Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

На серпневій педагогічні конференції обговорили актуальні питання перед стартом нового навчального року

28 серпня 2019

Напередодні нового навчального року, 28 серпня, відбулася серпнева педагогічна конференція «Нова українська школа: реалії та виклики», організована відділом освіти, культури і туризму, сім'ї, молоді та спорту Козелецької районної державної адміністрації. Освітяни традиційно зібралися на конференцію, щоб підвести підсумки минулого навчального року, обговорити актуальні питання, зокрема й реформу, поділитися досвідом, поспілкуватися з колегами, проаналізувати всі напрямки діяльності освітянської галузі.

 

З початком навчального процесу педагогічних працівників привітали в.о. голови районної державної адміністрації Юрій Заславський, керівник апарату районної державної адміністрації Наталія Пенська, які зазначили, що 2019-2020 навчальний рік продовжить етап суттєвої модернізації як змісту, так і структури загальної середньої освіти згідно Концепції Нової української школи, спрямованої на покращення умов для надання якісних освітніх послуг та комфортного перебування учасників навчального процесу в закладах освіти. Вони побажали освітянам сил, здоров’я, натхнення, творчості, перемог, досягнення омріяних вершин, миру, злагоди і добробуту.

 

У своїй доповіді начальник відділу освіти, культури і туризму, сім'ї, молоді та спорту Козелецької районної державної адміністрації Людмила Сенченко підвела підсумки діяльності закладів освіти у 2018-2019 навчальному році та окреслила завдання на 2019-2020 навчальний рік, наголосивши, що відділ освіти, культури і туризму, сім’ї, молоді та спорту Козелецької райдержадміністрації за підтримки державної субвенції, коштів органів районної виконавчої влади, місцевих органів самоврядування провів роботу щодо забезпечення організованого початку 2019-2020 навчального року в закладах загальної середньої освіти, створення умов для одержання молоддю обов’язкової загальної середньої освіти, охорони їх життя  та здоров’я. 

 

Зокрема, у приміщенні Чемерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за кошти субвенції з державного бюджету для забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов та співфінансування з районного бюджету здійснюється капітальне будівництво внутрішніх туалетів; за кошти районного бюджету відремонтовано шкільний автобус Сираївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, покращено матеріально-технічну  базу  шкільних  їдалень: придбано електроплиту для Мостищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, встановлено умивальник у їдальні Карпилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, частково оновлено посуд в усіх закладах загальної середньої освіти, проведено поточний ремонт покрівлі їдальні Сираївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. 

 

За кошти місцевого бюджету Олексіївщинської сільської ради у сумі 10 тис. грн здійснено поточний ремонт приміщень Сираївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; Євминська сільська рада з місцевого бюджету виділила 130 тис. грн на придбання твердопаливного котла для Євминської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. За рахунок спонсорської допомоги народного депутата Олега Дмитренка встановлено 28 металопластикових вікон у Чемерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та 43 вікна – у Євминській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, придбано музичну колонку для Мостищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, а за кошти ТОВ «Баришівська зернова компанія» і ТОВ «Євминка» придбано фарбу для проведення ремонту Чемерської та Євминської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

 

У 2018-2019 навчальному  році  безоплатно за рахунок коштів районного бюджету у сумі 508,9 тис. грн харчувалися  учні 1-4 класів та діти соціально незахищених категорій. Кошти на харчування школярів Сираївської та Хрещатенської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів виділяли з місцевих бюджетів Сираївська і Хрещатенська сільські ради (25 тис. грн і 22 тис. грн відповідно).

 

З районного бюджету виділено кошти на безоплатне харчування учнів 1-4 класів та дітей соціально незахищених категорій і в новому навчальному році. Здійснюватиметься і надалі безкоштовний регулярний підвіз учнів і педагогів, які проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання і додому.

 

З метою соціального захисту педагогічних працівників за сприяння районної організації профспілки працівників освіти з районного бюджету було виділено кошти на проведення щорічного медогляду.

 

Людмила Сенченко підкреслила, що головна ідея Нової української школи – це компетентнісне навчання, тобто комбінація знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що знадобляться випускникам української школи у подальшому навчанні, професійній діяльності та повсякденному житті. Щоб у повній мірі створити умови для надання якісної, компетентнісної освіти, зокрема для організації роботи початкових класів у новому навчальному році, було виділено 288 тис. 951 грн (з них 262 тис. 451 грн – кошти державного бюджету, 26,5 тис. грн. районного). Придбано 55 комплектів одномісних парт і стільців, 7 дощок, 3 стінки, 16 лотків, закуплено сучасне комп’ютерне обладнання для семи шкіл, замовлено дидактичний матеріал, а на підвищення якості освіти за рахунок державної субвенції та співфінансування з районного бюджету придбано 2 ноутбуки для Сираївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Сираївська сільська рада з місцевого бюджету виділила 16 тис. грн на придбання меблів та проведення поточного ремонту класних кімнат початкової школи Сираївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, а за рахунок коштів місцевого бюджету Євминської сільської ради та районного бюджету придбано 2 дошки для початкових класів Євминської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

 

Поділилися досвідом роботи, надбаннями в реалізації стандартів Нової української школи, розповіли про досягнення своїх колег. Виступи педагогів свідчили про щире вболівання за учнів, колективи та освітню галузь загалом, про розуміння важливої ролі педагога, необхідності постійного вдосконалення його професійної майстерності задля повноцінного функціонування закладу загальної середньої освіти, де кожен учень матиме можливість у повній мірі розвиватися, реалізувати себе як творча особистість, спілкуватися зі своїми однолітками, формувати власну індивідуальність у колективі.

 

Завершуючи роботу конференції, начальник відділу освіти, культури і туризму, сім'ї, молоді та спорту Козелецької районної державної адміністрації Людмила Сенченко побажала освітянам вдалого навчального року, закликала сіяти в душах дітей добро, передавати учням знання, залучаючи власний досвід, майстерність, розум, мудрість, розкривати і розвивати у своїх вихованців таланти.

 

За інформацією відділу освіти, культури і туризму,
сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації