Козелецька РДА
   Анонси
                
                
                
                
                
                
                
                
                Козелеччина туристична

                Назад

                
                
                
                
                Собор Різдва Богородиці (смт Козелець)

                Собор споруджено у 1752–1763 роках на замовлення графині Наталії Розумовської (Розумихи, матері Олексія та Кирила Розумовських) архітекторами Іваном Григоровичем-Барським та Андрієм Квасовим — на знак подяки Богові за щасливу долю синів замовниці. Під час Другої світової війни в соборі містилися табір військовополонених і конюшня. Після закінчення війни приміщення храму використовували під заготконтору (склад для продовольчих товарів).

                Храм мурований, хрещатий, дев'ятидільний. Рамена завершено напівкруглими ризалітами. У середині чотири опорні стовпи несуть систему склепінь і п'ять бань, поставлених по діагоналі (як у давньоруських храмах). Витончений ліпний декор стін поєднує форми бароко, рококо і класицизму.

                Собор двох’ярусний. На першому ярусі знаходиться «тепла» церква Адріана і Наталії — усипальниця Розумовських. На другий ярус (власне собор) із трьох боків ведуть напівкруглі ґанки з відкритими колонадами, завершені наметовими верхами. Собор реставрували у 1961–1982 роках.

                14 серпня 1993 року відбулося урочисте відкриття відбудованого Собору Різдва Богородиці. Від цього дня і до сьогодні двері святині відчинені для віруючих та екскурсантів.

                Поруч із будівлею собору розташована чотириярусна дзвіниця. Крім неї у храмовий комплекс входить ще й будівля полкової канцелярії.

                
                
                Дзвіниця

                Дзвіниця збудована 1770 року за проектом архітекторів А.В. Квасова та І.І. Григоровича–Барського.

                Вона має традиційну ярусну будову (чотирьохярусна). В 1848 році була пошкоджена пожежою, тому споруду перебудовано. Висота дзвіниці 50 м.

                
                
                
                
                Будинок полкової канцелярії (смт Козелець)
                
                

                Пам’ятка цивільної архітектури XVIII ст. у місті Козельці, одна із двох збережених адміністративних будівель-канцелярій козацьких полків.

                Будівля споруджена в 1756-1765 рр. на замовлення полковника Київського козацького полку Юхима Дарагана за проектом і під керівництвом архітектора А.Квасова.

                У 1765-1781 рр. містилася канцелярія Київського козацького полку, а після скасування полкового устрою в 1781 р. — Козелецький магістрат. З 1860-х років до 1917 року тут знаходилося Козелецьке повітове земство.

                Цікава доля цієї будівлі, що бачила безліч людського горя та сліз. За радянських часів, у 1918-1957 роках, тут розміщувалися більшовицькі карні органи – ВЧК, ОГПУ, НКВС. Під час ні¬мець¬кої окупації селища у 1941-1943 роках будівлю облюбувала жандармерія. Усі вони викорис¬то¬ву¬ва¬ли підвальні приміщення будинку у якості в’язниці для утримання козельчан та жителів ра-йо¬ну, для більшості з яких воно стало останнім місцем проживання на цьому світі. З 1958 року в приміщенні будинку Полкової канцелярії працюють районні бібліотеки для дорослих та для дітей.

                Дарагани мали маєток у Козельці. Деякі із споруд маєтку існують і зараз.

                
                
                
                
                Садиба “Покорщина” (смт Козелець)

                Так називають садибу Дараганів (полковника Юхима Дарагана і Віри Розумовської), I-ша пол. 18 ст. У даний час являється передмістям Козельця.

                Наталья Розумиха придбала садибу для прийому невістки (російської імператриці Єлизавети) у 1744 році. Пізніше подарований власницею у посаг доньці Вірі (дружині київського полковника Юхима Дарагана).

                Існує принаймні дві версії виникнення назви Покорщина. Але сама вірогідніша: дочка Петра I таємно виходила заміж за людину, що увійшла до історії як граф Розумовський. Але тоді він був сином звичайної шинкарки, яка чекала на ґанку біля свого будинку закінчення церемонії. Чого вона чекала? За давньою традицією невістка після вінчання повинна “підкоритися” матері свого чоловіка. З вікон хат підглядали сусіди, всі хотіли побачити: царська дочка повинна поклонитися простій шинкарці! І вона поклонилася. З тих пір те місце так і називається – Покорщина.

