Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

У Козельці вшанували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

26 квітня 2019

26 квітня, 33 роки тому, на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія, що стала не тільки найбільшою катастрофою в історії ядерної енергетики, але й подією всесвітньо-історичного значення, що відбулася на теренах України. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

 

За приблизними підрахунками, значні дози опромінення отримали 8,5 млн. жителів України, Білорусі, Росії. Наслідки катастрофи ліквідовували близько 600 тис. осіб. Кількість загиблих від дії радіації, за офіційними даними, - 31 людина, за оцінками ж незалежних експертів - більш як 500 тис. Спершу відповідальність за катастрофу поклали на персонал станції, втім глибші дослідження виявили проблеми вже в самому проектуванні реактора, і не тільки.

 

Про події тогочасного періоду згадували, сьогодні, 26 квітня, під час спілкування з безпосередніми учасниками - ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які проживають у селищі Козелець.

 

До присутніх звернувся в.о. голови районної державної адміністрації Юрій Заславський:

 

"Щиро вдячний кожному з вас за героїчний подвиг в ім'я життя нинішніх і прийдешніх поколінь, особисту мужність і самопожертву, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Ми повинні згадувати ці події, шанувати тих, хто ціною власного життя й здоров’я рятував людство від страшної техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи, повинні знати правду, розповідати нащадкам, щоб подібна трагедія ніколи не повторилася".

 

За значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, самовідданість, високий професіоналізм, активну громадську діяльність та з нагоди відзначення 33-ї річниці аварії на ЧАЕС Почесною громотою районної державної адміністрації і районної ради нагороджено:

 

Андрія Москальця - учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії,

 

Михайла Прибитько - учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії.

 

У своїх виступах заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Козелецької селищної ради Інна Ярошенко, начальник відділу з питань постраждалих в наслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції та внутрішньопереміщених осіб районної державної адміністрації Світлана Вертюх, директор Козелецького будинку творчості дітей та юнацтва Наталія Ліскович, начальник відділу соціального захисту населення Козелецької селищної ради Валентина Сікачова висловили вдячність всім ліквідаторам, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в екстремальних обставинах під час ліквідації найбільшої техногенної катастрофи планети.

 

Під час заходу присутні обговорили питання соціального захисту, пенсійного і медичного забезпечення ветеранів Чорнобиля та зміни у законодавстві.

 

Також присутні мали змогу переглянути уривок авторського відео-інтерв’ю з ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Валентиною Островською, яке змонтували вихованці будинку творчості дітей та юнацтва на основі її спогадів про участь у подіях під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. На обласному конкурсі "Вогняні історії" відеофільм став переможцем у номінації екранний жанр «Особиста історія».

 

Планується також відзняти короткометражні відеофільми з розповідей очевидців - жителів смт Козелець, які брали участь у ліквідації наслідків ЧАЕС та створити Книгу пам’яті про козелецьких ліквідаторів в електронному форматі. Метою такого проекту є привернення уваги суспільства, насамперед дітей та молоді, до історичних подій з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, виховання у підростаючого покоління екологічної культури та національно-патріотичної свідомості.

Головний спеціаліст з інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю