Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Відбувся захід з нагоди перепоховання праху Тараса Шевченка

22 травня 2019

У Козельці 22 травня на місці, де дорогою з Санкт-Петербурга до Канева зупинялася труна з прахом Тараса Шевченка, відбувся захід з нагоди вшанування 158-ї річниці від дня перепоховання Великого Кобзаря в Україні. До пам’ятного знака (каплички) та погруддя Т.Г.Шевченку в селищному парку відпочинку були покладені квіти.

 

Перед зібранням з віршами Тараса Шевченка та із словом про Кобзаря виступили читачі Козелецької дитячої бібліотеки та старшокласники закладів загальної середньої освіти селища. У виконанні вихованців Козелецької музичної школи та їхнього викладача Оксани Горбач прозвучали пісні на слова поета у супроводі бандур.

 

Про історію перепоховання розповіли завідувач дитячої бібліотеки Любов Чолован і студент Козелецького коледжу ветеринарної медицини БНАУ Максим Лоза.

 

Все життя і творчість українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча Тараса Шевченка були присвячені українському народу. Він мріяв про незалежність та суверенність держави, коли в Україні по-справжньому шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

 

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі. Кобзареві споруджено 1384 пам'ятники, з них 1256 — в Україні та 128 — за кордоном у 35 країнах. Це найбільша у світі кількість монументів, встановлених діячеві культури. Його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім'я видатного сина українського народу - Тараса Шевченка.

 

Для українського та інших народів світу могила національного героя і пророка на Чернечій горі біля Канева стала священним місцем.

За інформацією відділу освіти, культури,
сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації