Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Козелеччина відзначила День народження України

24 серпня 2019

Ухвалення у 1991 році Акта проголошення незалежності України увінчало тривалий шлях українського народу до самостійності: 28 років тому ми відновили свою державу, шлях якої розпочався ще за часів Київської Русі.

 

Прагнення до свободи – визначальна цінність українців, що давала наснагу і сили залишатися собою в часи бездержавності. Найвищий вияв свободи поневоленого народу – здобуття незалежності для творення власного майбутнього.

 

24 серпня святкові заходи розпочалися на Соборній площі, де спільнота Козелеччини низько вклонилася героям-сучасникам, які ціною власного життя не дали поневолити рідну землю, ушанувавши пам'ять усіх синів України, які боролися за її цілісність та незалежність, хвилиною мовчання.

 

Цього дня представники органів влади, громадськості, підприємств, установ і закладів, жителі селища узяли участь у молебні за Україну, яку відслужив настоятель Свято-Вознесенської церкви Козельця Православної Церкви України о.Ярослав (Гика), поклали квіти до пам’ятника воїнам-землякам, загиблим в АТО, і пам’ятника Тарасові Шевченку.

 

Як зазначив виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Юрій Заславський, звертаючись до жителів селища, у цей день ми маємо згадати усіх національних героїв минулих часів, які робили все можливе і неможливе для утвердження української держави, сучасних героїв, які виборюють та захищають незалежність і територіальну цілісність України, бо перед світлою пам’яттю предків саме наше покоління має зберегти державу, за яку проливали кров Герої Небесної Сотні та Герої, що загинули на Донбасі.

 

Для жителів селища Козелець та його гостей колективи Козелецького районного будинку культури та Козелецького будинку творчості дітей та юнацтва організували  святкову концертну програму. Потужну енергетику української пісні й танцю глядачам  дарували солісти Вікторія Кульбако, Анастасія Гніда, Анастасія Лісовська (керівник Оксана Крафт), Світлана Юрченко, Світлана Самко, Анна Дніпровська, Іван Соловей, народний аматорський хоровий колектив «Льоноцвіт» (керіваник Іван Седень), Тріо «Вербена» та учасники дитячих танцювальних колективів «Антошка» і «Веселі черевички».

 

Незабутнє враження справила на глядачів фінальна пісня «Україно», яку виконала Олександра Ремез у супроводі хореографічної композиції, підготовленої зразковим танцювальним колективом «Веселі черевички».

 

Жителі та гості селища протягом святкових і вихідних днів мали можливість відвідати виставку картин місцевих художників з фондів музею історії ткацтва Чернігівщини та ознайомитися в Козелецькій центральній бібліотеці з тематичною літературою, присвяченою історії становлення державності України. У рамках відзначення Дня Незалежності на стадіоні «Колос» у райцентрі відбувся фінал кубку з футболу.

Головний спеціаліст з інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю