Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Фахівці наголошують: належна організація охорони праці на підприємстві - запорука зниження виробничого травматизму та професійних захворювань

15 березня 2019

Для керівників та відповідальних осіб з охорони праці підприємств, установ та організацій, суб’єктів господарювання району 15 березня у райдержадміністрації відбувся семінар-нарада "Належна організація охорони праці на підприємстві - запорука зниження виробничого травматизму та професійних захворювань. Весняно-польові роботи".

 

Про аналіз стану виробничого травматизму за 2018-2019 рр. в Козелецькому та Бобровицькому районах та проведення профілактичних заходів з метою запобігання нещасним випадкам на виробництві під час проведення весняно-польових робіт поінформувала присутніх головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі Тетяна Горлач.

 

- Основними причинами травматизму є невиконання працівниками вимог інструкції з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та ін. Усі працівники, які приймаються на постійну чи тимчасову роботу, і при подальшій роботі, повинні проходити на підприємстві навчання в формі інструктажів з питань охорони праці, надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих, - зазначила Тетяна Горлач.

 

Головний спеціаліст з тваринництва, механізації та охорони праці відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Василь Проценко надав роз’яснення учасникам заходу щодо змін у Порядку проведення медичних оглядів працівників.

 

- Важливих умовою безпечної праці є проведення медичних оглядів працівників, особливо тих, хто працює зі шкідливими або небезпечними засобами. Особи, які не пройшли медичний огляд не допускаються до роботи, - наголосив Василь Проценко.

Читати також: Інформація щодо проведення медичних оглядів працівників

 

Найоптимальніший шлях боротьби з нещасними випадками та професійними захворюваннями є їх попередження, зокрема, навчання. У 2018 проведено чотириденні навчання для представників суб’єктів господарювання району. За їх підсумками учасники заходу отримали посвідчення з електробезпеки - 86 осіб та з охорони праці - 43 особи.