                До головного будинку вела алея, обабіч якої розташувалися одноповерхові дерев’яні флігелі, котрі, на жаль, не збереглися. Ліворуч від центрального входу було збудовано дерев’яний карет¬ний двір, прикрашений різьбленням. Це єдиний на сьогодні каретний двір XVIII ст. в Україні. Із за¬хід-ного боку будинку розташувалася кам’яниця Дараганів.

                
                
                
                
                Кам’яниця Дараганів (смт Козелець)
                
                

                Унікальна господарська будівля (комора) 18 ст. збудована київським полковником Юхимом Дараганом. Кам’яниця зовні схожа на невелику, але міцну фортецю, і в той же час – на величезну старовинну родову скриню-скарбницю. Це одна з небагатьох господарчих споруд козацької старшини Лівобережної України того часу, що збереглася у майже первісному вигляді, за винятком прибудови сходів, котрі вели на другий поверх.

                
                
                
                
                Миколаївська церква (смт Козелець)

                Розташована на південній межі давньої фортеці, на місці дерев'яної церкви. Споруджена 1781—1784 в стилі пізнього бароко. Кошти на будівництво Миколаївської церкви дав священик Кирило Тарах-Тарловський на прізвисько Дикий Піп. За легендою, саме він таємно повінчав російську імператрицю Єлизавету Петрівну з Олексієм Розумовським.

                У роки Другої світової війни церква горіла, однак її вдалося відновити. Наприкінці 80-х років минулого століття були проведені реставраційні роботи, де було реконструйовано втрачені фрагменти церковної бані.

                Також не так давно у церкві встановили новий іконостас, основою для якого послужили розписи столичного Володимирського собору.

                На сьогоднішній день у Миколаївській церкві проходять богослужіння.

                
                
                
                
                Церква Вознесіння Господнього (смт Козелець)
                
                

                Храм Української православної церкви Київського патріархату, пам'ятка архітектури 19 століття в місті Козелець (Чернігівська область).

                Побудована 1866–1874 у стилі українського бароко.

                Будівля мурована, п'ятибанна, хрещата у плані, має дві апсиди — з Сх. і Зх. Кутові бані декоративні. Центральна баня більша за кутові і відіграє головну роль у силуеті храму, має вісім вікон. Фасади потиньковані, побілені (розфарбування в два кольори відсутнє), прикрашені напівциркульними вікнами та карнизами.

                У приміщенні церкви до 2017 року розміщувався Музей історії ткацтва Чернігівщини.

                В експозиції музею — ткацькі верстати, зразки текстилю (настільники, рядна, скатертини, рушники), знаряддя праці для обробки льону, зразки українського національного костюма тощо. Музей відкрито для відвідин з 1992 року.

                У 2017 р. храм передано громаді Української Православної Церкви Київського Патріархату.

                
                
                
                
                Трьохсвятительська церква (с.Лемеші)
                
                

                Церква була збудована на замовлення і коштом графа Олексія Розумовського над могилою його батька Григорія Розума. Автор храму, зведеного у 1755 році над могилою Григорія Розума, достеменно невідомий. Є три варіанти: або це Андрій Квасов, або Семен Карін, або Іван Григорович-Барський. На початку церква задумувалася як ротонда, стовп і башта.

                Будівництво розпочалося у 1755 р., храм освячено у 1760 р. Цього ж року був встановлений чотириярусний іконостас у стилі рококо. У ньому були ікони, виконані художником А. Воскобойниковим.

                Хоча, за церковними документами, замовником храму був Олексій Розумовський, за будівництвом, швидше за все, наглядала його мати Наталія Дем'янівна.

                Церква була названа в ім'я трьох святителів — Григорія Богослова, Василія Великого та Іоана Златоуста — Григорій Богослов був патроном Григорія Розума.

                Церковний іконостас і розписи Михайла Бойчука були знищені у радянські часи.

                До 1980 року храм виконував функції складу міндобрив, а реставрувати його почали тільки тому, що він стояв недалечко від траси Київ-Чернігів, якою у 1980-му мали нести Олімпійський вогонь.

                
                
                
                
                Земська початкова школа (с.Лемеші)

                Школа побудована у 1909-1910 рр. Кошти на її спорудження надав нащадок Розумовських Каміл Левкович, під час відвідування Лемешів у 1908 р. Він замовив проект будівлі архітектору Якубовичу, який спланував її у формах українського модерну.

                Характерні для цього художнього напрямку стилізовані вікна зі зрізаними верхніми кутами та майолікові вставки підкреслюють самобутність традиційної української архітектури і є виразною декоративною окрасою будинку.

                
                
                
                
                Свято-Георгієвський монастир, с.Данівка

                Монастир відноситься до Козелецького благочиння Чернігівської єпархії УПЦ МП.

                Монастир заснований в ім'я мученика Георгія 1654 року на честь перемоги над поляками під час визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького ченцями Козелецького Свято-Троїцького монастиря.

                У 1741 за указом імператриці Єлизавети Петрівни почалося будівництво кам'яного головного монастирського храму в ім'я святого Георгія. Освятили храм в 1754. У 1756 в храмі сталася пожежа. Гроші на відновлення виділив Козелецький полковник Юхим Дараган, який був одружений на сестрі братів Розумовських і садиба якого знаходилася за 5 км від монастиря. У 1770 храм повторно освятили.

                Під час Другої світової війни монастир постраждав. У 1952 році були проведені реставраційно-консервативні роботи. У 1995 році тут відновилося релігійне життя.

                У монастирі зберігається новоявлена чудотворна ікона Богородиці «Аз єсмь з вами і ніктоже на ви». За переказом, вона написана з благословення св. прав. о. Іоанна Кронштадського і була келійним образом св. прп. Серафима Верецького, який в 1937 повторив перед нею подвиг преподобного Серафима Саровського — молитовне уклінне стояння протягом 1000 днів і ночей.

                
                
                
                
                Михайлівська церква у с.Мостище (Петрівське)

                1753 року Юхим Дараган купив Мостище разом із селами Семиполки, Рудня, Святе у синів колишнього переяславського коменданта Матвія Андрійовича Хераскова — Олександра, Петра й Михайла — за 9000 рублів.

                У 1762 року за спадком село перейшло його сину Григорію або дочці Софії. У цей час воно згоріло дотла (крім двох вітряків) з вини безвідповідальної і безпечної "московської драгунії", що була на постої на Козелеччині. Імовірно, саме ці події лягли в основу частини сюжету російськомовної повісті Тараса Шевченка "Княгиня". Від Софії Хованської село перейшло у спадок її сестрі Катерині Галаган.

                У 1776 році (за іншими даними, у 1782) у селі почали будівництво великої церкви на честь Архистратига Михаїла.

                Завершили церкву аж у 1790 році. За іншими даними, храм побудувала Катерина Юхимівна Галаган у 1822 році. Михайлівська церква є зразком зрілого класицизму. Це хрестоподібна в плані споруда з одним великим куполом у центрі, та чотирма декоративними по кутах. Абсида церкви напівкругла. Храм жодного разу не перебудовувався й зберігся у початкових об'ємах. Григорій Павлович Галаган у 1852 року збудував біля церкви кам'яну дзвіницю.

                
                
                
                
                Юр'єва божниця (м.Остер)
                
                

                Пам'ятка давньоруського зодчества XI ст., розташована при в'їзді в Остер з півдня на високому пагорбі. «Юр'євою» вона була названа на честь свого благоукрасителя Юрія Довгорукого.

                Храм був побудований як церква княжого замку «Містечка на Вострі» за указом Володимира Мономаха у 1098 році.

                Остерська Михайлівська церква в ході історії неодноразово піддавалася руйнуванням. Спочатку, в 1152 році, вона постраждала від рук князя Ізяслава Мстиславича, який спалив місто. Була відновлена сином Юрія Долгорукого-Всеволодом Юрійовичем ,в 1195 році. Наступного разу Юр'єва божниця була зруйнована під час набігу татаро-монголів у 1240 році.

                Служба в церкві не проводилася аж до 17 століття. У 1695 році церкву знов відновили і навіть влаштували додатковий вівтар в ім'я Святої Трійці на хорах. У 1753 році під час грози в храм ударила блискавка, внаслідок чого згорів дерев'яний верх, до того ж кладка почала руйнуватися в результаті зрушення пагорба до річки.

