Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

1 березня – Всесвітній день цивільної оборони

02 березня 2018

Всесвітній день цивільної оборони відзначається 1 березня. Саме цього дня у березні 1972 року набрав чинності статут Міжнародної організації цивільної оборони (МОЦО).

У 1931 році з ініціативи декількох держав французький генерал медичної служби Жорж Сен-Поль заснував у Парижі «Асоціацію Женевських зон» — «зон безпеки» для створення за допомогою двосторонніх і багатосторонніх угод локальних зон безпеки у всіх країнах.

Згодом Асоціація була перетворена в Міжнародну організацію цивільної оборони (МОЦО). У 1972 році МОЦО отримала статус міжурядової організації. Зараз державами-членами МОЦО є 53 країни, 16 держав мають статус спостерігачів, крім того 15 організацій є асоційованими членами МОЦО.

У нашій області питаннями забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту займаються Управління ДСНС України в Чернігівській області, Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи  Чернігівської обласної державної адміністрації, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області та структурні підрозділи в містах та районах.

Саме фахівці зазначених установ на сьогоднішній день вирішують комплекс завдань, покладених на систему цивільного захисту.

З нагоди Всесвітнього дня цивільної оборони 1 березня відбулися заходи на базі Коледжу транспорту та комп’ютерних технологій. Студентам коледжу прочитана лекція на тему «Особливості кліматично-географічного розташування Чернігівської області та види надзвичайних ситуацій, характерні для регіону».

За повідомленням Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області