Козелецька РДА
   Анонси                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 Звіти голови РДА

                 Назад

                 ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ГОЛОВИ КОЗЕЛЕЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ВОЛОДИМИРА ШВЕДА ЗА ПІДСУМКАМИ РОБОТИ У 2016 РОЦІ
                 
                 
                 ВІДКРИТІСТЬ І ДОСТУПНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВЛАДИ
                 
                 

                 З метою створення умов для більшої відкритості та прозорості процесів державного управління, підвищення громадської свідомості та активності, а також налагодження співпраці з громадськістю у районі ведеться робота з налагодження зв’язків між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства; створення належних умов для розвитку інститутів громадянського суспільства; сприяння розвитку волонтерського руху, благодійництва і меценатства.

                 У районі зареєстровано 57 громадських організації та 74 політичних партії. Активно працюють у районі фізкультурно-спортивна організація «Авангард», Громадська організація «Федерація футболу», районна організація ветеранів України, районна Спілка ветеранів Афганістану України, Козелецька районна організація «ГРІМ», Громадська організація «Остерський жіночий рух «Довіра», районна громадська організація «Укроп», районна громадська організація «Футбольна команда «Ветеран», профспілкові організації, благодійний фонд «Сираївська громада», благодійний фонд «Омелянівська громада», Козелецький благодійний фонд «Вітрила Міклухо-Маклая».

                 У районній раді сформовано 6 політичних фракцій («Наш край» (9 депутатів), БПП «Солідарність» (7 депутатів), Аграрна партія України (7 депутатів), ВО «Батьківщина» (5 депутатів), «Укроп» (4 депутати), Радикальна партія Олега Ляшка (3 депутати).

                 Органи виконавчої влади взаємодіють з громадськими організаціями щодо проведення спільних заходів, налагоджують механізм громадських обговорень з метою розв’язання нагальних потреб громадян.

                 Для налагодження ефективного діалогу з громадськістю, об'єктивного інформування громадян про роботу державних органів щодо прийняття рішень та розпоряджень працює офіційний веб-сайт райдержадміністрації, де висвітлюється і постійно оновлюється інформація про діяльність органів виконавчої влади, нормативно-правові акти, про заходи з реалізації програм соціально-економічного та гуманітарного розвитку району, новини району, інформація відділів і структурних підрозділів райдержадміністрації; розміщуються актуальні повідомлення, контактна інформація, відомості про керівництво, звіти фінансових органів, інформація для учасників АТО та їх родин, для громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів ведення антитерористичної операції; постійно анонсуються заходи, що проводить районна держадміністрація з метою залучення громадськості до участі в них.

                 З метою створення умов для більшої відкритості та прозорості процесів державного управління наради, засідання, заходи, що організовуються та проводяться відділами, структурними підрозділами райдержадміністрації, часто проходять за участі представників засобів масової інформації та громадськості, на веб-сайті райдержадміністрації створено рубрику «Громадське обговорення», а при райдержадміністрації діє тимчасово дорадчий орган – Громадська рада. Голову громадської ради введено до складу колегії райдержадміністрації. Протягом 2016 року члени Громадської ради брали участь у громадських слуханнях, під час яких обговорювались проблемні питання району та плани заходів щодо їх вирішення. Діяльність Громадської ради висвітлюється на веб-сайті райдержадміністрації в рубриці «Громадська рада».

                 Райдержадміністрація спільно з іншими органами виконавчої влади, дотримуючись принципів відкритості й прозорості публічної влади, сприяє зміцненню зв’язків із засобами масової інформації, надає повну і неупереджену інформацію у пресі. У районній газеті «Новини Придесення» постійно висвітлюється інформація про діяльність виконавчої влади та органів самоврядування, проекти регуляторних актів, актуальні питання життя району, підсумки та перспективи соціально-економічного розвитку, районні заходи, виступи керівників районних служб, управлінь, відділів.

                 
                 
                 РОЗГЛЯД ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
                 
                 

                 Загалом за 2016 рік до райдержадміністрації надійшло 645 письмових звернень громадян переважно щодо питань соціального захисту (призначення субсидій, допомоги малозабезпеченій родині, виплати коштів та ін.), комунального господарства (очищення доріг від снігу, ремонт доріг, встановлення дорожнього знаку), власності на землю (продаж, оренда, отримання державних актів), діяльності медзакладів, медустанов, транспорту та зв’язку та інші.

                 За 2016 рік питому вагу із загальної кількості звернень становили питання соціального захисту (59,7%). В основному це питання отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

                 На другому місці за актуальністю питання комунального господарства (8,1%). Звернення стосувались питання очищення доріг від снігу, ремонту доріг, відновлення газопостачання, перерахунку вартості послуг газопостачання, спилювання дерев, спалювання сміття, ремонту будинків, встановлення інформаційних знаків та інші. Такі звернення надходили від мешканців с.Данівка, с.Лихолітки, с.Берлози, с.Тарасів, сел.Козелець, с.Часнівці та іногородні. По 5,4% і 5,3% від загальної кількості звернень стосувалися аграрної політики та питань освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної та інтелектуальної діяльності.

                 Питання транспорту і зв’язку склали 4,6%, в основному стосувалися відсутності маршрутного таксі в сел.Козелець, закриття автостанції, транспортного сполучення та інші. Найчастіше такі питання порушували мешканці с.Привітне, с.Тополі, с.Бобруйки, сел.Козелець та іногородні.

                 У зверненнях громадян 2,5% питань від загальної кількості порушено щодо праці і заробітної плати (м.Остер, с.Новий Шлях, с.Берлози, с.Часнівці, с.Євминка, с.Красилівка), 2,3% – охорони здоров’я (м.Остер, сел.Козелець, с.Данівка, с.Будище), 1,7% – сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, спорту (м.Остер, сел.Козелець, сел.Десна, с.Кіпті), по 1,5% – житла та забезпечення дотримання законності, охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян (м.Остер, сел.Козелець, с.Крехаїв, с.Данівка, с.Пушкарі, с.Соколівка, с.Омелянів, іногородні), 1,1% – екології та природних ресурсів (щодо забруднення р.Остер), 0,9% – діяльності місцевого самоврядування (реєстрації договору оренди майна, прописки), 0,3% – фінансової, податкової, митної політики та діяльності місцевих органів виконавчої влади (с.Данівка, с.Чемер). Під особливої увагою перебувають пропозиції, заяви і скарги учасників АТО, членів сімей загиблих військовослужбовців. За звітний період до районної державної адміністрації надійшло 11 таких звернень, 3 з яких вирішено позитивно, по решті надано роз’яснення.

                 44,6% звернень вирішено позитивно, 50% громадян, які звернулися до органів виконавчої влади, надано роз’яснення, решта отримали відповіді згідно ст.7, 8 Закону України «Про звернення громадян».

                 
                 
                 ОРГАНІЗАЦІЙНО-КАДРОВІ ПИТАННЯ
                 
                 

                 Уся організаційна робота районної державної адміністрації протягом звітного періоду зосереджувалась на питаннях здійснення повноважень, наданих Законом України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», виконання Указів і розпоряджень Президента України, розпоряджень та доручень голови обласної державної адміністрації, програм соціально-економічного розвитку та бюджету, цільових програм, затверджених планів і заходів щодо забезпечення життєдіяльності територій.

                 У планах роботи райдержадміністрації знайшли відображення, насамперед, актуальні питання соціально-економічного розвитку території або окремих галузей, що потребують розгляду на засіданнях колегій, нарадах при голові райдержадміністрації і його заступників та вжиття додаткових заходів для їх вирішення; перелік Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голів обласної та районної державних адміністрацій, хід реалізації яких оперативно розглядається в порядку контролю; основні організаційно-масові заходи; питання взаємодії з органами місцевого самоврядування, заходи ідеології державотворення.

                 Загальна кількість запланованих заходів 667, в т.ч., з нагоди державних і професійних свят, урочистостей, пам’ятних дат – 57.

                 Усього проведено засідань колегії районної державної адміністрації 10, в т.ч. розширених – 5, спільно з президією районної ради – 5.

                 Розглянуто 16 питань. За підсумками розгляду видано 12 розпоряджень голови райдержадміністрації, 1 доручення, прийнято 3 протокольних рішення.

                 Організація кадрової роботи у районній держадміністрації здійснюється за затвердженим головою районної держадміністрації річним планом, який передбачає здійснення заходів з добору кадрів, формування кадрового потенціалу, спроможного забезпечувати виконання завдань, що стоять перед районною державною адміністрацією.

                 Організацію кадрової роботи в апараті районної держадміністрації здійснює відділ управління персоналом, у структурних підрозділах районної держадміністрації, які мають штатну чисельність до п’яти осіб, виконання кадрової роботи покладається за рішенням їх керівників на одного з працівників.

                 Гранична чисельність працівників становить 123 штатних одиниці, з них посад державних службовців – 111.

                 Станом на 31.12.2016 фактично працюючих 99 державних службовців, в т.ч. в апараті – 22 особи, управління агропромислового розвитку –7 осіб, управління фінансів – 9 осіб., управління соціального захисту населення – 39 осіб. У наявності 12 вакансій, з них 4 – тимчасово вакантні, на період перебування у соціальній відпустці основних працівників.

                 
                 
                 ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ І ПРАВОПОРЯДКУ
                 
                 

                 Протягом 2016 року було продовжено реформування Національної поліції України, зокрема це стосувалось і Козелецького відділення поліції Ніжинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, на даний час підрозділ включено до складу Ніжинського відділу поліції, до якого також входить Бобровицьке та Носівське відділення поліції.

                 Було оптимізовано штатну структуру підрозділу, станом на 9 грудня 2016 року по штату в Козелецькому відділенні поліції Ніжинського відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернігівській області мається 80 посад, з них 2 цивільних. Середній стаж роботи наявних працівників становить 3 роки.

                 Найбільша реорганізація стосувалась підрозділу громадської безпеки, яку було реорганізовано в патрульну поліцію Козелецького відділення поліції Ніжинського відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернігівській області, у складі якого було створено 4 сектори реагування патрульної поліції, основним завданням яких є оперативне реагування на заяви та повідомлення громадян. На даний час наявними силами та наявним матеріально-технічним забезпеченням до роботи щоденно приступає 2 групи реагування патрульної поліції, які працюють по зональному принципу, а саме:1-ша група обслуговує Остерську та Деснянську територіальну громаду та навколишні населені пункти, 2-га група обслуговує Кіптівську територіальну громаду з навколишніми населеними пунктами та смт Козелець з навколишніми населеними пунктами району.

                 За 12 місяців 2016 року до чергової частини Козелецького відділення поліції Ніжинського відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернігівській області надійшло та було зареєстровано 7239 заяв, повідомлень та іншої інформації про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

                 
                 
                 БЮДЖЕТНА СФЕРА
                 
                 

                 За 2016 рік до загального фонду бюджету району надійшло 75,3 млн. грн власних та закріплених доходів, що складає 112,9% до уточнених бюджетних призначень та 171,5 % – до бюджетних (без врахування обсягів міжбюджетних трансфертів). У порівнянні з минулим роком надходження зменшилися у зв’язку з утворенням Деснянської та Кіптівської об’єднаних громад на 4,4 млн. грн, або на 5,5%.

                 Податку та збору на доходи фізичних осіб, який займає в структурі доходів місцевих бюджетів 48,7%, до бюджету району надійшло 36,7 млн.грн, що складає 102,0 % до уточнених бюджетних призначень відповідного періоду. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зменшились на 24,9 % або на 12,1 млн.грн.

                 Плата за землю займає друге місце в надходженнях до бюджету району і становить 19,4 %. За 2016 рік надійшло 14,6 млн. грн, що становить 126,8% до уточнених бюджетних призначень відповідного періоду та 134,3% до надходжень попереднього року.

                 Збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення надійшло 2,3 млн. грн, що становить 63,8 % до надходжень минулого року.

                 Надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів склали 9,7 млн. грн, єдиного податку – 9,5 млн. грн, що на 2,3 млн. грн та 2,2 млн. грн відповідно більше, ніж у 2015 році.

                 Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки мобілізовано 0,9 млн. грн і він збільшився в порівнянні з попереднім роком на 0,2 млн. грн.

                 Плати за надання адміністративних послуг надійшло 0,7 млн. грн.

                 Обсяг видатків та кредитування загального фонду бюджету району за 2016 рік склав 258,9 млн. грн, у порівняння з 2015 роком відбулося зростання на 11,7 млн. грн, або на 4,7 %.

                 На утримання бюджетних установ освіти у 2016 році спрямовано 64,5 млн. грн, що на 18,9 млн. грн (22,7%) менше видатків 2015 року; охорони здоров’я – 35,0 млн. грн, зменшення склало 1,2 млн. грн (3,3 %); соціального захисту та соціального забезпечення 116,3 млн. грн, видатки збільшилися на 40,5 млн. грн (53,4 %); культури і мистецтва 10,2 млн. грн, зменшення склало 2,1 млн.грн (17,1%); фізичної культури і спорту 1,5 млн. грн, видатки зменшились на 0,1 млн. грн (6,2%). За минулий рік по органам місцевого самоврядування проведено видатків на суму 14,5 млн. грн.

                 На фінансування пільг та субсидій населенню, допомоги прийомним сім’ям, допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим спрямовано 110,5 млн. грн субвенцій, одержаних з державного бюджету, що складає 99,8% до уточнених бюджетних призначень на рік та на 39,6 млн. грн більше проти минулого року.

                 
                 
                 
                 
                 ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ
                 
                 

                 З метою забезпечення безперебійного функціонування основних галузей району (освіта, культура, медицина) підпорядкованими розпорядниками бюджетних коштів у 2016 році проведено 19 процедур закупівель, за результатами яких заключено договорів на суму 14,5 млн. грн.

                 У системі ProZorro проведено закупівель на суму 1,9 млн. грн, що склало 50,0% від загальної суми допорогових закупівель, при обов’язковості застосування даної системи з серпня місяця 2016 року.

                 
                 
                 ЗАХОДИ, ПРОВЕДЕНІ В РАМКАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ В 2016 РОЦІ
                 
                    

                 З Державного Фонду Регіонального Розвитку проводилось фінансування капітального ремонту гімназії в м.Остер проект було подано на конкурс який він успішно пройшов.

                 Загальна сума коштів виділених на фінансування даного об’єкту становить 1 млн. 202,4 тис. грн, в тому числі 1082,174 тис. грн кошти ДФРР, 120,25 тис. грн місцевий бюджет.

                 Загальна сума договору становить 970,5 тис. грн. У 2016 році касові видатки склали 970,5 тис. грн.

                 За рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток району у 2016 році проведено:

                 1. Закупівлю 15 дитячих ігрових, спортивних майданчиків у ТОВ «Українські технології машинобудування» за результатами відкритих торгів на суму 2 млн. 199 тис. грн. Кошти освоєно. Обладнання зберігається на території району і як тільки погодні умови дозволять буде проводитись монтаж майданчиків (передбачалося 3 млн. державних коштів та 90,0 тис грн. місцевий бюджет, економія коштів субвенції склала 866,970 тис. грн).

                 2. Зовнішні мережі каналізації до багатоквартирного житлового будинку (за програмою «Доступне житло») по вул. Жуковського, 17а, в смт Козелець Козелецького району Чернігівської області. Сума договору склала – 791,579 тис. грн, всі кошти субвенції використані.

                 3. Капітальний ремонт Остерської районної лікарні.

                 Субвенція з державного бюджету – 693,996 тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету 20,82 тис. грн. (усього 714,816 тис. грн.).

                 Загальна сума договору 713,752 тис. грн. Кошти освоєно. Економія коштів субвенції – 1,064 тис. грн).

                 4. Придбання комп’ютерів (5 штук) та ксерокса для відділу освіти Козелецької районної державної адміністрації Козелецького району Чернігівської області

                 Субвенція з державного бюджету – 69,0 тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету 2,070 тис. грн (усього 71,07 тис. грн). Уся сума коштів освоєна.

                 5. Придбання 2 твердотопливних котлів для Чемерської ЗОШ І-ІІІ ст. Козелецького району Чернігівської області.

                 Субвенція з державного бюджету – 81,8 тис. грн, співфінансування з місцевого бюджету 50,6 тис. грн (усього 132,4 тис. грн). Уся сума коштів освоєна.

                 6. Придбання вхідних пластикових вікон, комп’ютерів (7 штук) для Козелецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату Козелецького району Чернігівської області.

                 Субвенція з державного бюджету – 87,0 тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету 2,610 тис. грн (усього 89,61 тис. грн). Освоєно кошти в сумі 89,606 тис. грн.

                 7. Придбання ноутбука з проектором, посуду для шкільної їдальні, вхідних пластикових вікон, спортивного інвентарю для Козелецької ЗОШ I-III ступенів № 3 Козелецького району Чернігівської області.

                 Субвенція з державного бюджету – 90,0 тис. грн, співфінансування з місцевого бюджету 2,7 тис. грн (усього 92,7 тис. грн.)

                 .

                 Загальна сума договору – 92,638 тис. грн кошти освоєно (економія коштів субвенції склала 60,0 грн).

                 За рахунок коштів місцевого бюджету проведено:

                 - поточний ремонт покрівлі Білейківської ЗОШ І-ІІІ ст. – 112,690 тис. грн;

                 - поточний ремонт покрівлі Петрівської ЗОШ І-ІІІ ст. – 611,424 тис. грн;

                 - заміна котлів у Карпилівській ЗОШ;

                 - добудова теплого туалету в Козелецькій гімназії №1.

                 
                 
                 ЕКОНОМІКА
                 
                 
                 ПРОМИСЛОВІСТЬ
                 
                 

                 За підсумками 2016 року у районі функціонувало 5 промислових підприємств (ТОВ «Остратекс», ДП «Остерське лісове господарство», філія ТОВ «Рекс Шуз Мейкер ЛТД», ТОВ «Форнетті–Україна», ДП «Остерський військовий лісгосп»), які виробляють хлібобулочну продукцію глибокого заморожування, текстильну продукцію, взуття, вироби з деревини.

                 За 2016 рік вироблено промислової продукції на суму 268,9 млн. грн, що склало 123,4 % до відповідного періоду минулого року та 145,6 % до програмного завдання.

                 Зростання обсягів виробництва забезпечили всі діючі підприємства.

                 Діяльність промислових підприємств орієнтовано на виконання укладених угод.

                 
                 	
                 СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
                 
                 

                 Cтаном на 1 січня 2017 року в районі функціонує 50 сільськогосподарських підприємств, з них 10 приватних підприємств, 15 господарських товариств, 2 сільськогосподарських виробничих кооперативів, 22 фермерських господарств та одне державне сільгосппідприємство.

                 За січень-грудень поточного року виробництво валової сільськогосподарської продукції склало 330,1 млн. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року це складає 119,5%.

                 У галузі рослинництва вироблено валової продукції на суму 302,5 млн. грн, що більше рівня минулого року на 21,6%. Виробництво тваринницької продукції склало 100,2% до минулорічного показника, або 27,6 млн. грн.

                 За темпом зростання виробництва валової продукції сільського господарства район У 2016 році зайняв 5 місце в області. Питома вага району в загальнообласному виробництві склала 4,5%.

                 Усього в 2016 році зібрано 147,8 тис. тонн зернових та зернобобових культур середньою урожайністю 53 ц/га, майже 9 тис. тонн картоплі, 227 тонн овочів.

                 Вирощено 46,4 тис. тонн олійних культур, що є найбільшим показником за всі роки незалежності України (з них соняшнику зібрано 39,5 тис. тонн).

                 Показники, передбачені Програмою економічного та соціального розвитку району на 2016 рік, виконані з виробництва олійних культур на 222,4%, картоплі – на 124,8%, м’яса худоби – на 100,5% до запланованого.

                 Виробництво зерна склало 89,6%, овочів – 37,8%, яєць – 78,7 %, молока – 99,2% до програмного показника.

                 Дбаючи про майбутній урожай та забезпечення продовольчої безпеки регіону аграрії району під урожай наступного року посіяли 10346 га озимини, в тому числі 6853 га озимої пшениці, 2756 га озимого жита, 50 га озимого ячменю, 687 га озимого ріпаку, підготовили під посів ярих культур 10,7 тис. гектарів площ.

