back

У Прогресі відкрили оновлений пункт здоров’я

12 березня 2020

У селі Прогрес Кіптівської ОТГ, 12 березня, відбулася чи не найвизначніша подія останніх декількох років - відкрили оновлений пункт здоров`я. На цей день місцеві жителі чекали з особливим нетерпінням, адже до створення об’єднаної громади він хоч і був, проте умови надання медичних послуг були, м’яко кажучи, далекі від ідеальних, адже у тоді ще місцевому фельдшерсько-акушерському пункті не було навіть проточної води, щоб елементарно помити руки, а найголовніше вже багато років ФАП не опалювався.

 

Капітальні ремонтні роботи велись протягом майже всієї осені, у ході яких відновлено водопостачання, здійснено підключення природного газу до системи опалення. Повністю замінено віконні та дверні блоки, а також здійснено внутрішні оздоблювальні роботи приміщень. Загальна вартість робіт склала 464,7 тис. грн.

 

Вітали з цією урочистою подією жителів села , начальник відділу управління медичними кадрами та роботи зі зверненнями громадян Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Тетяна Лєбєдєва, в.о. голови Козелецької РДА Юрій Заславський, голова Кіптівської сільської ради Володимир Кучма, староста с.Кіпті Ірина Додатко, головний лікар КНП КРР "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Інна Кондратьєва.

 

"Це дуже потрібний подарунок для вашого села, і мені надзвичайно приємно сьогодні перерізати символічну стрічку на новому об’єкті, який слугуватиме людям. Тим більше, що мова йде про здоров’я - його, в першу чергу, хочеться всім нам побажати! Також добра всім, миру та достатку вашій громаді, яка дійсно успішно справляється із усіма завданнями медичної реформи", - зазначила заступник начальника Управління – начальник відділу економіки, моніторингу та виконання загальнодержавних і регіональних програмголова Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Алла Здор.

 

Звернувся до учасників заходу в.о. голови Козелецької РДА Юрій Заславський.   

   

 "Мені надзвичайно приємно бути на цьому заході, адже хоч послугами цього медичного закладу користуватимуться переважно місцеві жителі, проте  це подія районного значення. Тож хай оновлений пункт здоров’я  приймає своїх відвідувачів, але не з лікувальною, а виключно профілактичною метою".

 

"Ми створили об’єднану громаду саме для того, аби життя наших громадян стало кращим, щоб вони нарешті відчули, що у нас можна жити не гірше, ніж у інших країнах. Від самого початку медичної реформи ця галузь стала  одним із наших пріоритетів: ми не закрили жодного сільського ФАПу, не скоротили фельдшерів, більше того - відкрили амбулаторію та аптечний пункт у с. Кіпті, нещодавно відремонтували та відкрили пункт здоров’я у сусідньому Вовчку. А сьогодні так само відкриваємо відремонтований, теплий із всіма необхідними комунікаціями, пункт здоров’я у Прогресі", - підкреслив у своїй промові голова Кіптівської сільської ради Володимир Кучма.

 

Вітаючи всіх присутніх із відкриттям оновленого пункту здоров’я, староста сіл Прогрес та Гайове Ірина Додатко зауважила, що на території старостату проживає багато дітей і належні умови для надання медичних послуг - це те чого, насправді, не вистачало майже двадцять років.

 

Головний лікар КНП КРР "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Інна Кондратьєва подякувала керівництву громади за плідну співпрацю в розвитку сільської медицини. Для надання якісних та своєчасних медичних послуг населенню Інна Кондратьєва передала до Прогресівського пункту здоров’я скутер.

 

"Увесь цей час ми працювали в холоді, без води та опалення. На нове приміщення  очікували з нетерпінням, тому зрозуміло, що  зараз просто переповнює радість, а подарований скутер дасть можливість ще і швидко їздити на виклики", - каже фельдшер Прогресівського пункту здоров’я Галини Позняк. 

 

Після урочистого перерізання стрічки присутні оглянули медичний заклад.  

 

За інформацією Кіптівської сільської ради