back

Вшановуємо пам’ять Великого Кобзаря у день його перепоховання

22 травня 2020

Сьогодні, 22 травня, в.о. голови районної державної адміністрації Юрій Заславський, заступник районної ради Катерина Баковець та заступник Козелецького селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Інна Ярошенко поклали квіти до пам’ятного знака на останньому Тарасовому шляху та вшанували хвилиною мовчання видатного українського митця Тараса Шевченка. 

 

Тарас Шевченко – більше ніж поет. Він є символом української культури і державності. Його поезія залишається як ніколи актуальною. Великого Кобзаря пам’ятають, поважають, ним захоплюються, до нього прислуховуються.

Життя та творчість Тараса Шевченка тісно пов’язані з Чернігівщиною. Саме тут він творив свої безсмертні твори, написав безліч малюнків та картин. Про мальовничий і колоритний Поліський край згадується у поетичних творах та повістях поета, великому листуванні та щоденнику, відомому під назвою «Журнал».


Останній шлях митця з Петербурга до Канева проліг й через Козелецьку землю. 

 

Карантинні обмеження внесли свої корективи у відзначення сьогоднішньої дати. Цього року не відбудеться традиційний меморіальний захід біля каплички, проте кожен може віддати шану Великому Кобзареві, згадавши у цей день його нетлінне слово, пронизане любов’ю до України, яке пробуджує національну гідність і почуття патріотизму в душі кожного свідомого українця.Кожен може вклонитися духовному Батьку українського народу, поклавши квіти до його пам’ятників, прочитавши його вірші.Також можна переглянути на сайті Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка онлайн виставку «Чернігівськими шляхами Кобзаря: 22 травня – День перепоховання Т.Г. Шевченка в Україні» за посиланням.