                Реставраційні роботи були проведені лише в 1907 році.за проектом архітектора П. П. Покришкіна. У 1924 і 1950 роках було проведено роботи по консервації. У 1977-80 ініціювали консервацію останків і реставрацію фрескового розпису XII ст., залишки якого збереглися в інтер'єрі апсиди. (худож. В. І. Бабюк). Копія фрески «Евхаристія» зберігається в Софійському заповіднику.

                
                
                
                
                Воскресенська церква (м.Остер)

                Будівництво розпочато в кінці ХVIII ст., закінчено в 1845 році. Побудована на кошти сім’ї остерських купців-меценатів Цилюриків.

                
                
                
                
                Остерський краєзнавчий музей

                Краєзнавчий музей у місті Острі, Козелецького району, на Чернігівщині, один з найстаріших краєзнавчих музеїв області, значне зібрання матеріалів та предметів із минулого, пов'язаних з Остерщиною.

                Будинок, розташований у мальовничому урочищі Солонинівщина, споруджено 1898 року. Тут збереглися кахляні груби та камін роботи місцевого майстра Михайла Бобруйка. І сам будинок, його обстанова та окремі предмети колишнього власника є складовою сучасної музейної експозиції.

                З травня 1919 року і по нинішній час музей знаходиться в будинку генерал-лейтенанта В.К.Солонини (1854 — 1914), який він подарував місту Остру в довічне володіння. Споруджений будинок у 1898 році. У ньому до наших днів збереглися чудові кахляні груби та камін.

                До Другої світової війни в музеї налічувалось кілька тисяч унікальних експонатів. Під час окупації району німецько-фашистськими загарбниками в 1941 — 1943 рр. музейні цінності були пограбовані.

                Більшість колекцій музею зібрані в повоєнний час. Численні речові і письмові пам’ятки всебічно висвітлюють історію краю.

                Нині в музеї 18900 експонатів, з них 16000 експонатів основного фонду.

                У музеї представлена й експозиція, яка розповідає про історію та природу Козелецького району.

                
                
                
                
                Комплекс Міклухо-Маклай

                Село Калитянське розташоване на трасі М-01 "Київ - Чернігів" між Броварами і Козельцем. Засноване в 1746 р Тут в 1818 р народився М. Миклуха, батько видатного вченого і мандрівника М.Миклуха-Маклая.17 червня 2010 року в селі Калитянське відбулось урочисте відкриття музею. На території музею діє комплекс самообслуговування транзитних туристів.

                Кафе для обслуговування транзитних туристів містить у собі одну велику залу на 150 місць та банкетний зал на 100 місць.

                Кухня домашня - переважно самообслуговування.

                Сучасний інтер’єр. Кімнати відпочинку для водіїв.

                Готель розрахований на 6 номерів які включають в себе: 4 номери, двох місні, і 2 номери одно місні.

                У цьому ж приміщенні знаходиться магазин музичних інструментів та сувенірів, а також магазин м’якої іграшки.

                Подвір’я комплексу прикрашене дерев’яними альтанками, декоративними насадженнями та великим фонтаном.

                
                
                
                

                Познайомитеся з життям і діяльністю продовжувачів духовної спадщини всесвітньо відомого ученого-гуманіста, правозахисника, мандрівника Миколи Миколайовича Миклухо-Маклая.

                
                
                
                
                Музей «Чернігівщина – подорож крізь віки»
                
                
                
                

                Ініціаторами створення музею виступили Олександр Іванович Миклухо-Маклай разом з дружиною Надією Петрівною. А утілив в життя це архітектурно-художній задум, Заслужений діяч мистецтв України, художник-монументаліст Борис Дедов. Для музею він створив чудовий дизайн з кримського очерету. Художник Євгеній Крип написав портрет Маклая, що став візитною карткою музею. Репродукцію цього портрета можна побачити на сувенірах, буклетах, а також на обкладинці другого і третього видань книги "Лицар гуманізму", яка розкриває видатного ученого з маловідомого для багатьох боку, - як мислителя, філософа, гуманіста.

                Адреса: вул.. Київська, 2а, с. Калитянське, Козелецький р-н, Чернігівська обл., Україна

                Тел..: +3 80935133655(Шульженко Віктор Володимирович)

                
                
                
                
                
                
                
                
                
                Міжрі́чинський регіона́льний ландшафтний парк
                
                

                Найбільший регіональний ландшафтний парк в Україні. Він створений у 2002 році. Розташований у межиріччі Дніпра й Десни, звідки й отримав назву. Територія - 102472,95 га і розташована у південно-західній частині Чернігівської області в Козелецькому та Чернігівському районах. Східна межа парку проходить по Десні, південна й західна — по межі Чернігівської області. В межах Козелецького району вона представлена переважно лісовим масивом на піщаній боровій терасі, частково — акваторією Київського водосховища, сільгоспугіддями, болотами, пісками. Загальна протяжність меж РЛП «Міжрічинський» становить близько 240 км.

                Центральна садиба знаходиться в селі Отрохи Козелецького району.

                Територія парку є унікальною і за своїми природними особливостями, і за господарським використанням, яке має загальнодержавне значення: річка Десна — у питному водопостачанні, водосховище — у гідроенергетиці, ліси — в деревообробній промисловості. На території проводиться лісогосподарська й мисливсько-господарська діяльність.

                Характерною особливістю району є наявність заболочених ділянок у заплавах, численних рукавів, проток, стариць, озер, блюдцеподібних западин. «Блюдця» — це замкнуті зниження овальної форми, які заповнюються весною повеневими водами. Окремі «блюдця» являють собою невеликі озера. Озера в заплавах трапляються переважно в старих руслах, старицях та рукавах.

                До складу території регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» входять такі об'єкти Природно-заповідного фонду України:

                • Гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення «Озеро Святе»
                • Ботанічний заказник місцевого значення «Ревунівське»
                • Гідрологічний заказник місцевого значення «Видра»
                • Гідрологічний заказник місцевого значення «Видра-2»
                • Гідрологічний заказник місцевого значення «Шеберівське»
                • Гідрологічний заказник місцевого значення «Гатка»
                • Гідрологічний заказник місцевого значення «В'юницьке»
                • Гідрологічний заказник місцевого значення «Приморське»
                • Гідрологічний заказник місцевого значення «Бондарівське болото»
                • Гідрологічний заказник місцевого значення «Звіринець»
                • Ландшафтний заказник місцевого значення «Сорокошицький лісовий масив»
                • Заповідне урочище «Псьолів острів»
                • Зоологічна пам'ятка природи місцевого значення «Сорокошицький чапельник»
                • Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення «Дуб Косаківський»
                • Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення «Озеро Солонецьке»
                
                
                
                
                «Беремицький природний парк»
                
                

                У Козелецькому районі біля села Беремицьке, будують природний -парк. Його первісна територія складе 82 га. Уже завезені дикі коні та корови. Планується збільшити площу парку до 500 га і розмістити тут косуль, оленів, лосів, зубрів. А ось полювати тут ніхто не буде. Парк стане місцем екскурсій в дику природу.

                Розміститься тут і готель, будиночки для студентів-біологів та науковців, магазинчик з сувенірами. Чернігівська область добре відома своїми прекрасними природними пейзажами, мінеральними джерелами, лікувальними грязями і займає одне з перших місць в Україні за кількістю природно-заповідних об'єктів.

                Усі тварини житимуть у величезних вольєрах просто неба, в природному середовищі, Планують розводити диких коней, туроподібних тварин, зубрів, лосів, козуль, оленів. По периметру територія матиме огорожу, подібну до «електропастуха», що запобігатиме втечі звірів з території парку. Спостереження за тваринами буде вестись майже як у дикій природі. Будуть влаштовані різноманітні маршрути парком, обладнані ілюстрованими табличками з інформацією про представників флори і фауни. Працюватимуть з гостями досвідчені гіди. Окрім природоохоронної діяльності, сафарі-парк матиме також науково-дослідницьку та рекреаційну функції. Для науковців заплановане будівництво житлової зони та зони відпочинку. Планується облаштування двох штучних ставків. Тут будуть розташовані майданчики для наметових містечок. Тобто, за бажанням відвідувачі зможуть приїздити на кілька днів на відпочинок.

                
                
                
                
                
                Ресторан «М»

                Знаходиться на околиці смт. Козелець, на виїзді у напрямку с.Берлози.

                Ресторан містить у собі одну велику залу на 160 осіб, малий зал на 40 осіб та VIP – залу на 30 осіб.

                Класичний сучасний інтер’єр, українська домашня кухня, а також гриль, мангал, пісне меню.

                ТV, караоке.

