Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

За добу вогнеборці ліквідували 7 пожеж на відкритих територіях

04 квітня 2019

Внаслідок інтенсивного випалювання сміття й сухої рослинності щоденно на території району реєструється більше 5 пожеж на відкритих територіях, природних екологічних системах, полях сільгосппідприємств та приватних присадибних ділянках і господарствах. Поривами вітру вогонь швидко розповсюджується на значні території, будівлі і споруди, лісові насадження. 

 

За минулу добу від людської недбалості виникло 7 пожеж у екологічних системах району. Вогнем знищено понад 20 га рослинності на відкритих територіях.

 

Козелецький РВ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області звертається до громадян з проханням дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки.

 

Спалювання сухої трави, сміття, підпалювання очерету, стерні на полях небезпечно для вашого життя і здоров'я оточуючих та становить суттєву загрозу природі: з листям згорають зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збіднення ґрунту; знищується насіння і коріння трав’янистих рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; у 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.

 

Вогонь може перекинутись на будівлі, лісопаркові зони, торфовища, опори електромереж, газові підстанції та мережі. Будьте вкрай обережними під час поводження з відкритим вогнем! Незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.