Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Селекторна нарада з питань запровадження нового механізму відшкодування підприємствам житлово-комунального господарства пільг та субсидій

09 лютого 2018

Голова райдержадміністрації Володимир Швед узяв участь у селекторній нараді, яку 9 лютого провів  заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Сергієнко.  У режимі  відеоконференцзв’язку керівники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, Головного управління Державної казначейської служби в області, голови райдержадміністрацій, керівники і представники об’єднаних територіальних громад, комунальних підприємств області та районів розглянули питання запровадження нового механізму відшкодування підприємствам житлово-комунального господарства пільг та субсидій, наданих населенню на оплату їхніх послуг.  
Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, Уряд з 1 січня в Україні запровадив новий механізм відшкодування пільг та житлових субсидій підприємствам ЖКГ. Проте дуже важливо, щоб ця система запрацювала на практиці та не мала негативних наслідків для надавачів і споживачів послуг.
Головними проблемами учасники заходу назвали питання цільового призначення коштів, відсутність ліцензій на надання послуг та підготовка підприємствами реєстрів обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг, що підлягають перерахуванню (через відсутність інструкції існують різні підходи до їх заповнення).
Згідно з вимогами затвердженого Міністерством фінансів України Порядку підприємства тепло-, водопостачання та водовідведення можуть спрямовувати кошти, компенсовані за пільги і субсидії, тільки на оплату спожитих енергоносіїв та грошових зобов’язань із податків, зборів, платежів до державного бюджету. Сплачувати цими коштами податок на додану вартість, кредитні зобов’язання, заробітну плату, розраховуватися за матеріали, в тому числі паливо-мастильні, послуги підрядних організацій вони не мають права. Такі ж вимоги встановлені й до підприємств газо- та електропостачання. Без внесення відповідних змін у законодавство для врегулювання своєчасного отримання компенсації за надані послуги підприємства житлово-комунальної галузі області просто не зможуть здійснювати господарську діяльність.
Тому обласна державна адміністрація направила звернення до Міністерства фінансів України щодо надання методологічної допомоги та внесення змін до нормативних актів, що регламентують фінансування видатків місцевих бюджетів на виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету.
За інформацією Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації, в 9 районах області окремі надавачі послуг з водопостачання та водовідведення працюють без ліцензій. Окрім того, що такі підприємства не мають права здійснювати зазначену діяльність, згідно із запровадженими нормами тепер вони не зможуть отримувати компенсацію за пільги і житлові субсидії. Аби врегулювати це питання, щоб люди не залишилися без води, Сергій Сергієнко доручив головам райдержадміністрацій спільно з керівниками підприємств, що надають неліцензовані послуги, у тижневий термін вжити заходів для отримання ними відповідних дозволів.
Представники комунальних господарств району висловили бачення щодо вирішення порушених під час відеонаради проблемних питань, які наразі виникають у процесі застосування нових вимог законодавства до проведення розрахунків за пільгове споживання житлово-комунальних послуг населенням.
Голова райдержадміністрації Володимир Швед закликав керівників управління соціального захисту населення райдержадміністрації, сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації, Управління Державної казначейської служби України у Козелецькому районі Чернігівської області, комунальних господарств налагодити співпрацю з проведення процедури відшкодування підприємствам житлово-комунального господарства пільг та житлових субсидій, наданих населенню.
Довідково
Ліцензії на послуги з тепло-, водопостачання і водовідведення видає обласна державна адміністрація. Отримати необхідну консультацію з цього питання можна в Департаменті ЖКГ та ПЕК ОДА за телефоном (0462) 77-41-05, коштує дозвіл біля 180 гривень.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації