back

У Козельці вшанували воїнів-інтернаціоналістів

14 лютого 2020

Щорічно український народ віддає глибоку шану усім, хто пройшов вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан, інших «гарячих» точках планети та показав приклад мужності, сміливості, вірності присязі. Нині у районі проживає 119 воїнів, які пройшли через пекло афганської війни. Усі вони, так як і їхні 8 побратимів, які загинули в тій війні, з честю виконали свій військовий обов’язок.Віддати їм почесті та вшанувати пам’ять загиблих земляків біля пам’ятного знаку воїнам, які загинули на Афганській землі, у Козельці, 14 лютого, зібралися представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, представники громадських організацій, жителі громади.

 

Церемонія розпочалася з покладання квітів до Пам’ятника землякам, які загинули під час проведення АТО/ООС на Донбасі. А потім учасники мітингу поклали квіти до Пам’ятного знаку козельчанам-воїнам-інтернаціоналістам. Присутні разом виконали гімн України, помолилися та вшанували хвилиною мовчання полеглих захисників Батьківщини.

 

Воїни-інтернаціоналісти у числі перших стали на захист студентів на Майдані Гідності й проявили себе, як найорганізованіша і здатна до самозахисту сила. А коли окупант зі зброєю зазіхнув на українську землю, саме афганці виступили в авангарді її захисників, спираючись на свій бойовий досвід, уміння раціонально діяти в екстремальних ситуаціях, взаємопідтримку і вірність Батьківщині.

 

Патріотичні, зворушливі вірші продекламували юні читачі Козелецької дитячої бібліотеки Вероніка Орел, Варвара Гудим, Оля і Олексій Остапенки (керівник Любов Чолован).

 

За майже 10 років бойових дій на цвинтарях України з’явилося понад  три тисячі могил з юними обличчями на фотографіях. Та навіть на могильних плитах довго забороняли писати справжню причину загибелі. Сьогодення ліквідувало «білі плями» нашого недалекого минулого, поіменно назвало тих, на чиїй совісті пролита кров тисяч людей, котрі волею долі опинилися на афганській землі.

 

 Афганська війна (1979-1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху.

 

Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

 

 

Головний спеціаліст з інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю райдержадміністрації