Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Історія успішного працевлаштування переселенки із зони конфлікту

11 квітня 2019

- Олена Солдатова має статус внутрішньо переміщеної особи. Це гарна, розумна, енергійна та сповнена оптимізму 51-річна жінка, бажання працювати якої допомогло подолати усі труднощі на шляху до мети, бути самодостатньою після вимушеного залишення власного будинку через російсько-українську війну, - зазначає фахівець з питань профорієнтації Козелецької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Вікторія Авраменко.

 

У серпні 2014 року Олена Солдатова залишила двокімнатну квартиру у місті Красний Луч Луганської області та переїхала до доньки, яка на той час вчилася у столиці. Разом з родиною покинула місто і її найкраща подруга, яка оселилася в селі Омелянів Козелецького району. Від неї Олена Солдатова дізналася про занедбаний аварійний будинок у селі, який господарі згодні були продати на виплат. Так вона переїхала до Омелянова. «Дуже вдячна небайдужим односельцям, сусідам, які допомогли відремонтувати будинок», - згадує переселенка ті нелегкі часи.

 

На новому місці, як майже всі переселенці, вона зіткнулася з рядом труднощів: пошук житла, пристосування на новому місці, встановлення нових соціальних зв’язків.

 

З перших же днів переїзду Олена Солдатова почала шукати роботу. Спочатку працювала продавцем-консультантом у Києві. Не покинула цю роботу навіть тоді, коли в 2015 році переїхала до Омелянова. Щодня вона їздила до столиці. За освітою Олена Солдатова – інженер. Свого часу працювала й інспектором з кадрів, й економістом, і секретарем. У січні 2018 року змушена була звільнитись, щоб доглядати батька, який на той час тяжко хворів.

 

У липні жінка звернулася за допомогою щодо працевлаштування до Козелецької філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Вона охоче брала участь у семінарах та тренінгах для безробітних служби зайнятості, розсилала резюме роботодавцям, ходила на співбесіди, самостійно шукала вакансії на різних сайтах з пошуку роботи. Минав час, а очікуваного результату все не було.

 

- Роботодавці, до яких я ходила на співбесіди, наголошували на моєму віці. Чути це було прикро, тому що почувала себе сповненою сил та дійсно хотіла працювати, розвиватися, - зауважує Олена Солдатова.

Під час чергової зустрічі з фахівцем служби зайнятості їй запропонували роботу бухгалтера в Козелецькій селищній раді. Олену Солдатову не злякали ні інша специфіка роботи, ні віддаленість від дому, адже від Омелянова до Козельця аж 18 кілометрів, ні відсутність транспортного сполучення між населеними пунктами. Сказала: «Знаю, що впораюся, бо дуже хочу працювати".

 

Кожного дня вона йде пішки до траси два кілометри, а потім їде до Козельця «попутним» транспортом на роботу. На труднощі не скаржиться. Каже, що звикла, колектив чудовий, робота подобається, тому почувається щасливою жінкою.

 

"Дуже вдячна всім фахівцям служби зайнятості за допомогу. Вони підтримували мене, запропонували роботу, коли я вже й не сподівалася її знайти", - говорить колишня безробітна.

 

За повідомленням Козелецької районної філії
Чернігівського обласного центру зайнятості