Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

«І він летить на отчу Україну, за крила взявши пензля і перо»

07 березня 2018

До дня народження Тараса Шевченка бібліотекарі відділу обслуговування Козелецької центральної бібліотеки підготували та провели з учнями 10-А(класний керівник Леся Пащенко) та 11-А (класний керівник Лариса Бондаренко) класів Козелецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3 літературно-мистецький вечір «І він летить на отчу Україну, за крила взявши пензля і перо».

У вступному слові бібліотекарі підкреслили, що доля Тараса і доля України невіддільні, бо Шевченко жив Україною, за неї страждав, для неї гартував свою волю, для пробудження і визволення української нації писав своє неопалиме безсмертне слово, утверджуючи віковічне прагнення народу до волі.

Учениці Марія Василенко, Анна Ліскович, Анна Ричок, Валерія Судак, Аліна Ткаченко, Інна Чумак, Олеся Шангерей розповіли про дитячі та юнацькі роки Тараса, його творчий шлях; уявно мандруючи поетовими шляхами, зупинилися в розповідях про холодні каземати Петропавлівської фортеці та заслання. Ведучі наголосили, що мистецька спадщина Тараса Шевченка як художника вражає: живописні полотна (пейзажі, портрети, малюнки, офорти та ескізи) за рівнем досконалості стоять у ряду кращих світових здобутків художньої культури, а поезії Шевченка напрочуд мелодійні. Старшокласники прослухали улюблені багатьма поколіннями пісні на слова Шевченка, переглянули відеофільми «Дитинство Тараса Шевченка», «Т.Г. Шевченко – художник», «Думка» (за мотивами однойменного вірша Т. Шевченка).

У заключному слові бібліотекар школи Раїса Сокіл зазначила: «Шевченко – це духовний символ України. Із дитячих літ убираємо ми в душу його полум’яні пророчі рядки. Великий Кобзар і сьогодні незримо присутній у нашому житті, звертається до нас усіх зі своїми безсмертними думками, бо й справді став «душею рідного народу».

За повідомленням Козелецької центральної бібіліотеки