back

Соборність - основа української національної ідеї

21 січня 2019

Цими днями минає 100 років від часу, коли на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібрані було урочисто проголошено Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

 

Соборність стала основою української національної ідеї про єдину країну, складовою української нації та підґрунтям для відновлення незалежності Української держави у 1991 році. Після проголошення Соборності вже ніхто, навіть вороги, не могли похитнути і знищити поняття єдності українських земель і єдності українців.

 

Боротьба за українські землі, культуру, мову і духовність триває і сьогодні. 22 січня 2014 року стало ще й днем, коли за волю України пролилася перша кров Героїв Небесної Сотні.

 

Наші воїни нині відстоюють не лише незалежність України, а і її соборність. Бо національна єдність є обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

 

На знак шани і пам’яті 21 січня голова райдержадміністрації Володимир Швед, заступник голови районної ради Катерина Биковець, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Інна Ярошенко, представники підприємств, установ, організацій району поклали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та загиблим землякам – учасникам АТО. Світлу пам'ять борців за свободу і незалежність України присутні вшанували хвилиною мовчання.

 

Урочистості з нагоди Дня Соборності України відбулися в Козелецькому районному будинку культури.

 

Звернувся до спільноти голова райдержадміністрації Володимир Швед.

"Зараз ми переживаємо тривалий період складних економічних трансформацій. Але компенсувати їх можемо і повинні за рахунок єдиної ідейної, духовної і моральної основи.

 

Соборність – явище багатогранне і не обмежується лише ідейно-духовним чи територіальним виміром. Суспільна єдність забезпечується також потужними економічними складовими, високими життєвими стандартами громадян. Однак утвердження ідеї української соборності безпосередньо залежать від нас. Важливо, щоб для нас усіх Україна не залишалася абстракцією, а виступала як внутрішньо притаманна, природна національній душі найвища цінність, що забезпечить зміцнення державності, благо усіх громадян", - зазначив Володимир Швед.

 

Святкову концертну програму підготували для присутніх колективи районного будинку культури та Козелецького будинку творчості дітей та юнацтва. Яскраві виступи подарували глядачам духовий оркестр відділу освіти, культури і туризму, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації (художній керівник та головний диригент, заслужений працівник культури України Григорій Хитун), зразкові танцювальні колективи «Веселі черевички» (керівник Тамара Романовська) та "Антошка" (керівник Тетяна Куриленко), народний аматорський хоровий колектив «Льоноцвіт» (керівник Іван Седень), Світлана Юрченко, Світлана Самко, Анастасія Гніда, Іван Соловей, Олександр Опенько, тріо «Вербена». (керівник Олександра Ремез).

Фото Володимира Квітка
Головний спеціаліст з інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю