Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Вшанували пам'ять духовного батька нації

09 березня 2018

З нагоди 204 річниці від дня народження Тараса Шевченка у сел.Козелець 09 березня біля пам’ятника Кобзареві відбувся мітинг, у якому взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Заславський, заступник голови районної ради Катерина Биковець, секретар Козелецької селищної ради Наталія Лугина, представники організацій, установ, підприємств,  громадських організацій району, жителі селища.

Звертаючись до присутніх, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Заславський зазначив, що Україна в особі Тараса Шевченка має поета, рівного якому немає за його значенням в історії духовної культури та роллю в об’єднанні української нації; його геній, самопожертва і всеохоплююча любов до України залучили всі скарби народного духу, всю героїку народної історії до процесу національного відродження.

«Своєю творчістю Тарас Шевченко, як ніхто інший, прагнув розбудити національну свідомість українців. І сьогодні надзвичайно актуально, як заклик до боротьби, свободи, самоствердження, перемоги і уславлення патріотів-героїв, які відстоювали і відстоюють незалежність України, гідність і честь нації звучать полум’яні рядки: «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!», – наголосив Юрій Заславський.

До уваги учасників заходу була представлена літературна композиція «Чернігівщина в житті Тараса Шевченка», підготовлена завідувачем Козелецької районної дитячої бібліотеки Любов’ю Чолован. Активні читачі бібліотеки Ольга Остапенко, Олеся і Анна Ковальчуки, Дарина Волкова прочитали поезії Кобзаря, а Максим Лоза розповів про перебування Шевченка на Чернігівщині, зокрема на Козелеччині. Власні вірші «Віщий сон» і «Гімн патріота» прочитав Петро Дем’янчук – керівник гуртка Козелецького будинку творчості дітей та юнацтва.

У виступах цього дня лейтмотивом звучало, що Шевченко, залишивши українцям свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу пам'ять про себе,  і досі пробуджує любов до своєї Батьківщини, кличе сильних на подвиги, вселяє у слабких надію і віру.

Під мелодії українських композиторів на твори поета, що виконав духовий оркестр відділу культури і туризму райдержадміністрації, учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації