Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Чернігівщина відзначила День Десни

10 вересня 2018

Річка Десна - головна героїня безлічі пісень, віршів та поем українських класиків. Досить лише пригадати пісню наших земляків Василя Нестеренка на слова Євгена Улізька "Чи були ви у нас на Десні". Річка в басейні якої проживає близько двох мільйонів українців. Річка, що є однією з найбільших приток Дніпра. ЇЇ значення важко переоцінити, тому, безумовно, річка Десна заслуговує на своє іменне свято - День Десни.

Ініціатива заснування такого дня належить Деснянському басейновому управлінню водних ресурсів та NGO "For The Desna River Revival" (ГО "За відродження Десни"). Ідею підтримали Державне агенство водних ресурсів України, громадська рада при Держводагенстві, Чернігівська облдержадміністрація та Чернігівська міська рада.

Основна мета свята - екологічне виховання, зміна ставлення населення до водних ресурсів, привернення уваги органів влади, представників бізнесу та громадських організацій до екологічних проблем водних об’єктів і пошуку шляхів їх спільного вирішення.

У суботу, 8 вересня, Чернігівщина спільно з Київщиною та Сумщиною вперше відсвяткували цей новий "день" найбільшої річки Лівобережної України. Основні заходи розгорнулися у сквері імені Богдана Хмельницького в місті Чернігові.

У ході офіційної частини дійства урочисто відзначили переможців конкурсів «Десна в об’єктиві», «Кращий логотип свята», «Краща стаття екологічного спрямування». Також у сквері розгорнулася алея майстрів, виставка робіт фіналістів фотоконкурсу та дитяче AQUA-містечко. Функціонували різноманітні майстер-класи на річкову тематику, досліди під мікроскопом, аніматори, аквагрим, ART-сушка дитячих малюнків, фотозона та багато іншого. Для всієї родини атмосферу грандіозного дійства створювали кращі артисти міста під час концертної програми “Десно моя синьоока”.

Читати також: Переможців та фіналістів фотоконкурсу "Десна в об’єктиві" визначено

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами районної газети "Новини Придесення",
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації