Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Міністр культури України Євген Нищук відвідав Козелеччину

08 березня 2019

Сьогодні, 8 березня, в.о. голови райдержадміністрації Юрій Заславський поділився баченнями розвитку культурної сфери Козелеччини з міністром культури України Євгеном Нищуком та директором Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександром Левочком. Зустріч відбулася у рамках робочої поїздки міністра на Чернігівщину.

 

Під час зустрічі вони відвідали Козелецький районний будинок культури, при якому нині працює 17 клубних формувань, серед яких народний аматорський хоровий колектив «Льоноцвіт», дитячий зразковий хореографічний колектив «Антошка», жіночий вокальний ансамбль «Молодички», квартет «Горлиця», дуети та солісти-вокалісти, гуртки художнього читання, інструментального та художнього жанрів, естрадного співу, театральна студія, а також духовий оркестр.

 

Потужну колекцію одягу, тканих виробів та рушників представив також місцевий музей історії ткацтва Чернігівщини, заснований ще у 1988 році як відділ Остерсткого краєзнавчого музею - філіалу Чернігівського обласного історичного музею ім.В.Тарновського.

 

Також Євген Нищук, Олександр Левочко та Юрій Заславський відвідали пам‘ятку історії та архітектури - церкву Вознесіння Господнього (ПЦУ), спорудженої у 1866–1874 роках, що нині знаходиться у стані реставрації. Про плани щодо подальшого облаштування церкви та прилеглої території розповів настоятель церкви Вознесіння Господнього о.Ярослав (Гика). Зокрема, він зазначив, що у приміщенні повністю було замінено електромережу, виконані зовнішні роботи, а для опалення приміщення планується збудувати котельню.

 

Підкреслити гармонійне поєднання архітектури з природою священник планує невеликим парком.

 

Окрім того, міністр ознайомився із закладами культури Кіптівської ОТГ Козелецького району та відвідав сучасний місцевий ЦНАП. За словами Кіптівського сільського голови Володимира Кучми, їх громада приділяє велику увагу сфері культури, а також першою прийняла програму розвитку місцевих сільських громад.

 

«Ми всі працюємо на результат. Поштовхом стала поїздка у країни Балтії, де я довідався, як працюють органи місцевого самоврядування у маленьких містечках. І повернувшись, ми почали працювати. Але не копіювати, а робити своє. У нас досить невелика громада, але жодного закладу культури, які були до того на нашій території, ми не закрили. Ми створили свою публічну бібліотеку, зберегли всі ставки. Але, крім того, шукаємо нові форми замість застарілих; щоб зацікавити людей, створюємо молодіжний простір, об'єднуємо людей старшого віку, проводимо різноманітні заходи», - зазначив Володимир Кучма.

 

Євген Нищук і Олександр Левочко у с.Калитянське Козелецького району відвідали музей «Чернігівщина - подорож крізь віки», створений у 2018 році за приватної ініціативи. За словами директора музею приватного підприємця Надії Міклухо-Маклай, попри "юний музейний вік», заклад користується неабиякою цікавістю як туристів з України, так і з-за кордону (Молдови, Білорусі), і також вже потрапив в усі туристичні довідники області й активно презентує історичну спадщину краю на світових туристичних форумах.

головний спеціаліст з інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю