Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Вічна пам'ять, сердечна шана та безмежна вдячність захисникам України!

29 серпня 2019

Напередодні Дня незалежності Глава держави Володимир Зеленський підписав Указ, відповідно до якого 29 серпня відзначається День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. До речі, одним з ініціаторів відзначення Дня пам’яті захисників виступила громадська організація «Єдина родина Чернігівщини», яка неодноразово зверталася з цього приводу до Президента України.

 

Сама ж дата обрана не випадково. Цей день уже кілька років є народним днем пам’яті, адже 29 серпня 2014 року відбулись трагічні події під Іловайськом: запеклі бої за місто, що тривали впродовж декількох днів, закінчилися підступним і жорстоким розстрілом українських військових. Тоді болісну звістку отримала й Козелеччина. Відійшов у вічність герой - Богдан Жайворонок. Того лихого дня в Іловайському котлі загинуло ще четверо героїв з Чернігівщини: Олександр Уткін, Андрій Єсипок, Сергій Джевага та Юрій Хуторний.

 

За п’ять років військових дій на Донбасі загинули 28 кращих синів Козелеччини (172 з Чернігівщини) з яких 17 бійців посмертно удостоєні орденом "За мужність" ІІІ ступеня (141 з Чернігівщини). Їх відданість Україні та військовій присязі навіки закарбована в пам’яті кожного з нас.

 

Сьогодні біля пам’ятника воїнам-землякам загиблим в АТО/ООС козелецька громада хвилиною мовчання вшанувала пам'ять земляків, які віддали своє життя за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

 

Опісля керівники району та селища, представники органів влади, підприємств, установ і закладів, громадськості, військовослужбовці, члени родин загиблих героїв-сучасників, поклали квіти до пам’ятника воїнам-землякам загиблим в АТО/ООС.

 

Панахиду за загиблими відправив настоятель Петро-Павлівської церкви в с.Озерне ПЦУ отець Андрій (Пилипчак).

 

Герої не вмирають!