                 12 господарств району займаються виробництвом тваринницької продукції. Усього утримується 4043 голови великої рогатої худоби, у тому числі 1322 корів. Поголів’я свиней становить 5167 голів, що на 260 голів більше (+5,3%) минулорічного показника, поголів’я птиці складає 4,6 тис. голів.

                 За 2016 рік сільгосппідприємствами вирощено 1,2 тис. тонн м'яса худоби та птиці, вироблено 4959 тонн молока, 173,1 тис. штук яєць.

                 В аграрний сектор району активно залучаються вітчизняні інвестиції, спрямовані на оновлення машинно-тракторного парку сільгосппідприємств. Протягом січня–грудня 2016 року придбано 32 одиниці сільськогосподарської техніки та обладнання на загальну суму 24,5 млн. грн.

                 
                 
                 ІНВЕСТАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
                 
                 

                 Інвестиційна активність є важливою передумовою ефективного функціонування економіки району, забезпечення сталого економічного і соціального розвитку на основі підвищення ефективності виробництва.

                 Найбільш інвестиційно-привабливими галузями економіки, як і в попередні роки, залишаються промисловість та сільське господарство.

                 
                 
                 НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ТА ПІДТРИМКА ПІДПРИЄМНИЦТВА
                 
                 

                 Розвиток системи адміністративних послуг передбачає вдосконалення організаційних форм їх надання, відкритТя центрів адміністративних послуг, створення єдиного державного веб-порталу з розміщенням вичерпної інформації щодо таких послуг, розроблення законодавства у цій сфері.

                 У ЦНАПі Козелецької районної державної адміністрації, крім адміністративних послуг райдержадміністрації та її структурних підрозділів, надаються адміністративні послуги:

                 - відділу Держгеокадастру у Козелецькому районі;

                 - у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

                 - з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.,/p>

                 Протягом 2016 року до Центру надання адміністративних послуг Козелецької районної державної адміністрації надійшло від громадян та уповноважених осіб – споживачів адмінпослуг 11140 звернень та відповідно надано адміністративних послуг.

                 У Козелецькій райдержадміністрації налагоджена тісна співпраця з Головним територіальним управлінням юстиції в Чернігівській області щодо реєстрації громадських формувань через фронт-офіс – ЦНАП.

                 
                 
                 СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ
                 
                 

                 З початку квітня до травня 2016 року прийнято від реєстраційної служби Козелецького РУЮ:

                 - у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень 26847 реєстраційних та 5020 облікових справ;

                 - у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців у кількості 2996 справ щодо фізичних осіб–підприємців та 918 справ щодо юридичних осіб.

                 Напрямок роботи відділу з питань державної реєстрації передбачає:

                 - реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

                 - реєстрацію юридичних, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

                 Робота відділу тісно пов’язана з відділом адміністративних послуг, які здійснюють прийом та видачу документів у сферах нерухомості та бізнесу через фронт-офіси (ЦНАП).

                 Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень фактично почалася з початку травня 2016 року, за період з травня до грудня 2016 року було прийнято та оброблено1699 заяв про державну реєстрацію права власності; 1278 заяв про державну реєстрацію іншого речового права (права оренди земельної ділянки та права постійного користування земельною ділянкою);

                 зареєстровано 68 змін до державного реєстру речових прав на нерухоме майно; видано 1175 інформаційні довідки.

                 У сфері державної реєстрації юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань прийом та реєстрація документів розпочалася з 22 квітня 2016 року. Зареєстровано 21 юридичну особу, припинено 8, внесено 101 зміну; 37 фізичних осіб-підприємців, припинено 89, внесено 95 змін; видано 99 витягів з державного реєстру.

                 Проведення державної реєстрації є платною процедурою, кошти від яких надходять до районного бюджету. Станом із квітня до грудня 2016 року від діяльності відділу надійшло коштів у сумі 251570 грн.

                 Окрім наведеного, до архіву відділу надійшло та оброблено близько 5000 тис. реєстраційних справ та документів для долучення до реєстраційних справ від інших акредитованих суб’єктів державної реєстрації, а також ведеться постійна поточна робота з формування реєстраційних справ відповідно до Порядку формування та зберігання реєстраційних справ, затвердженого наказом Міністрерства юстиції України від 18.11.2016 № 3267/5.

                 
                 
                 СФЕРА МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
                 
                     

                 За даними державного реєстратора, за підсумками 2016 року зареєстровано 174 фізичних осіб-підприємців та 21 юридичну особу.

                 Станом на 01.01.2017 року загальна кількість суб’єктів малого і середнього підприємництва складає 1287 осіб, у тому числі 171 юридична особа малих підприємств, 8 – середніх підприємств та 1108 фізичних осіб-підприємців.

                 Проводилася робота з виявлення та легалізації суб’єктів підприємницької діяльності, що діють без відповідної реєстрації та сплати податків. Протягом 2016 року легалізовано 23 робочих місця, залучено до державної реєстрації 3 особи. За підсумками 2016 року до Центру надання адміністративних послуг надійшло звернень від громадян – споживачів адмінпослуг 11140, надано 11140 адміністративних послуг.

                 
                 
                 СПОЖИВЧИЙ РИНОК
                   
                 

                 Станом на 01.01.2017 року торговельна мережа району налічує 392 діючі об’єкти торгівлі (330 магазинів та 62 малі архітектурні форми), з них 24 належить до системи споживчої кооперації (питома вага від загальної кількості об’єктів торгівлі – 6,1 %). Незабезпеченість населення деякими групами товарів через стаціонарну мережу компенсується за рахунок продажу цих товарів на 4 торговельних ринках, 2 з яких належать до системи Козелецької райспоживспілки.

                 З початку року обсяг обороту роздрібного товарообігу (за всіма каналами реалізації) у порівнянні з відповідним періодом минулого року зріс на 1,6 %, при цьому розрахунковий показник обсягу становить 890,6 млн. грн при індексі споживчих цін 109,9 %. Обсяг обороту товарообігу юридичних осіб становить 347,5 млн. грн, з них по підприємствах системи Козелецької райспоживспілки – 10,2 млн грн (2,9 % від обсягу обороту юридичних осіб), що становить відповідно 98,7 і 82,2 % від минулорічного рівня.

                 
                 
                 РОЗБУДОВА ІНФРАСТРУКТУРИ
                 
                 

                 За січень–грудень 2016 року будівельними організаціями району виконано підрядних робіт власними силами, на суму 11 млн. 477 тис. грн, що у 2 рази більше до попереднього року. Виконання програмного завдання склало 116,5%.

                  
                 
                 ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО
                 
                 

                 Відповідно до Програми соціально-економічного розвитку Чернігівської області в 2016 році по Козелецькому району планувалося ввести в експлуатацію 9500 кв.м індивідуального житла.

