back

У Козельці відзначили 76-ту річницю вигнання нацистських окупантів

20 вересня 2019

Напередодні відзначення 76-ї річниці вигнання нацистських окупантів з Чернігівщини і Козелеччини та Дня партизанської слави в.о. голови районної державної адміністрації Юрій Заславський зустрівся з представниками ветеранських організацій. Юрій Заславський висловив подяку тим, хто піклується та захищає інтереси ветеранів Другої світової війни, дбає про ветеранів праці, людей похилого віку.

 

Нині на території району проживає 21 безпосередній учасник бойових дій під час Другої світової війни, 73 особи - жителі сіл Євминка та Крехаїв, які пройшли нацистські концтабори, 1018 учасників війни, 216 сімей загиблих або померлих учасників бойових дій Другої світової війни, 21 особа з інвалідністю внаслідок війни.

 

Друга світова війна мала для України надзвичайно трагічні наслідки, двічі хвилею руйнувань пройшлася по її території, як страшне цунамі, спочатку на схід, потім - у зворотньому напрямку. У Козельці за час окупації нацисти зруйновали машино-тракторний стан, радіовузол, кінотеатр, пошкоджено цегельний завод, приміщення шкіл та зоотехнікуму, пограбували всі медичні заклади, місцеву бібліотеку, зруйнували і спалили 183 будинки. Але найбільші втрати – людські: вороги у селищі замучили й розстріляли 451 активіста, 202 євреїв, 120 військовополонених. Після закінчення Другої світової війни на Козелеччину повернулася лише тре­ти­на мобілізованих. За виявлений героїзм 7493 земляки відзначено урядовими нагородами, серед них 14 Героїв Радянського Союзу.

 

Цього дня керівники району, представники місцевого самоврядування та районної ради ветеранів поклали квіти до братських могил мирних жителів, активістів району і членів їх сімей, які загинули під час німецької окупації в Козельці та загиблих воїнів під час оборони селища. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх полеглих, які захищали рідну Батьківщину від агресора, який зазіхав на саме існування українського народу.

 

Представники громадських , ветеранських організацій і на сьогодні наголошують на необхідності обміну думками, щодо посилення розвитку ветеранського руху, вироблення спільних позицій. Підсумовуючи сказане голова районної державної адміністрації дав доручення відповідним службам, щодо вирішення піднятих проблем, та запевнив представників ветеранських організацій, що влада і надалі сприятиме тому щоб громадяни з особливими потребами відчували реальну турботу. висловити подяку тим, хто піклується та захищає інтереси ветеранів Другої світової війни, дбає про ветеранів праці. Питання піклування про ветеранів війни набирає особливої актуальності в період травневих свят, безпосередньо, до Дня Перемоги. Мрія про мир в нашій державі залишається актуальною й тепер. Сьогодні найголовніше для кожної української родини, аби мир запанував в державі, а її захисники повернулися додому.