Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Дитинство за колючим дротом

11 квітня 2018

У Козелецькій районній дитячій бібліотеці 11 квітня відбувся урок історії під назвою «Дитинство за колючим дротом» приурочений Міжнародному дню визволення в’язнів нацистських таборів.

Завідувач Козелецької районної дитячої бібліотеки Любов Чолован розповіла школярам про жорстокі насильства над людьми, зокрема і над жінками та дітьми, у концтаборах смерті, спричинені звірячою ідеологією нацизму, що мав на меті знищення «расово неповноцінних», під час Другої світової війни. Присутні переглянули документальний відеофільм про перебування в’язнів у нацистських таборах. Любов Чолован продемонструвала дітям автобіографічну повість «Впоперек ночі» місцевого письменника Івана Шевченка, малолітнього в’язня нацизму, який описав у ній спогади про перебування у німецькій неволі.

«Лише через 46 років після Другої світової війни почали вшановувати людей, які пройшли страшні катування і випробування у нацистських концтаборах. Адже радянська влада ставилася до них майже як до зрадників. А насправді ті, хто вижив за колючим дротом, героїчно відбудовували Батьківщину після воєнної розрухи, виховували дітей гідними людьми. Багатьох колишніх в’язнів концтаборів уже немає серед живих, та ми маємо вшановувати пам’ять усіх, хто пережив лихоліття війни, тортури, знущання, щоб ніколи більше не повторилися жахіття, пережиті старшим поколінням» - зазначила заступник начальника відділу освіти, культури і туризму, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Сенченко.

Людмила Сенченко закликала школярів читати книжки, вивчати історію, щоб мати знання, світогляд, щоб бути розумними і добрими, бо тільки тоді можна створити добрий світ і припинити будь-які війни.

Для всіх відвідувачів Козелецької районної дитячої бібліотеки у читальному залі розгорнута виставка «Міжнародний день звільнення в’язнів фашистських концтаборів», де можна ознайомитися з художньою та документальною тематичною літературою і фотоматеріалами.

Відділ інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації