Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Змінилися умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг

26 жовтня 2018

з 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії почали діяти наступні зміни:

       1. Не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби ( що складає до 2500 гривень за голову в рік).

       2. Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

       3. Право на субсидію мають ті родини, у яких опалювальна, а не загальна, площа житла не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

       Якщо член домогосподарства не має доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

       1. На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

       2. Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, потрібно сплатити за фактично спожитий обсяг - 120 грн,

       3. Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

       Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вирішує призначити чи відмовити в призначенні субсидії даній категорії громадян, виходячи з конкретних обставин, що склалися. 

       Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості.

       Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді субсидію в Україні домогосподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах.

       Також нагадуємо, що відповідно нових правил отримання житлових субсидій, які діють з травня 2018 року, громадянам, які мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати обов»язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн ), субсидія на наступний строк не призначається. Поновлення субсидії можливе лише після погашення заборгованості протягом 2 місяців з моменту припинення надання субсидії та предоставлення до органу соцзахисту оригінали квитанцій про оплату.

       Дані щодо наявності і суми простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов»язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, витрат на управління багатоквартирним будинком визначаються і надаються надавачами комунальних послуг.

 

Управління соціального захисту

населення Козелецької РДА