Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://kozadm.cg.gov.ua/old
back

Стан освітньої галузі району

08 лютого 2018

У  2017-2018 навчальному році у районі функціонує 25 загальноосвітніх навчальних закладів (20 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 2 загальноосвітні школи І-ІІ ступенів Козелецька гімназія №1, Остерська гімназія, Деснянський навчально-виховний комплекс,) з контингентом 4071 учнів.

З метою забезпечення рівного доступу осіб, у тому числі з особливим освітніми потребами до якісної освіти, створення умов для здобуття якісної загальної середньої освіти, впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання, поглибленого вивчення окремих предметів, забезпечення всебічного розвитку особи, рішенням чотирнадцятої (позачергової) сесії сьомого скликання Козелецької районної ради від 22 серпня 2017 року було створено Козелецький освітній округ у складі двох опорних закладів:

  • Козелецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3, до якої ввійшли 4 філії (Скрипчинська філія І-ІІ ступеня, Лихолітська філія І-ІІ ступеня, Красилівська філія І-ІІ ступеня, Пархимівська філія І ступеня);
  • Козелецька гімназія №1, до якої ввійшли 4 філії (Бобруйківська філія І-ІІ ступенів, Риківська філія І-ІІ ступенів, Савинська філія І ступеня, Єрківська філія І ступеня).

Рішенням вісімнадцятої сесії сьомого скликання Остерської міської ради від 14.07.2017 р. № 378 було створено Остерський освітній округу, опорним закладом якого стала Остерська гімназія.

Деснянську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів та Деснянську гімназію реорганізовано (шляхом злиття) у Деснянський навчально-виховний комплекс «Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня» та створено позашкільний навчальний заклад «Центр творчості дітей та юнацтва».

Для забезпечення права громадян на дошкільну освіту в районі функціонує 24 дошкільних навчальних закладів, з них 7 – у міській місцевості, 17  – у сільській. У них виховується 1182 дітей дошкільного віку, що становить 96% від загальної кількості дітей дошкільного віку.

      Здійснено заходи по ремонту покрівлі приміщення бібліотеки Козелецької гімназії № 1,  в якому у подальшому створено 2 додаткові групи на 40 місць Козелецького ДНЗ № 1.

Усі діти віком від 3 до 6 років охоплені дошкільною освітою в дошкільних навчальних закладах, в тому числі і 5-річки, що становить 100%. В усіх дошкільних закладах створено консультаційні пункти для батьків, діти яких не відвідують дошкільні заклади.  

У 2017 році було  забезпечено 100% безкоштовний підвіз учнів до навчальних закладів району.

З метою забезпечення організованого безкоштовного підвозу учнів за рахунок співфінансування у 2017 році придбано шкільний автобус марки «Мрія» для Козелецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, автобус для навчальних закладів Кіптівської сільської ради, автобус для Морівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Деснянської селищної ради.

З метою переобладнання газових котелень на твердопаливні у 2017 році     придбано та встановлено твердопаливні економічні котли з високим ККД в Білейківській, Данівській, Чемерській та Патютинській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів, Козелецькій гімназії № 1. Придбано блочно-модульну котельню на твердому паливі для Сираївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

За рахунок коштів Олексіївщинської сільської ради проведено заміну твердопаливного котла в Єрківській філії І ступеня  Козелецької гімназії № 1.

У 2017 році проведено заміну теплотрас в Патютинській, Чемерській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів, здійснено капітальний ремонт системи опалення Тужарської ЗОШ І-ІІ ступенів, реконструйовано систему опалення з гідросистемою очищення Новошляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Проведено заміну вікон на металопластикові в Козелецькому МНВК та частково у Патютинській ЗОШ І-ІІІ ступенів, у початкових класах Деснянського НВК.  За рахунок коштів державного бюджету проведено частковий капітальний ремонт приміщення Остерського дошкільного навчального закладу №1 «Оленка». Забезпечено поточний ремонт актової зали, ремонт підлоги  І та ІІІ поверхів, поточний ремонт водопостачання Деснянського НВК. 

Було запроваджено та організовано стовідсоткове безкоштовне харчування учнів 1-4 класів,  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у закладах підпорядкованих райдержадміністрації (60% коштів місцевого бюджету в Деснянській селищній раді, 50%  –  у Кіптівській сільській раді). У Тужарській ЗОШ І-ІІ ступенів, що розміщена в зоні безумовного(обов’язкового) та гарантованого добровільного відселення, навчається 32 учні, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Здійснено заходи щодо зміцнення матеріально - технічної бази харчоблоків їдалень. Проведено поточні ремонти їдалень навчальних закладів.   За рахунок коштів державного бюджету придбані електричні плити, холодильне обладнання. У їдальнях Прогресівської, Вовчківської, Новошляхівської шкіл було встановлено місцеві водонагрівачі. Придбано нові меблі  для  їдалень Прогресівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  Патютинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Придбано обладнання для їдальні Деснянського НВК, Морівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Протягом 2017 року з метою зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів було придбано комп’ютерну та мультимедійну техніку. В Остерській гімназії були придбані та встановлені сучасні технічні засоби навчання для кабінетів фізики, хімії, біології, географії.

У січні 2017 року сесією районної ради прийнято програму «Про забезпечення житлом педагогічних працівників району на 2017-2021 роки».

За повідомленням відділу освіти райдержадміністрації