Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

У Козельці вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

08 травня 2019

Після шестирічної війни 8 травня 1945-го року був встановлений довгоочікуваний мир у Європі. Україна, як одна з найбільш постраждалих від війни країн і країн, що внесла вагомий внесок у розгром нацизму, разом з європейськими державами сьогодні відзначає День пам’яті та примирення.

 

Біля пам’ятника загиблим воїнам у Другій світовій війні у Козельці цього дня відбувся мітинг-реквієм. Віддаючи данину поваги загиблим землякам у роки Другої світової війни, представники органів влади, ветерани Другої світової, військовослужбовці, громадськість поклали квіти до пам’ятників та вшанували хвилиною мовчання пам’ять фронтовиків підпільників, партизанів, воїнів УПА, учасників руху опору і мирних громадян України, які загинули у воєнне лихоліття, усіх жертв Другої світової війни та воїнів, які віддали своє життя у російсько-українській війні за незалежність України 2014-2019 років.

 

"Щира шана і низький уклін ветеранам, які захистили і вибороли спокій на нашій Батьківщині, виявивши справжню мужність, витримку і патріотизм, та передали ці доблесні чесноти прийдешнім поколінням, яким сьогодні довелося ціною власних життів боронити Україну від російського агресора, що, порушивши всі норми міжнародного права й досі прагне розширити свій так званий життєвий простір. Україна вкотре дає відсіч і вкотре, як і в минулому столітті, рятує Європу ціною своїх синів", - зазначив в.о. голови районної державної адміністрації Юрій Заславський.

 

Слова безмежної вдячності за ратний подвиг висловили і Козелецький селищний голова Олена Дмитренко, голова Козелецької районної рада ветеранів України Василь Пушкар та учениця 7 класу Козелецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Єлизавета Роговенко.

 

Панахиду за загиблими в роки Другої світової війни та під час боїв на сході України відправив настоятель Свято-Вознесенського храму отець Ярослав.

 

Україна поклала на вівтар перемоги величезну ціну. Внаслідок боїв постраждали 714 міст та містечок, 280 тисяч сіл. В Україні відбулася найбільша у Європі каральна операція нацистів, під час якої у містечку Корюківка на Чернігівщині живцем було спалено 6700 мирних жителів. Втрати українців у Другій світовій війні склали 8-10 млн осіб. Тільки з нашого району загинуло майже 15 тис. жителів. Ця скорботна статистика увібрала в себе горе практично кожної сім’ї. Є багато родин, де війна забрала по два-три покоління, де лік загиблих іде на десятки.

 

Скільки б не минуло років, пам’ять про величний подвиг воїнів-захисників житиме вічно.

Фото Володимира Квітка

Головний спеціаліст з інформаційної діяльності
та комунікацій з громадсьеістю