                 
                 
                 
                 
                 МІСТОБУДІВНА ДІЯЛЬНІСТЬ
                 
                 

                 З метою виконання п.2.5 Указу Президента України від 12.06.2013 року №327/2013 «Про невідкладні заходи щодо прискорення здійснення економічних реформ» органами місцевого самоврядування оновлено містобудівну документацію:

                 - укладено 2 договори на розроблення містобудівної документації;

                 - продовжено терміни дії 66 існуючої містобудівної документації;

                 - розроблено 2 нові містобудівні документації;

                 - видано 153 шт. будівельних паспортів за 2016 рік;

                 - видано 42 шт. містобудівних умов та обмежень за 2016 рік;

                 - видано 5 шт. паспортів прив’язки ТС за 2016 рік.

                 
                 
                 ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ»
                 
                 

                 Із впровадженням програми «Власний дім» станом на 01.01.2017 року укладено угод на суму 52801,0 тис.грн. Прокредитовано 52,801 тис. грн для будівництва та реконструкції житлових будинків.

                 Загальна кількість угод із впровадження програми «Власний дім» складає 274 угод на загальну суму 4 млн. 423,6 тис. грн. Прокредитовано 4 млн. 444,67 тис. грн, уведено в експлуатацію 3,6 тис. кв. м житла, придбано 9 житлових будинків, збудовано 65,3 км вуличного газопроводу, інженерно облаштовано 229 житлових будинків, надано 3 кредити на розвиток особистого селянського господарства.

                 
                 
                 ТРАНСПОРТ
                 
                 

                 Транспортний комплекс району представлений лише автомобільним транспортом (у зв’язку з відсутністю інших видів перевезень), який здійснює пасажирські та вантажні перевезення

                 За січень–грудень 2016 року пасажирськими автотранспортними підприємствами, з урахуванням перевезень, виконаних фізичними особами підприємцями, перевезено 64,0 тис. пасажирів, пасажирообіг склав 1,8 млн пасажирокілометрів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги пасажирських перевезень та пасажирообігу склали відповідно 38,7 % та 43,7 %.

                 Транспортними підприємствами району з урахуванням перевезень, виконаних фізичними особами підприємцями, за підсумками січня–грудня 2016 року перевезено 83,5 тис. тонн вантажів, вантажообіг виконано в обсязі 137,7 млн. тоннокілометрів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги вантажних перевезень склали відповідно 219,3 % та 249,0%.

                 
                 
                 
                 ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ НОСПОДАРСТВО
                 
                 

                 У галузі житлово-комунального господарства району працюють комунальне підприємство «Козелецьводоканал» та Остерське виробниче управління житлово-комунального господарства

                 .

                 Комунальне підприємство «Козелецьводоканал» надає послуги з водопостачання та водовідведення, утримання будинків і прибудинкових територій та благоустрою; Остерське виробниче управління житлово-комунального господарства надає послуги по утриманню будинків та прибудинкових територій, санітарній очистці міста, благоустрою, водопостачанню та водовідведенню.

                 Станом на 01.01.2017 року загальна кількість багатоквартирних житлових будинків, з урахуванням сільського, селищного та міського житлового фонду становить 156 одиниць, у тому числі 44 будинки комунальної власності, 103 відомчих будинки, 5 будинків житлово-будівельних кооперативів, 4 будинки колективої власності.

                 Загальна протяжність водопровідних мереж становить 215 км, каналізаційних мереж – 70,9 км.

                 Багатоквартирні житлові будинки сел.Козелець та м.Остер повністю переведені на індивідуальне опалення. Житловий фонд сел.Десна опалюється централізовано котельнею Остерської квартирно-експлуатаційної частини.

                 На підприємствах житлово-комунального господарства району станом на 01.01.2017 року працює 86 чоловік. Середньомісячна заробітна плата становить 2661,0 грн, що на 15,5 % більше відповідного періоду минулого року.

                 Станом на 01.01.2017 року підприємствами надано послуг на загальну суму 6371,1тис. грн, що на 1841,8 тис. грн, або на 14,2 % більше відповідного періоду минулого року.

                 Заборгованість по заробітній платі та за використані енергоносії на підприємствах житлово-комунального господарства відсутня.

                 
                 
                 ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ
                 	
                 

                 За підсумками січня – грудня 2016 року в районі заготовлено 28,821 тис. м куб. паливних дров при запланованих на рік 21,17 тис. м куб., у тому числі комунально-побутовими споживачами при плані 1,11 тис. м куб. заготовлено 0,491 м куб.; населенням заготовлено 28,33 тис. м куб. паливних дров.

                 На 2016 рік було заплановано заготовити в районі 0,450 тис. тонн торфобрикету, заготовлено 0,260 тис. тонн, у тому числі населенням – 0,07 тис. тонн; комунально-побутовими споживачами – 0,190 тис, тонн. Вугільного палива заготовлено 0,085 тис. тонн при річному плані 0,500 тис. тонн, у тому числі комунально-побутовими споживачами заготовлено 0,085 тис. тонн.

                 
                 
                 РИНОК ПРАЦІ
                 
                 

                 Ринок праці на 1 січня 2017 року становить 1301 безробітних осіб.

                 За січень–грудень 2016 року в центрі зайнятості зареєстровано 793 безробітних осіб. Станом на 1 січня 2017 року на обліку перебуває 375 безробітних осіб.

                 При сприянні центру зайнятості за підсумками січня–грудня 2016 року було працевлаштовано 692 особи, що становить 115,9 % до відповідного періоду минулого року, в тому числі безробітних 354 особи.

                 
                 
                 СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА
                 
                 

                 На виплату всіх видів державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які проживають разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, які в районі отримують 4,5 тис. осіб, у звітному році спрямовано субвенції з державного бюджету на загальну суму 49,3 млн гривень. Заборгованість відсутня.

                 11027 отримують субсидії на житлово-комунальні послуги, з них 7813 сімей отримують субсидії на житлово-комунальні послуги згідно чинного законодавства, 3214 домогосподарствам призначено субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу. В управлінні соціального захисту населення налагоджений облік громадян пільгових категорій, дані яких заносяться до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Станом на 01.01.2017 року на обліку в управлінні перебуває 19,5 тис. осіб, які користуються пільгами за соціальною ознакою, в т. ч. 3140 ветеранів війни, з них:

                 - інваліди війни та прирівняні до інвалідів війни – 274 особи (АТО – 14);

                 - учасники бойових дій – 1144 осіб, в т.ч. 812 осіб брали участь у бойових діях антитерористичної операції;

                 - учасники війни – 1822 особи;

                 - сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 437 осіб, в т.ч. сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у бойових діях під час проведення антитерористичної операції – 21.

                 На 2016 на надання пільг щодо оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, послуг зв’язку та інших пільг спрямовано 22,0 млн. грн. За пільговий проїзд окремих категорій громадян міською, селищною, сільськими радами та об’єднаними територіальними громадами перераховано 515,6 тис. грн.

                 За звітний період 1300 домогосподарствам, у яких проживають пільговики, призначено готівку на придбання твердого палива та 1100 домогосподарствам – на придбання скрапленого газу на загальну суму 1510,0 тис. грн.

                 Прийнято розрахунки на суму 14340 гривень на виплату компенсації за здійснене поховання 14 учасників бойових дій.

                 У 2016 році 1 інваліду війни ІІ групи з числа учасників бойових дій АТО за державні кошти придбано квартиру та 3 сім’ям загиблих учасників бойових дій АТО перераховано на особові рахунки кошти для придбання житла.

                 У районі діє центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, який забезпечує реалізацію завдань з проведення заходів, спрямованих на коригування порушень розвитку у дітей-інвалідів з фізичними та розумовими вадами, навчання їх основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, проведення медичного супроводу дітей-інвалідів та створення умов для їх максимальної інтеграції в суспільство. Протягом 2016 року у центрі пройшло реабілітацію 156 дітей з фізичними та розумовими вадами розвитку, з них 37 дітей – у відділенні денного перебування, 93 – у відділенні соціальної реабілітації, 26 – домашній патронаж.

                 
                 
                 СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ
                    
                 

                 У районі проводиться робота, направлена на поліпшення соціального захисту дітей, розв’язання проблем дитячої бездоглядності, безпритульності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вчасного виявлення сімей та дітей, які перебувають в кризових або складних життєвих обставинах, надання їм всебічної соціально-правової допомоги з метою запобігання вилученню дитини з сімейного оточення, виходу дітей в стан безпритульності.

                 Рішенням Козелецької районної ради Чернігівської області дев’ятої сесії сьомого скликання від 11.11.2016 року затверджено районну Програму із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2020 роки.

                 З метою здійснення соціального захисту дітей у районі рішенням Козелецької районної ради Чернігівської області дев’ятої сесії сьомого скликання від 30.12.2016 року затверджено районну Програму попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2017-2021 роки.

                 Станом на 31.12.2016 року на первинному обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 121 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 1,7% від загальної кількості дітей віком до 18 років, які проживають в районі (всього в районі - 7589 дітей). Найбільш поширеною формою сімейного виховання в районі є опіка (піклування). 85 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, 23 дітей – в прийомних сім’ях, з них: 13 – за межами району, решта дітей даної категорії перебувають в інтернатних закладах області.

                 У 2016 році 16 дітям встановлено статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, що дає їм змогу користуватись пільгами згідно законодавства. З них 13 дітей влаштовано до сімейних форм виховання, 2 дітей не потребували влаштування, так як перебували в дитячих державних закладах, 1 дитина влаштована до Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

                 2016 році всього до сімейних форм виховання влаштовано 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 10 – в сім’ї опікунів, піклувальників, 3 – до прийомних сімей, 4 дітей усиновлені, 3 – повернуті на виховання в біологічні сім’ї.

                 Сімейними формами виховання охоплено 89,3 % дітей даної категорії від загальної кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей.

                 Станом на 31.12.2016 року в районі функціонує 7 прийомних сімей, у яких виховується 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

                 Службою у справах дітей забезпечено ведення Єдиного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімей потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків та дітей, що проживають у сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах.

                 У січні-грудні 2016 року проведено 13 засідань Комісії з питань захисту прав дитини, на яких було розглянуто 63 питань щодо соціального захисту прав дітей, а саме: 32 – про надання дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дітей; 4 – про доцільність позбавлення батьківських прав батьків; 4 – про надання дозволу на реєстрацію місця проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; 4 – про надання дозволу одному з батьків на спілкування з дитиною; 19 – інші питання, пов’язані із захистом прав дитини.

                 Усі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, забезпечені єдиними квитками, безоплатним харчуванням у навчальних закладах, двічі на рік проходять безоплатне медичне обстеження.

                 Станом на 31.12.2016 року на обліку служби у справах дітей перебуває 36 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах (проживають у 18 сім’ях).

                 Службою у справах дітей районної державної адміністрації налагоджена співпраця з виконкомами територіальних громад району щодо захисту та збереження житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 31.12.2016 р. на квартирному обліку перебуває 9 дітей даної категорії, яких взято на квартирний облік після досягнення ними 16-річного віку, із них 3 – в поточному році.

                 
                 
                 ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
                 
                      

                 Протягом 2016 року до управління Пенсійного фонду України в Козелецькому районі надійшло власних коштів адміністрування яких здійснюють ограни Пенсійного фонду 227,39 тис. грн, що на 123,5 тис. грн більше ніж заплановано. З урахуванням суми єдиного внеску розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування надійшло власних коштів 112485,63 тис. грн.

                 Загальна потреба в коштах на виплату пенсій та допомог у 2016 році склала 296425,63 тис. грн, що на 11,9 тис. грн, або 1,04 % більше відповідного періоду минулого року.

                 На обліку станом на 01.01.2017 року перебуває 15876 пенсіонерів. За січень–грудень 2016 року призначено 386 пенсій, проведено 1418 поточних перерахунків пенсій.

                 
                 
                 МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА, ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ
                 
                  

                 У сфері державної політики щодо сім’ї, молоді та спорту проводиться робота з виконання районних заходів щодо організації дозвілля, оздоровлення молоді, забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, підтримки багатодітних сімей, розвитку фізичної культури та спорту.

                 Щорічно з метою розвитку творчих здібностей дітей проводиться районний конкурс учнівських есе «Моя майбутня професія, яка змінить світ». Переможці районного конкурсу стали лауреатами обласного конкурсу учнівських есе.

                 Для розвитку здібностей дітей з багатодітних сімей, їх творчої фантазії в районі проведений конкурс-фестиваль багатодітних родин, у якому взяло участь 47 дітей. Переможці районного конкурсу стали призерами обласного фестивалю з багатодітних родин. Проведено роботу з організації дозвілля та військово-патріотичному вихованню молоді: брали участь в організації проведення КВК – 2016; учервні проходив у районі військово-патріотичний захід «Я патріот» (залучено близько 40 молодих людей); з 30 червня по 02 липня 2016 року в м.Чернігові делегація району брала участь в проведенні Молодіжного наметового містечка «ТАМ» – «Територія активної молоді» та зайняла ІІІ місце в області.

                 З метою розвитку молодіжного волонтерського руху, пропаганди здорового способу життя серед дітей і молоді, впровадження програми діагностики, лікування та реабілітації дітей з різними вадами в районі в 2016 році проведена Всеукраїнська акція «Серце до серця!».

                 Щорічно в районі проводиться моніторинг сімей, які набули статусу членів багатодітних сімей. Станом на 01.01.2017 р. в районі налічується 364 сім’ї, в яких виховується 1174 дітей, з них мають 3 дітей – 305 сімей, 4 дітей – 42, 5 дітей і більше – 17 сімей ( 5 дітей – 11 сімей, 6 дітей – 6 сімей).