                Адреса: смт Козелець, вул.Незалежності, б.110

                телефон: +38 (067) 648-87-76

                Працює: 11:00-24:00

                
                
                
                
                Кафе «Росичі»
                
                

                Кафе "Росичі" розташоване в 200-х метрах від центральної площі Козельця.

                Будівля, на другому поверсі якого знаходиться кафе "Росичі", прилягає до міні-готелю "Берізка".

                Затишна обстановка, гарна кухня, великі порції.

                Адреса: смт Козелець, вул.Соборності,б.40А

                телефон: +38 (04646) 4-13-74, (093) 568-87-64

                Працює: 11:00 - 24:00

                
                
                
                
                Міні – готель «Козелець»
                
                

                Міні-готель "Козелець" розташований у центрі Козельця. Двоповерхова будівля, закритий паркінг. Можливий готівковий і безготівковий розрахунок.

                Номери: 3 номери зі зручностями, телевізором, холодильником, кондиціонером.

                Ресторан: Поруч з міні-готелем "Козелець" розташований ресторан "Росичі".

                У вартість включено: Паркінг, Wi-Fi.

                Адреса готелю: смт Козелець, вул. Соборності, 44

                телефон: +38 (097) 433-54-02, (04646) 2-13-47

                
                
                
                
                Кафе «Моцарелла»
                
                

                Піцерія "Моцарелла" в Козельці розташована недалеко від центру селища, поруч з автостанцією. Основний зал на 60 місць і крита літня тераса. Стильний сучасний інтертер в бузкових тонах.

                Італійська кухня: великий вибір піци, паста, різотто, гриль-меню, десерти.

                Спортивні трансляції на великому екрані. Служба доставки. Зона Wi-Fi.

                Адреса: смт. Козелець, вул. Соборності, 65

                Телефон: +38 (063) 388-55-85, (067) 881-98-88

                Працює: 9:00 - 24:00

                
                
                
                
                Ресторан «Фенікс»
                
                
                
                
                Ресторан «Бістро Пекаря»
                
                

                Простий та стильний інтер’єр еко –мінімалізму.

                У ресторані випікається вісім видів духмяного хліба.

                Знакові для італійської кухні страви перетинаються з українськими: паста, піца, равіолі та різото і фірмовий український борщ та оселедець власного посолу, м’ясні страви, створені на аргентинському грилі. Ресторан готує або з італійських, або з українських продуктів, до їх вибору відносяться ретельно, адже ресторан впровадив нову культуру харчування у дорозі.

                Адреса: вул.Київська, б.41, смт Козелець, 17000

                Телефон: +380 67 364 2454

                
                
                
                
                Готельно-ресторанний комплекс «Вакула»
                
                

                Комплекс відпочинку "Козак Вакула" з готелем і рестораном розташований під Козельцем на трасі Е-95, недалеко від Чернігова, в 70 км від Києва. Навколо - красива природа. Банний комплекс пропонує російську баню з дров'яної топкою, басейн, хамам, SPA-процедури, дві кімнати відпочинку. Зоопарк домашніх тварин, дитячий майданчик.

                Номери: Два двомісних стандартних номери, один двомісний напівлюкс і два двоповерхових чотиримісних люкса. В кожному номері: кондиціонер, кабельне телебачення, міні-бар, фен, ванна-джакузі, душова кабінка, біде, набори особистої гігієни, банні халати, тапочки, рушники, обслуговування офіціантами.

                Ресторан "Вакула" пропонує українську і староруську кухню, страви з справжньої російської печі і на мангалі. Більшість продуктів - з власної агрофірми, розташованої неподалік.

                У вартість включено: Сніданок в ресторані, обслуговування в номерах, паркінг.

                Адреса готелю: смт Козелець, вул.Соборності, б.118

                Телефон: +38 (067) 611-81-11

                
                
                
                
                
                
                

                Назад                22 Червня 2018 15:39
                22 Червня 2018 09:15
                14 Червня 2018 10:24
                13 Червня 2018 10:38
                11 Червня 2018 14:11
                07 Червня 2018 15:39
                06 Червня 2018 12:46
                31 Травня 2018 09:36
                14 Травня 2018 10:15
                19 Квітня 2018 18:06
                16 Квітня 2018 14:51
                30 Березня 2018 14:41

                Чи задоволені Ви роботою ЦНАП та умовами, створеними для відвідувачів?