back

Відбувся правопросвітницький захід у Козелецькому геріатричному пансіонаті щодо інформування громадян про виборчі права та актуальні питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг

02 липня 2019

Правопросвітницькі заходи (заходи організовані Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні) з питань виборчих прав громадян, які тимчасово обмежені в пересуванні та правил голосування, 2 липня, у Козелецькому геріатричному пансіонаті провели директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко, директором Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Ірина Жмака, представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов, Катерина Данькова, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав у Чернігівській області ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» Олена Рогова, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Тетяна Коренькова та регіональний координатор із зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха.

 

Під час проведення таких зустрічей підопічним та працівникам закладу були роз’яснені права виборців, процедура голосування, особливості реалізації виборчих прав громадянами, які тимчасово обмежені у пересуванні, способи захисту порушених прав виборців.

 

Довели до відому присутніх основні положення та гарантії прав виборців, установлені Законом України «Про вибори народних депутатів України». Зокрема, зазначили, що право голосу на виборах депутатів мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями. Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці. Вибори депутатів є рівними: громадяни України беруть участь у виборах депутатів на рівних засадах. Кожний виборець має в одномандатному та загальнодержавному округах по одному голосу. Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців.

 

Будь-які прямі чи непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Кожний виборець голосує на виборах особисто. Голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється. Вибори депутатів є вільними. Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця, забороняється. Голосування на виборах депутатів є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Звернули увагу громадян на встановлену законом відповідальність і заборону контролю за волевиявленням виборців, фото та відеофіксації у будь-який спосіб результатів голосування у кабіні для таємного голосування та демонстрації виборцем результатів голосування у приміщенні для голосування. У процесі спілкування з присутніми роз’яснили окремі факти порушень виборчого законодавства.

 

Ірина Протченко повідомила, що 26 червня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 560, якою запровадив граничні ціни/тарифи на послуги для населення міст обласного значення та м. Києва з постачання гарячої води і теплової енергії на опалювальний сезон 2019/20 року, що встановлюються органами місцевого самоврядування. Урядове рішення прийняте з метою гарантування доступності таких послуг для населення з урахуванням витрат суб’єктів господарювання на їх виробництво, транспортування та постачання. Це дасть змогу забезпечити населення послугами з постачання теплової енергії та гарячої води за доступними тарифами.

 

Громадян проінформували про способи захисту прав людини, пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, про порядок та підстави надання безоплатної правової допомоги, положення Закону України «Про протидію торгівлі людьми» та Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

 

Присутніх ознайомили з правопросвітницькою кампанією «Відповідальне батьківство», яка проходить в рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!», відповіли на питання про порядок отримання податкової знижки на навчання, інших стимулів на навчання, порядок призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

 

На завершення заходів, працювали мобільні консультаційні пункти. За правовою допомогою звернулися одинадцять осіб, які отримали сімнадцять роз’яснень з питань правового регулювання оплати праці, розірвання шлюбу, підстав стягнення аліментів на батьків, прав та обов’язків підопічних геріатричних закладів, порядку перерахунку пенсії за віком, оформлення права власності на успадковане майно, підстав позбавлення права користування житлом, строків розгляду звернень громадян, умов забезпечення осіб з інвалідністю транспортними засобами, підстав позбавлення та поновлення права керування транспортними засобами, умов отримання субсидії за наявності заборгованості з оплати комунальних послуг, порядку забезпечення учасників бойових дій житлом.

 

Учасники заходу ознайомилися з загальнонаціональним правопросвітницьким проектом Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та отримали інформаційні матеріали правового характеру системи безоплатної правової допомоги та буклети «Я Маю право», «Відповідальне батьківство».

 

Нагадуємо, за правовою допомогою можна звернутися до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області за адресою: м.Чернігів, вул.П’ятницька, б.39, оф.711, або до Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м.Чернігів, пр-т Миру, б.49-а, офіс 709, тел: (0462) 77-51-68.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

 

 

За інформацією Регіонального центру з надання
безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області