Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Голова райдержадміністрації Володимир Швед у складі офіційної делегації від області відвідав Німеччину

13 березня 2018

Минулого тижня голова райдержадміністрації Володимир Швед у складі офіційної делегації від Чернігівщини відвідав Німеччину. До складу делегації, яку очолював народний депутат України Олег Дмитренко, увійшли керівники Бобровицького і Срібнянського районів, головні лікарі обласних протитуберкульозного та онкологічного диспансерів, представники інститутів громадянського суспільства та засобів масової інформації.

Триденна програма розпочалася в Берліні із зустрічі в посольстві України в Німеччині. Другий секретар посольства Олександр Гончарук ознайомив учасників делегації з діяльністю дипломатичної установи, яка займається питаннями двосторонніх відносин між державами, видачею віз, правового захисту та підтримки громадян своїх країн, участі у міжнародних конференціях, ведення переговорів.

Учасники делегації побували у берлінському представництві Карітас Інтернаціоналіс-конфедерації 164 регіональних католицьких допомогових служб, організацій соціальної роботи та міжнародного розвитку, які працюють більш ніж у 200 країнах усього світу.

Гості з Чернігівщини відвідали найбільший у світі 52-ий Міжнародний туристичний ярмарок у Берліні ITB Berlin 2018, який проходив з 7 по 11 березня. У ньому взяли участь 110 тисяч фахівців із 186 країн світу. Протягом двох днів ярмарок був відкритий для широкого загалу. Традиційно на ярмарку була представлена і Україна. Участь у цьому ярмарку має велике значення для зміцнення позиції України на міжнародному туристичному ринку, підвищення поінформованості зацікавлених сторін, збільшення потоку іноземних туристів. Огляд української експозиції та представлення її регіонів засвідчило досить значний, але ще не використаний потенціал Чернігівщини на туристичному ринку.

Цікавою була тематика так званого медичного туризму і перспективи його розвитку в Україні, зокрема на Чернігівщині. Адже іноземців приваблює більш низька вартість лікування та діагностики в нашій країні одночасно з висококваліфікованою медичною допомогою, менший термін очікування у порівнянні зі своєю країною. Перспективність цього напрямку підтверджує ряд звернень громадян інших держав за медичною допомогою в Чернігівський обласний онкологічний диспансер. 

Відвідала делегація у м.Потсдам клініку ім. Ернста фон Бергмана, яка спеціалізується на лікуванні раку у дорослих пацієнтів, де зустрілися з керівником клініки з гематології, онкології та паліативної допомоги професором, доктором медицини Георгом Машмейєром.  Побували чернігівці у берлінській клініці ім. Еміля фон Берінга (лікування хворих на туберкульоз) та клініці ім. Карла Тіма в місті Котбус, де зустрілися з головним лікарем, доктором медицини Гергом Швабе і представниками мерії міста. На зустрічах у всіх лікувальних закладах обговорювались перспективи співпраці, досвід німецької медицини та застосування його в нашій країні.

Відвідала делегація невелике підприємство "GAB - Gesellschaft fur arbeits - und berufsforderung MBH", котре в перекладі можна назвати Спілкою сприяння зайнятості. Підприємство існує відповідно до державної програми. Його працівники готують до відправки за кордон як гуманітарну допомогу техніку, обладнання, що були у вжитку. Серед таких речей багатофункціональні медичні ліжка, тумбочки, шкільні парти та інше. Усі ці речі знаходяться у відмінному стані.  

Частина цих речей надходить і в Україну. Організацією їх пошуку в Німеччині, вивченням наших потреб на такі речі, доставкою та розподілом їх в Україні займається місія Євангельских християн-баптистів «Милосердя та духовне відродження» (м.Чернігів). Місія особливу увагу звертає на те, щоб усі ці речі були доставлені та використовувалися виключно за призначенням.

Українська делегація побувала у містечку Лобеталь у місії Ukraine-Hilfe (допомога Україні), яка займається збором і відправкою гуманітарних вантажів в Україну і співпрацює з місією Євангельских християн-баптистів «Милосердя та духовне відродження». Приємно усвідомлювати, що в далекій від нас Німеччині є стільки небайдужих людей, які переймаються проблемами України, хочуть надати посильну допомогу тим, хто опинився у складних життєвих обставинах, в тому числі переселенцям з окупованих територій на сході України.

Поїздка у ФРН сприяла налагодженню нових стосунків з німецькими партнерами, плануванню нових напрямків роботи.

За матеріалами Срібнянської районної газети
Фото Сергія Бебика