Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Міжнародний історичний фестиваль "Спис на вістрі" відтворив події X-XI століття

02 вересня 2019

Перший Міжнародний історичний фестиваль «Спис на Вістрі» пройшов 31 серпня у с.Беремицьке, на території парку природи «Беремицьке». Ідея заходу - відтворення часів Київської Русі X-XI ст., саме тому й обрали парк, адже у ньому віддзеркалюється природа тогочасного періоду. Втілюючи задум фестивалю, реконструктори прагнули передати українську самобутність на початку заснування нашої держави як торговельно-військової корпорації того часу, з центром у м.Києві, яка освоювала торгові шляхи між Північчю, Скандинавією та Сходом і Півднем – Візантією і Арабським халіфатом. Саме з Києва починає поширюватися культура Руси-України, утворюється Чернігівське князівство. Назва фестивалю походить від першої згадки про м.Остер у літописах й означає «тримай вістря на острі», бо пропустиш війська біля Остра - матимеш битву біля Києва. Остер того часу був порубіжною територією між Черніговом, Києвом та Переяславом, де постійно відбувалися сутички між князівствами. Саме на цій території князь Чернігівський Мстислав Хоробрий, щоб отримати контроль над торговим шляхом по р.Десна йде військом на Київ, а щоб утримати територію Остерщини кияни виставляють свою дружину.

 

Відвідувачі парку «Беремицьке» побачили реконструкцію баталій під час боїв дружинників "лава на лаву", мали змогу ознайомитися з середньовічним побутом народів Європи періоду Х-ХІ століть та поринути в атмосферу тієї епохи, відвідавши табір, в якому проживали реконструктори та народні майстри з Польщі, Словаччини, Білорусь та 6 областей України.

 

Представники різних клубів носили унікальний тогочасний одяг, взуття, прикраси та інше спорядження власного виробництва чи ручної роботи майстрів з натуральних екологічних матеріалів: шкіри, льону, вовни, скла та проживали у власноруч виготовлених наметах.

 

Заруюбіжні гості відзначали яскравість, різноманітність і якість костюмів і обладунків представлених учасниками українських клубів.

 

Для учасників заходу відбулися майстер-класи з виготовлення скляних прикрас, в’язання голкою, з ткацтва на бердечку, плетіння шнурочків на вилочці, обробки каменю, гончарної, деревообробної та ковальської справи.

 

Усі охочі зробили Також фото в обладунках, спробували себе у метанні сулиць (списів), ножів, стрілянні з лука, поторгувалися на ярмарку.

 

У відкритті фестивалю взяли участь виконуюча обов’язки голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, директор Департаменту культури і туризму Олександр Левочко, виконуючий обов’язки голови Козелецької РДА Юрій Заславський, Остерський міський голова Віктор Самодєлок, менеджер з регіонального розвитку парку природи "Беремицьке" Ростислав Полушвайко, керівник громадської організації "Дух історії" Олег Ярошенко. Організатори заходу зазначили, що цей фестиваль планується зробити щорічним, а у 2020 році до участі запросити представників клубу з Норвегії.

 

Під час концертної програми лунала казкова, заворожуюча музика середньовічного стилю у виконанні унікального музичного фолк-гурту "Бурдони Черна".

 

У парку також працювали виставки "Містечко майстрів" та "Чернігівщина туристична". Усі, хто завітав на захід, оглянули територію «Беремицького» та відвідали екологічні стежки, міні-зоопарк, музей котів та побачили мешканців парку, які з давніх-давен населяли цю місцевість.

 

Головний спеціаліст з інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю