Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Українська Масниця: традиції та звичаї святкування

05 березня 2019

У рамках проекту обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» 5 березня у Козелецькій центральній бібліотеці відбулася народознавча година під назвою «А Масниця іде, красне сонечко веде». Мета заходу відновлення звичаїв та традицій українського народу святкування Масниці.

 

Працівники відділу обслуговування Козелецької центральної бібліотеки Валентина Резніченко та Зінаїда Резнікова, розповіли присутнім про історію виникнення свята зазначивши, слов’янські обряди Колодію «справляння колодки», «проводи зими».

 

Свято Колодій або Масниця існувало в Україні ще з часів Трипільської культури і символізувало прихід весни, відродження життєвих сил, як людини, так і усієї природи. Також це час примирення, злагоди та добра. На Масницю готували вареники з сиром та вершковим маслом, а також найрізноманітніші страви з молочних продуктів.

 

Фахівець Козелецької районної філії Чернігівського ОЦЗ поінформувала учасників заходу про бізнес-ідей, пов’язані з народними традиціями та вміннями.

 

Жінки, що перебувають на обліку в Козелецькій районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості переглянули презентації зі святкування Масниці у Козельці та «Свято Масляної в Україні: про звичаї, традиції та обряди», заслухали обрядові пісні, тематичні загадки, ділилися рецептами вареників та млинців.

 

Наприкінці заходу присутні оглянули виставку з вишивки місцевої майстрині Бондар Людмили.

За інформацією Козелецької районної філії Чернігівського ОЦЗ