Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Соборний ярмарок у Козельці

24 вересня 2018

     На Соборній площі Козельця 23 вересня розгорнувся Соборний ярмарок, що традиційно відбувається у вересні, починаючи з 2003 року. Цьогорічний ярмарок приурочений 75-й річниці вигнання нацистських окупантів з Козелеччини та святкуванню Дня селища Козелець.

     Гостей та жителів району привітали голова райдержадміністрації Володимир Швед, заступник голови районної ради Катерина Биковець, Козелецький селищний голова Олена Дмитренко, заступник голови обласної ради Арсена Дідур, віце президент українського союзу промисловців та підприємців Володимир Саченко, голова Чернігівського земляцтва у м.Києві Віктор Ткаченко, голова Козелецького відділення земляцтва у м.Києві Михайло Гриценко, депутат обласної ради Микола Дейкун, заступник начальника 169 навчального центру смт Десна Володимир Оленчук.

     Свято розпочалося з проходження у національному вбранні колективів територіальних громад, підприємств, організацій та установ району. Учасники параду-демонстрації підготували міні-вистави та вразили глядачів справжнім театралізованим дійством, яке, без сумніву, можна назвати родзинкою Соборного ярмарку.

     Після урочистого відкриття на гостей свята чекали конкурси на кращу садибу та «Картопля – королева полів», шоу безпілотників, показові виступи кінологів, безкоштовна лотерея, майстер-класи «Територія творчості», виставки «Козелецькі меридіани туристичної феєрії» та «Відомі невідомі козельчани», спортивні змагання з волейболу на кубок Соборного ярмарку та жвава ярмаркова торгівля.

     У ході торгівлі представлений широкий асортимент сільськогосподарської, промислової продукції, споживчих товарів та виробів народних умільців близько 200 виробників, з яких 20 - у галузях сільського господарства, садівництва, виноградорства і квіткарства, 10 майстрів декоративно-прикладного мистецтва та інші.

      На центральній площі селища розгорнулися цілі містечка. Гості свята мали нагоду оглянути і придбати різні вироби на будь-який смак: з дерева, текстилю та трикотажу, гончарні та солом’яні вироби, ляльки-мотанки, саморобні жіночі прикраси та віночки, розписні дошки та тарілка, сувеніри та картини, ознайомитися з традиціями рідного краю.

    Самобутність Козелеччини була представлена у стилізовано обладнаних старовинних подвір’ях і світлицях, у барвистих рушниках і вишиванках, різьблених меблях, солом’яних брилях і кошиках, діжечках, косах, граблях, картинах та свищиках, у смачних стравах української національної кухні.

 За найкраще оформлення І місце отримала Козелецька об’єднана територіальна громада, ІІ - Чемерська територіальна громада, ІІІ - Ничогівська територіальна громада. Заохочувальні винагороди отримали Пархимівська та Мостищенська територіальні громади.

     І місце за оригінальне і яскраве представлення колони посіла Одинцівська сільська рада, ІІ - зразковий танцювальний колектив "Територія твого танцю", ІІІ - Козелецька селищна рада. Заохочувальні призи одержали управління соціального захисту населення РДА, народний хоровий колектив РБК "Льоноцвіт", зразковий хореографічний колектив РБК "Антошка", Козелецька районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості, Козелецька ЦРЛ, КНП КРР «Козелецький РЦ ПМСД", Козелецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, Ничогівська сільська рада, Чемерська сільська рада, Омелянівський, Патютинський, Булахівський старостинські округи.

     Переможцями конкурсу "Картопля - королева полів" стали Козелецька селищна рада (І місце), Чемерська сільська рада (ІІ місце), Ничогівська сільська рада (ІІІ місце).

     У змаганнях з волейболу на кубок Соборного ярмарку першість виборола команда "Big Pol" (с.Калитянське), ІІ - "Десна" (смт Десна), ІІІ - "Ніжин" (м.Ніжин). Команди-призери отримали грамоти та медалі, команда-переможець здобула почесну нагороду - пам’ятний кубок.

    Яскраву естрадно-розважальну програму для гостей підготували найкращі місцеві колективи художньої самодіяльності, які чарували неперевершеними елегантними оркестровими мелодіями, запальними народними піснями, національними танцями, хореографічними композиціями. Святкову атмосферу, піднесений настій присутнім подарував козацький ансамбль з м.Київ, пісні якого переносили глядачів у славне історичне гетьманське минуле, яким сповнена і козелецька земля.

      Розважальні ігри були організовані не лише для дітей, а й для дорослих. Наймолодших учасників свята безкоштовно катали на конях, а ще вони мали змогу досхочу побавитися на різноманітних атракціонах та пострибати на батуті.

      Загалом свято вдалося на славу! Усі залишилися щасливі та задоволені. Адже немає межі щедрості та гостинності українського народу, яких об'єднало шанування традицій та любов до України.

 

 

Фото Ігоря Сенченка

Головний спеціаліст з інформаційної
діяльності та комунікацій з громадськістю