                 У районі відпрацьовано механізм виписки та видачі представникам багатодітних сімей посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, що необхідні для занесення багатодітних сімей до Єдиного державного автоматизованого реєстру, що служить своєрідною перепусткою для надання цим родинам передбачених законодавством пільг. За звітний період 2016 року видано 76 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 84 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.

                 До Дня родини в районі проведена благодійна акція для сімей загиблих. 9 сім’ям вручені подарунки на суму 1809,00 грн.

                 Здійснювалися заходи щодо підготовки та проведення літньої оздоровчої кампанії 2016 року. Протягом звітного періоду надано оздоровчі та відпочинкові послуги 2215 дітям, що складає 53% від загальної кількості дітей шкільного віку, оздоровчими послугами забезпечено 553 дітей (13 %), відпочинковими – 1662 (42%), з них дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 71(100%), дітей-інвалідів – 37, дітей постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 396, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 346 ( 63%), талановитих і обдарованих дітей – 80 (100 %), дітей, які знаходяться на диспансерному обліку –427 (32 %), дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села – 277 (78 %), дітей внутрішньо переміщенних осіб – 12 (38%), дітей, батьки яких загинули або беруть участь в АТО – 215 (41%).

                 Фінансове забезпечення оздоровчої кампанії 2016 року склало з місцевого бюджету 327,9 тис.грн.

                 Серед фізкультурних колективів згідно плану заходів у районі проведено ряд заходів: чемпіонат району по футболу, першість району серед дорослих по шахах, шашках, н/тенісу. Розіграні Кубки району з футболу, футзалу, баскетболу, стрітболу, пляжного волейболу та Кубок району з футболу серед ветеранів, турнір з волейболу пам’яті Б.Закревського, турнір із шахів пам’яті В.Погрібного, 4-й Відкритий міжнародний турнір з боксу в сел.Десна. спортсмени району брали участь в обласній спартакіаді державних службовців. Команда ФК «Ветеран» (с.Сираї) стала призером Чемпіонату області серед ветеранів та виграла Кубок області з футболу серед ветеранів. Команди Козелецької та Остерської ДЮСШ брали участь у Чемпіонаті області з футболу серед команд ДЮСШ. У вересні на стадіоні «Колос» смт. Козелець пройшов спортивний парад і Олімпійський урок, де взяли участь більше 400 осіб. Серед загальноосвітніх шкіл району проведена Спартакіада із шашок, шахів, настільного тенісу, весняного та осіннього кросу, легкої атлетики, легкоатлетичній естафеті, Кубку вуличного футболу. Проведено першість з волейболу та баскетболу, зимова Спартакіада з міні-футболу на базі 169 Навчального центру (сел.Десна), «Веселі старти» в сел.Козелець, турнір пам’яті загиблих воїнів з шахів та шашок в сел.Десна.

                 
                 
                 ОСВІТА
                 
                      

                 У 2016-2017 навчальному році у районі функціонує 26 загальноосвітніх навчальних закладів (16 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Козелецька №1, Остерська гімназії, 5 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, 3 загальноосвітніх шкіл І ступеня) з контингентом 2789 учнів.

                 У загальноосвітніх школах та гімназіях району працює 198 класів-комплектів, у тому числі 110 у сільській місцевості. Середня наповнюваність класів учнями в районі складає 14,0 чоловік, у сільських школах – 9,6 чоловік. У школах сільської місцевості району навчається 1057 учнів, що складає 37,9 % від загальної кількості учнів району. Із загальної кількості загальноосвітніх навчальних закладів району 21 навчальний заклад функціонує на селі (13 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 5 – І-ІІ ступенів, 3 – І ступеня).

                 Усього в районі налічується 15 малокомплектних шкіл, що становить 57,7%. У 2016 році відповідно до чинного законодавства було реорганізовано Пархимівську ЗОШ І-ІІ ступенів у ЗОШ І ступеня, ліквідовано Максимську та Нічогівську загальноосвітні школи І-ІІ ступенів.

                 У Козелецькому районі функціонує 17 дошкільних навчальних закладів. Усі вони перебувають у комунальній формі власності. З них у міській місцевості – 4, у сільській – 13. У них виховується 710 дітей дошкільного віку, що становить 65,8%, що на 2,2 % більше ніж у 2016 році. Для оновлення та модернізації навчально-матеріальної бази дошкільних начальних закладів району було використано 868,3 тис. грн.Усі діти віком від 3 до 6 років охоплені дошкільною освіти в дошкільних навчальних закладах, в тому числі і 5-річки, що становить 100%. В усіх дошкільних закладах створено консультаційні пункти для батьків, діти яких не відвідують дошкільні заклади. Опорним закладом є Козелецький дошкільний навчальний заклад №1.

                 З метою розширення мережі та охоплення дітей дошкільного віку освітою відкрито у 2016 році одногруповий дитсадок у селі Бобруйки на базі Бобруйківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. У 2017 році планується відкриття такого ж дошкільного навчального закладу на базі Савинської загальноосвітньої школи І ступеня на 20 місць.

                 Протягом 2016 року з метою зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів було придбано комп’ютерну та мультимедійну техніку для Козелецького МНВК, Козелецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Козелецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. Встановлено навчальний комп’ютерний комплекс в Козелецькій гімназії №1. За рахунок коштів державного бюджету придбано сучасне обладнання лінгафонного кабінету, спортивної зали для Козелецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3.

                 У 2016 році проведено ремонт шкільного автобуса Козелецької гімназії №1, поточний ремонт теплотраси Петрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, поточний ремонт шкільних автобусів Козелецького МНВК, Красилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

                 Здійснено добудову теплого туалету Козелецької гімназії № 1, поточний ремонт покрівлі Білейківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ремонтні роботи покрівлі Петрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

                 Проведено ремонт котельні Козелецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату з установкою резервного твердопаливного котла, реконструкцію теплового колодця Остерської ДЮСШ.

                 Для забезпечення належного температурного режиму для Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів придбано та встановлено економний твердопаливний котел марки КТ-3Е, придбано твердопаливні котли для Чемерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

                 З метою забезпечення організованого безкоштовного підвозу учнів за рахунок співфінансування у серпні 2016 року придбано два шкільних автобуси марки «ЕТАЛОН» для Риківської ЗОШ І-ІІ ступенів та Козелецької гімназії №1.

                 У 2015-2016 навчальному році у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін узяли участь 59 вихованців району, які вибороли 25 дипломів, з них 1 диплом І ступеня, 9 – ІІ ступеня, 15 – ІІІ ступеня (район зайняв 7 командне місце в області).

                 4 вихованці району представляли область на ІV Всеукраїнському етапі олімпіад і вибороли 2 дипломи ІІІ ступеня з української мови і літератури та біології.

                 На ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України учні району вибороли 9 дипломів (5 дипломів ІІ ступеня, 4 – ІІІ ступеня).

