Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів?

03 серпня 2018

У зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, що призвела до тимчасової окупації частини території України, а також до того що на сході України гинуть, отримують поранення та зазнають різних видів насильства діти. КМУ затвердив Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (постанова КМУ від 05.04.2017 року №268).

         Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1) отримала поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства;

3) була викрадена або незаконно вивезена за межі України;

4) залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

5) незаконно утримувалася, у тому числі в полоні.

Наслідками воєнних дій і збройних конфліктів для дитини можуть бути одна, кілька або всі обставини, зазначені в пункті 3 цього Порядку. Під час надання дитині статусу заявником визначається обставина, яка мала найбільший негативний вплив на стан здоров’я та розвиток дитини.

Статус надається органом опіки та піклування за місцем реєстрації (обліку) дитини як внутрішньо переміщеної особи, а також за місцем проживання (перебування) дитини у населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.

За інформацією відділу освіти, культури і туризму,
сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації