back

У районі розпочалася осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин

19 вересня 2019

У Чернігівській області із 22 вересня 2019 року розпочинається проведення планової пероральної імунізації м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) від сказу.

 

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі тварини.

 

Епізоотична ситуація щодо сказу в Україні та області та районі вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

 

Вакцинація на території Чернігівської області буде проводитися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків АН-2, місце посадки та взльоту літака в Чернігівській області - аеродром "Прогрес" (с.Чемер).

 

Тому, шановні громадяни, коли ви побачите літак АН-2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, просимо, не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Прохання не брати брикети в руки та не переносити з місця.

 

УВАГА! Розкидання вакцини буде проводитись літаками в лісових та сільськогосподарських угіддях.

 

Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодніх умов до охоплення всієї території області.

 

Козелецьке районне управління Головного управління
Держпродспоживслужби в Чернігівській області