                 Поглибленим вивченням окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах охоплено 172 учні (6 %), профільним навчанням – 284 учні (97,3 %). У 14 загальноосвітніх навчальних закладах району введено курси за вибором, якими охоплено 1416 учнів 1–11 класів (50,8%). Допрофільна підготовка здійснюється через факультативи, якими охоплено 172 (16,9%) учні.

                 З 1 вересня 2016 року 20 обдарованих дітей отримують стипендію райдержадміністрації.

                 На території району функціонує 6 позашкільних навчальних закладів: Козелецький та Остерський будинки творчості дітей та юнацтва, Козелецька та Остерська дитячо-юнацькі спортивні школи, Козелецька станція юних туристів, Остерська станція юних техніків. У 2016–2017 навчальному році в освітніх закладах позашкільною освітою охоплено 2369 вихованців (84%) у 156 гуртках. Серед вихованців позашкільних навчальних закладів 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 11 дітей-інвалідів, 2 дітей, схильних до девіантної поведінки, 21 дитина, батьки яких є учасниками АТО, 7 дітей із сімей вимушених переселенців із Донецької та Луганської областей.

                 У 2016-2017 навчальному році забезпечено безкоштовний підвіз 684 дітей, що становить 100% від потреби.

                 Запроваджено та організовано безкоштовне харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

                 У районі 26 загальноосвітніх навчальних закладів, позашкільні установи стовідсотково забезпечені комп’ютерною технікою (326 персональних комп’ютери), встановлено 23 навчальних комп’ютерних комплекси, з них 12 у сільській місцевості. Кількість учнів на 1 персональний комп’ютер в районі складає 8,5 осіб. Загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади району підключені до мережі Інтернет. Створено веб-сайти у 25 (78%) загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах району. Робота зі створення веб-сайтів шкіл, позашкільних установ триває.

                 
                 
                 ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
                 
                 

                 Первинну медичну допомогу населенню надає Козелецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги, до складу якого входять1 міська лікарська амбулаторія ЗПСМ (м.Остер), 2 селищні лікарські амбулаторії ЗПСМ ( смт.Козелець, смт.Десна), 6 сільських лікарських амбулаторій ЗПСМ (с.Петрівське, с.Чемер, с.Красилівка, с.Морівськ, с.Євминка, с.Лебедівка), 2 сільських лікарських амбулаторій (с.Булахів, с.Косачівка), 4 ФАПи та 50 ФП.

                 Вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу населенню надають Козелецька центральна районна лікарня на 195 ліжок та Остерська районна лікарня на 70 ліжок.

                 Забезпеченість населення лікарняними ліжками станом на 31.12.2016 року в районі становить 57,3 на 10 тис. населення (середньорайонний показник – 73,3, обласний показник – 104,2), проведено хворими 107806 ліжко-днів, процент виконання ліжко-днів становить 93,7%, середній термін перебування хворого на ліжку – 10,9 (середньорайонний показник – 11,1, обласний – 12,7). Забезпеченість населення ліжками денного стаціонару станом на 31.12.2016 р. в районі становить 12,4 на 10 тис. населення, проведено хворими 25255 ліжко-днів, проліковано 3137.

                 За 2016 року в Козелецьку ЦРЛ було придбано медобладнання на загальну суму 1431866,00 грн: лапароскопічний хірургічний комплекс, електрокардіограф, коагулометр, стіл операційний, пристрій для фотохімічної обробки рентгенплівки, стерилізатор, центрифуга лабораторна, апарат високочастотний електрохірургічний, термостат електричний сухоповітряний, шприцевий автоматизований дозатор, аналізатор біохімічний, концентратор кисневий, шприцевий насос, відсмоктувач медичний.

                 
                 
                 КУЛЬТУРА, РОЗВИТОК ТУРИЗМУ
                 
                      

                 Мережа закладів культури в 2016 році складається з 67 клубних закладів: 32 сільських будинки культури, 33 сільських клуби, районний та міський будинки культури.

                 У Кіптівській територіальній громаді діє 8 закладів культури. У Деснянській селищній раді діє – 5 закладів культури.

                 У закладах культури в 2016 році працювало 204 клубних формувань, з них 16 любительських об’єднань та клубів за інтересами та 187 колективів художньої творчості: 5 колективів інструментальних ансамблів, 50 вокально-хорових, 14 хореографічних, 34 театральних, 84 інших колективів. Клубні формування об’єднують 1702 учасників.

                 У районі працюють три музичні школи, а саме: Козелецька, Остерська, Деснянська та філіали музичних шкіл у селах Лемеші, Карпилівка, Крехаїв. Загальний контингент учнів дитячих музичних шкіл складає 421 осібу.

                 Загалом проведено по району більше 5000 тис. масових заходів: тематичні вечори, концерти, шоу-програми, дискотеки.

                 Уперше відбувся творчий конкурс «Козелеччина має талант». У ньому взяли участь більше 100 чоловік. Переможці (39 чоловік) були нагороджені грошовими преміями Благодійного фонду «Сила добра». Кращі колективи та окремі виконавці взяли участь у святковому концерті до 25 річниці Незалежності України.

                 У березні минулого року проведено творчий звіт району «Талант митців Чернігівського краю звитягу патріотів величає». У травні у День вишиванки проведено акцію-шоу «Одягнімо вишиванку».

                 Улітку відновив роботу танцювальний майданчик у селищі Козелець, який не працював більше 10 років, де організовувалися вечори відпочинку для молоді, людей старшого віку, свята до Дня молоді, Івана Купала; уперше був проведений Всеукраїнський фестиваль з хортингу спільно зі спортивною школою селища Козелець.

                 У 2016 року проведено свята «Моє рідне село», присвячені 350-річчю заснування населених пунктів Пилятин, Скрипчин, Любечанинів, Патюти, Булахів, Данівка.

                 Хореографічні колективи «Територія твого танцю» та «Веселі черевички» провели для жителів селища «Свято танцю».

                 У вересні на центральній площі селища відбувся Соборний ярмарок, у якому взяли участь 25 сільських громад та 2 об’єднані територіальні громади.

                 У районі на обліку знаходиться велика кількість пам’яток культурної спадщини, а саме: 187 пам’яток історії, 200 – археології.

                 Усі пам’ятки взято на державний облік, повністю укладені охоронні договори на пам’ятки історії і монументального мистецтва. До Дня захисника України відкрито новий пам’ятник «Загиблим учасникам землякам АТО» у селищі Козелець.

                 Протягом року для Козелецького районного будинку культури придбано мікшерний пульт на суму 22,4 тис. грн.

                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 

                 Назад                 18 Січня 2018 17:00
                 09 Січня 2018 12:33
                 03 Січня 2018 10:53
                 18 Грудня 2017 10:59
                 12 Грудня 2017 11:34
                 12 Грудня 2017 11:10
                 12 Грудня 2017 11:08
                 24 Листопада 2017 16:34
                 21 Серпня 2017 15:57

                 Чи задоволені Ви роботою ЦНАП та умовами, створеними для відвідувачів?