Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Відбулася персональна виставка картин художника Григорія Любенка

26 липня 2018

У Козелецькому музеї ткацтва Чернігівщини 26 липня відбулася персональна виставка місцевого художника Григорія Любенка під назвою "Козелеччина - мій рідний край". Привітала Григорія Любенка заступник голови районної державної адміністрації Віра Жидкова, яка підкреслила, що на виставці представлені надзвичайно теплі та прекрасні картини, які викликають захоплення чудовими, подекуди невидимими в буденності, краєвидами Козельця. Вони надихають на гарні, патріотичні почуття - любити, шанувати свій мальовничий, рідний край, передають живу красу, закарбовану у часі почуттями митця.

Сьогодні на виставці представлено 66 різножанрових полотен, які виконані акварельними, олійними фарбами та олівцем. Художнім творам Григорія Любенка властивий високий професіоналізм, тонке відчуття довершеності природи в усіх її проявах. Картини вражають своєю майстерністю і захоплюють багатоманітністю кольорів та відтінків навколишнього матеріального світу, і водночас безмовно розповідають про духовну глибину і відчуття внутрішнього світу людини, передають глядачеві настрій спокою і рівноваги, терпеливої закоханості у свою Батьківщину.

З біографією художника ознайомла учасників заходу директор Козелецького музею історії ткацтва Чернігівщини Лариса Бригинець. Вона, зокрема, зазначила, що народився Григорій Любенко у 1957 році в с.Рикові на Козелеччині. Свою художню діяльність розпочав у 1990 році, організувавши художню майстерню у Козелецькому районному Будинку культури, в якому працював десять років. З 1991 року до 2003 року очолював художне об'єднання «Палітра». З 2000 року до 2016 року працював художником-оформлювачем у закритому акціонерному товаристві «Побутсервіс». На сьогоднішній день повністю присвячує себе творчій діяльності. Починаючи з 2000 року вдосконалює техніку роботи з каменем «Габро», виконує багато портретів, пейзажів, геральдики, ритуальної атрибутики.

З під його пензля виходять чудові полотна, які постійно демонструються на різних виставках - районних, обласних, всеукраїнських. За неперевершені картини майстра відзначали дипломами І та II ступенів та неодноразово грамотами. Григорій Любенко брав участь у виставці до святкування 1300-річчя Чернігівської губернії у м.Києві (1992 р.), а також у Всеукраїнській виставці в Українському будинку художника (м.Київ). Він є автором чотирьох персональних виставок у Козелецькому музеї ткацтва Чернігівщини.

Картини Григорія Любенка знаходяться у приватних колекціях осіб України, а також за кордоном, у таких країнах як: Ліван, Німеччина, Чувашія, Росія, Польща, Італія та інших. Григорія Любенка прийшли підтримати, привітати та ближче познайомитися з живописними шедеврами його творчості рідні, друзі та шанувальники. З найщирішими побажаннями творчих успіхів та плідної роботи звернулися до художника в.о директора Козелецької центральної бібліотечної системи Любов Чолован, члени творчого об'єднання "Остерські весни" Людмила Садова та Леонід Луцюк, поетеси Лідія Ковальчук, Парасковія Набільська.

Директор Козелецької дитячої музичної школи Людмила Петренко і викладач Козелецької дитячої музичної школи Зінаїда Пузирна привітали автора виставки виконанням українських музичних творів та подарували присутнім чарівний сольний спів під акомпанемент піаніно.

Головний спеціаліст з інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю