофарбують зовні. Вдалося зекономити близько 1,5 млн. грн., які й спрямують на ці роботи. Крім того, планується перекрити дах. З боку «екстренки» буде стоянка для автівок та під’їзд для «швидкої допомоги». В ході робіт також будуть замінені застарілі каналізаційні мережі, буде переобладнана система теплопостачання. Окрім спеціалізованих кабінетів і палат для тимчасового перебування пацієнтів, буде облаштована оглядова, санітарна кімната, кімната для персоналу, ресепшн. Зараз на другому поверсі лікарні розташоване реанімаційне та хірургічне відділення. 

Завершив поїздку Козелеччиною  Андрій Прокопенко відвідуванням об’єкту «Великого будівництва» -  відкритого стадіонного комплексу в м.Остер. Він стане першим в районі стадіоном, збудованим із застосуванням сучасних технологій. Загальна кошторисна вартість проєкту становить 7,20 млн. грн., у т.ч. місцевий бюджет - 1,44 млн. грн. Роботи включають облаштування штучного газонного покриття на футбольному полі, легкоатлетичних доріжок, критих трибун для глядачів, обладнання роздягалень, огорожі та санітарних вузлів. На першому етапі підготували котлован, сформували піщану основу під дренаж. Після цього завезли і розрівняли грейдером щебінь різних фракцій для дренажної основи. Провели бетонування фундаментів під трибуни і роздягальні. Каркаси для глядацьких трибун вже виготовлені і чекають на відправку. Роботи планується завершити до середини жовтня 2020 року. Голова обласної державної адміністрації висловив впевненість, що цей об’єкт стане для Остерської територіальної громади популярним майданчиком, де вируватиме насичене спортивне життя.