back

Питання організації роботи з протидії незаконній вирубці лісів на території району на контролі у РДА

28 січня 2020

Виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Юрій Заславський провів розширене засідання колегії. У роботі колегії РДА взяли участь заступник голови районної ради Катерина Биковець, начальники структурних підрозділів, керівники територіальних громад, окремих підприємств, установ, організацій району.

 

 На порядок денний виннесли питання про організацію роботи з протидії незаконній вирубці лісів на території району.

 

Головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та охорони довкілля районної державної адміністрації Віктор Легкобит поінформував присутніх про стан роботи з протидії незаконній вирубці лісів на території району, вимоги щодо контролю за обігом лісоматеріалів та впровадження системи "Електронний облік деревини" (ЕОД), що дозволяє відслідковувати дані від заготівлі лісу до його продажу або надходження на переробку.

 

Систему електронного обліку деревини вже понад 5 років використовують державні підприємства «Остерський військовий лісгосп» та «Остерське лісове господарство». 

 

За минулий рік на території ДП «Остерське лісове господарство» фахівці провели 246 рейдів, на території ДП «Остерський військовий лісгосп» - 128 та виявили 3 правопорушення на суму 15,6 тис. грн.  Під час рейдів  на території ДП «Козелецьрайагролісгосп» виявлено 4 правопорушення на суму 21,1 тис. грн.

 

Серед проблемних питань учасники засідання розглянули інформацію про безхозні лісові масиви (лісосмуги), в яких ведуться незаконні рубки, про відсутність правовстановчих документів на землі лісового фонду, що знаходяться у користуванні ДП «Козелецьрайагролісгосп».

 

Підбиваючи підсумки в.о. голови райдержадміністрації Юрій Заславський доручив лісогосподарським підприємствам створити рейдові бригади, розробити плани-графіки роботи; залучити до проведення рейдової роботи працівників екологічної служби та правоохоронних органів; особливу увагу приділяти лісонасадженням, що знаходяться вздовж асфальтованих доріг або поблизу них; Козелецькому ВП Ніжинського  ВП ГУНП в Чернігівській області забезпечити проведення контролю за переміщенням деревини на території району; ДП «Козелецьрайагролісгосп» вжити заходів щодо запровадження електронного обігу деревини; Рекомендував Козелецькій, Остерській, Деснянській, Кіптівській  ОТГ провести інвентаризацію територій занятих лісосмугами, вжити заходів щодо обліку й прийняття на баланс відповідних лісових масивів. До прийняття на баланс забезпечити моніторинг та контроль за масивами стосовно несанкціонованих рубок.                                                                                              

 

 

Головний спеціаліст з інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю райдержадміністрації